Organika TrioHerb pre dojčiace matky – recenzia, skúsenosti

Tešíte sa z dlho očakávaného bábätka, ktoré každú chvíľku príde na svet? Túžite si ho privinúť k prsníku a dať mu papať? Často sa stáva, že hoci už 2 týždne pred pôrodom mamičke pracujú prsné žľazy tak ako majú, krátko po pôrode sa materské mlieko vytratí. Čo je za tým, ako to napraviť a prinavrátiť stratenú laktáciu?

Organika TrioHerb na podporu tvorby materského mlieka

Stačí užívať vhodné výživové doplnky, napr. TrioHerb, ktorý podporí tvorbu materského mlieka okamžite a bez toho, aby uškodil mamičke či bábätku. Počuli ste už o ňom?

Komplexný doplnok pre podporu tvorby materského mlieka Organika TrioHerb si môžete pohodlne zakúpiť v ✅ online lekárni Pilulka.sk.

Čo obsahuje TrioHerb?

TrioHerb je kombináciou 3 liečivých bylín, ktoré sú absolútne bezpečné pre bábätko a dojčiacu mamičku. Výživový doplnok na podporu tvorby materského mlieka obsahuje:

  • Senovka grécka je účinným liekom na mnohé ochorenia (napr. očista pečene, posilnenie obličiek, detoxikácia). V minulosti sa senovka využívala aj ako prostriedok, ktorým sa vyvolával pôrod. Má priaznivý vplyv na podporu tvorby materského mlieka počas dojčenia.
  • Benedikt lekársky je účinný pri urýchľovaní metabolizmu a náprave tráviaceho traktu. Pri nadmernom užívaní vyvolá zvracanie, čím odbremení črevá od toxínov. Vyznačuje sa aj antibakteriálnymi a protinádorovými účinkami.
  • Moringa olejodarná zbavuje telo škodlivín, čo je pre dojčiacu matku nevyhnutné, ak chce svoje bábätko nakŕmiť tým najzdravším mliekom. Okrem toho podporuje nervový systém, upokojuje a prispieva k lepšej spánkovej činnosti, čistí pečeň, urýchľuje metabolizmus a pomáha redukovať hmotnosť, podporuje imunitu a stará sa o zdravú pokožku bez pupienkov. 

Obsah látok v jednej kapsule TrioHerb: Senovka extrakt 100 mg (= ekvivalent 1000 mg sušenej rastlinky); Benedikt lekársky, sušený extrakt v množstve 100 mg (= zodpovedá 1000 mg sušenej nadzemnej časti); Moringa, sušené lístky v množstve 500 mg.

Účinky TrioHerb

Unikátne zloženie bylín podporuje celkové zdravie matky a prispieva k tvorbe zdravého materského mlieka. Aké účinky má Organika TrioHerb?

✅ Stimulácia mliečnej žľazy

Senovka grécka spolu s Benediktom lekárskym naštartuje mliečne žľazy v tele matky. Vzájomnú súhru týchto dvoch byliniek odporúčajú aj gynekológovia, pretože je to prirodzený prostriedok, ako spustiť a udržať tvorbu mlieka. Látky sú natoľko silné a účinné, že výsledok bude zjavný už po užití pár tabletiek. Vo väčšine prípadov je to už na 3. až 4. deň. Nemá vplyv len na mliečne žľazy, ale aj na maternicu a pohlavné orgány, ktoré uvoľňuje, prekrvuje. Práve preto, že uvoľňujú svaly v panve, sa bylinky neodporúčajú užívať počas tehotenstva, jedine pod dozorom lekára.

✅ Rast prsníkov

Tým, že Senovka aBenedikt účinne stimulujú prsné žľazy, sa prsia aj zväčšujú (nalievajú), sú pevnejšie a väčšie. Je to vďaka látke diosgenín, ktorá pracuje podobným spôsobom ako rastový hormón. Výrazne a aj citeľne stimuluje prsné bunky. Páve z tohto dôvodu je Senovka pridávaná do mnohých výživových tabletiek, ktoré podporujú rast pŕs.

Organika TrioHerb – zloženie, dávkovanie, účinky

✅ Rýchlejší metabolizmus

Bylinky v TrioHerb obsahujú saponíny, ktoré urýchľujú trávenie. Aminokyseliny v bylinkách stimulujú tvorbu žalúdočných štiav, vďaka čomu sa potrava rýchlejšie spracúva a potrebné živiny sa rýchlejšie vstrebú do tela matky. Bylinky v TrioHerb sa často pridávajú aj do čajov, ktoré sú určené pri redukcii hmotnosti. Navyše, zmierňujú žalúdočné problémy a ťažkosti. Výživový doplnok prečisťuje črevá, zbavuje hrubé črevo od toxínov a všetkých nevhodných látok, ktoré črevo dráždia. Týmto spôsobom prispieva aj k prevencii rakoviny hrubého čreva. Vzhľadom na to, že sa v doplnku nachádza aj Benedikt, odstraňuje nafukovanie a plynatosť. S Organika TrioHerb nebudete musieť už sťahovať vaše nafúknuté bruško, pretože s nafúknutosťou bude koniec.

✅ Upokojenie a relaxácia

Ak je matka v strese, mlieko je nekvalitné, môže mať horkastú chuť, obsahovať stresové hormóny. Preto je nevyhnutné, aby bola mamička v celkovej pohode. Aj v tomto dokáže pomôcť TrioHerb. Všetky bylinky v ňom obsahujú zložky, ktorými prispievajú k duševnej rovnováhe ženy. Tá je, najmä v tomto období, vystavená mnohým nárazovým zmenám, vplyvom čoho sa často stáva, že matke „udrie mlieko do hlavy“. Pritom je to len neprimeraná reakcia nervovej sústavy na nové, ťažké podmienky. Vďaka užívaniu TrioHerb sa budete cítiť bezpečnejšie a vyrovnanejšie.

Ďalšie účinky

  • Udržuje fyziologické pH žalúdka
  • Urýchľuje trávenie a podporuje chuť do jedla
  • Zabezpečuje optimálnu hladinu cukru v krvi
  • Očisťuje pečeň a telo od toxínov
  • Upokojuje telo i dušu
  • Uľahčuje dýchanie
  • Podporuje imunitu

Vyberáme z nášho katalógu

Výživový doplnok pre ženy

Napriek tomu, že výživový doplnok TrioHerb od Organika podporuje tvorbu materského mlieka a bráni jeho strate, nie je určený pre ženy, ktoré sú tehotné. Preto sa užíva len po pôrode, keď čerstvá mamina túži svojmu bábätku poskytnúť to najzdravšie materské mlieko. TrioHerb je vhodný aj pre vegetariánky a vegánky.

Z pochopiteľných dôvodov nie je určený ani pre tie maminy, ktoré sú alergické na nejakú zo zložiek obsiahnutú v prípravku alebo precitlivené na rastliny z čeľade astrovité. Keďže podporuje tvorbu materského mlieka, nie je určený pre deti, mužov a ani pre ženy, ktoré nedojčia.

Užívanie TrioHerb by mali prehodnotiť a prekonzultovať so svojím gynekológom tie ženy, ktoré majú cukrovkou alebo ju mali počas tehotenstva (tehotenská cukrovka).

TrioHerb a nežiaduce účinky

Medzi možné nežiaduce účinky patrí alergická reakcia, ktorá sa môže prejaviť v podobe začervenanej pokožky, vyrážky alebo ako tráviace ťažkosti. Ťažoba na prsiach a mierna bolesť je normálna, prsia sú vplyvom stimulácie mliečnych žliaz citlivejšie. Časom by tento pocit mal ustúpiť.

Alergická reakcia na jednu zo zložiek sa môže prejaviť aj na vašom bábätku, je teda potrebné, aby ste bábätko v prvých dňoch dojčenia sledovali. Ak bábätko vykazuje začervenanú pokožku alebo problémy s bruškom, poraďte sa o užívaní TrioHerb s lekárom. Je totiž možné, že bábätko je alergické na niečo, čo obsahuje TrioHerb alebo na niečo, čo konzumujete spolu s výživovým doplnkom.

Ako sa TrioHerb dávkuje a užíva?

Užívanie a dávkovanie TrioHerb je prispôsobené vyťaženiu čerstvej mamičky. Znamená to, že už 2 kapsuly denne pokryjú potrebu mliečnych žliaz nato, aby sa čo najrýchlejšie naplnili tekutinou. Odporúčaná denná dávka a zároveň aj maximálna je 1 kapsula 2x za deň. Môžete si dennú dávku rozvrhnúť na celý deň a to tak, že jednu užite ráno a jednu večer. Kapsuly je potrebné zapiť čistou vodou.

TrioHerb je možné užívať dlhodobo, podľa potreby. Pri pravidelnom užívaní sa účinok prejaví takmer okamžite, behom pár dní, cca 3-4.

Užitočná poznámka:

Laktačné poradkyne odporúčajú užívať TrioHerb až v množstve 3-krát denne po 1 kapsule (ráno, na obed a večer).

TrioHerb je možné nahradiť aj 2 výživovými doplnkami: Organika Senovka grécka a Organika Benedikt lekársky (viď. nižšie), vo vzájomnej kombinácii. Vtedy sa odporúča užívať každý z nich v množstve 3 kapsuly denne (ráno, na obed a večer). Cenovo výhodnejšie a pohodlnejšie stále zostáva užívanie TrioHerb.

Výživový doplnok Organika TrioHerb na podporu tvorby materského mlieka

Koľko stojí a kde sa dá TrioHerb kúpiť?

Cena TrioHerb sa pohybuje okolo 30 € za jedno balenie. Balenie obsahuje 60 vegánskych kapsúl. Pri optimálnom užívaní, 2-krát denne 1 kapsula, vám jedno balenie vystačí na jeden mesiac. Znamená to, že jeden deň vás vyjde na menej ako 1 euro. Kúpiť si ho môžete v kamennej i online lekárni. Dostupný je napr. v online lekárňach Dr.Max a Pilulka.

Skúsenosti s TrioHerb

Výživový doplnok TrioHerb sa predáva v Čechách a na Slovensku. Ženy si doplnok pochvaľujú. Tabletky splnili svoj účel už po niekoľkých dňoch užívania. Senovku v kombinácii s Benediktom užíva mnoho žien práve za účelom podpory tvorby mlieka. Mnohým ženám zabral, no je pravda, že nie všetkým.

Recenzie a skúsenosti s výživovým doplnkom Organika TrioHerb

Podobné výživové doplnky

Od tej istej značky, Organika, môžete Senovku a Benedikt užívať aj zvlášť, nie v kombinácii. Je to výborné riešenie, najmä pre tie dámy, ktoré majú alergiu na niektorú zo zložiek v TrioHerb. Ide o tieto produkty:

Upozornenie

TrioHerb je len výživový doplnok, čo znamená, že v žiadnom prípade nenahrádza pestrú a rozmanitú stravu a zdravý životný štýl, ktorý je v čase dojčenia mimoriadne dôležitý. Preto kombinujte užívanie so správnym stravovaním sa a do svojho denného režimu zapojte aj pohybové aktivity, ktoré vaše telo nebudú príliš vyčerpávať, napr. zapojte meditačné cviky, ktoré vám pomôžu upokojiť sa a zrelaxovať sa.

Produkt skladujte na suchom, chladnom a tmavom mieste, mimo dosah detí. Maximálnu povolenú dávku (2 kapsuly) nepokračujte. Výsledky a užívanie TrioHerb Organika konzultujte s certifikovanou laktačnou poradkyňou alebo so svojím vyšetrujúcim lekárom.


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?

Počas dojčenia je potrebné prijímať zo stravy viac energie a zamerať sa aj na to, aby bol jedálniček kvalitný a bohatý na živiny. Pnúkame vám niekoľko tipov a informácií, ako na...

Najlepší gél na intímnu hygienu proti zápachu a svrbeniu pre tehotné i pre mužov – recenzieNajlepší gél na intímnu hygienu proti zápachu a svrbeniu pre tehotné i pre mužov – recenzie

Prečo je intímna hygiena dôležitá? Ako sa o intímne partie starať? Prezradíme vám, čo je najúčinnejšie.

Weleda Tehotenský telový olej na strie – recenzia, skúsenosti, cena, správne dávkovanieWeleda Tehotenský telový olej na strie – recenzia, skúsenosti, cena, správne dávkovanie

Strie najčastejšie vznikajú počas tehotenstva, pretože koža nie je schopná sa tak rýchlo vyrovnať s veľkými zmenami. Tehotenský olej na strie od Weledy je v boji so striami veľmi...