Prostadyne (Forte, Extra Forte) na zlepšenie prostaty – recenzia, skúsenosti, cena, kde kúpiť

Problémy s prostatou, či chceme alebo nechceme, sa nám mužom začínajú objavovať po 45. Dokonca, u niektorých chlapov oveľa skôr. Existujú muži, ktorí už v 30-tke majú vážne problémy s prostatou, a preto musia pravidelne podstupovať rôzne vyšetrenia a kontroly u urológa.

Prostadyne - doplnok stravy na podporu zdravia prostaty

Ide o rad nepríjemných vyšetrení, pri ktorých dúfate, že je všetko tak ako má byť. V tejto alebo podobnej situácii ako sme opísali, sa isto nájdu niektorí z vás, či máte 30, 40 alebo 50. Buďte pripravení, i keď nemáte žiadne problémy s prostatou, už dopredu. Predchádzate im alebo ich riešte hneď od začiatku. Z radu odporučených opatrení, ktoré by ste mali robiť, aby ste sa nestali otrokom vašej prostaty, zahŕňa aj užívanie kvalitných výživových doplnkov. V tejto recenzii vám povieme bližšie o jednom z nich, nesie názov Prostadyne.

Stručne o Prostadyne

Prostadyne je výživový doplnok, ktorý pochádza až zo vzdialeného Švajčiarska. O Švajčiaroch sa hovorí, že sú pedantní a extrémne presný, nemajú radi meškanie. Z toho pochádza aj prirovnanie: "Si presný ako švajčiarske hodinky". Späť však k doplnku. Prostadyne predstavuje zmes bylín a výťažkov z plodov, ktoré sú tradičné, ale zato majú už po stáročia overené pozitívne účinky v oblasti reprodukcie muža. Nejde o tabletkovú formu, ani práškovú, ale o tekutý roztok, ktorý sa oveľa rýchlejšie vstrebe do tela človeka ako kapsule. Práve preto je jeho účinok takmer okamžitý. Problém s jeho užívaním nebude robiť ani mužom, ktorí s ťažkosťou prehĺtajú pilulky. Kvapky pomáhajú zlepšiť stav prostaty, podporujú jej správnu funkciu. Zároveň zlepšujú aj močové ústrojenstvo. Mimochodom, ak nebudete pociťovať zlepšenie, výrobca vám vráti investované peniaze. Zaujalo vás to? Prečítajte si viac.

Čo obsahuje Prostadyne

Zloženie Prostadyne sa zameriava čisto len na prírodné zložky, ktoré sa pokladajú za silné antioxidanty. Pozostáva z 3 extraktov bylín. 2 z nich sú všeobecne známe a bežne sa využívajú doma na posilnenie imunity. Obsahuje aj bylinku, ktorá je menej známa, čo je škoda, pretože je mimoriadne prospešná, hlavne, pre predstojnú mužskú žľazu. Posledná "bylinka" je tak trochu prekvapením, pretože len málokto vie, že má aj zdraviu prospešné účinky.

Ak počítate správne, viete, že sa skladá len zo 4 surovín, pozrime sa, ktoré to sú.

 • Vrbovka malokvetá ("Epilobium parviflorum") je hlavnou zložkou Prostadyne. Bežne sa vyskytuje aj na území Slovenska. Vo všeobecnosti sa používa ako rastlinný liek pri problémoch s prostatou a pri ťažkostiach súvisiacich s močením. V starých bylinkárskych knihách môžete túto bylinku nájsť aj pod názvami: Ženský vlas, Ivanov čaj, Vrbka, Ohnivá bylina, Chlpatá Vrbovka, Otrepaná Vrbovka a pod.
 • Pýr plazivý ("Elytrigia repens") je síce podľa mnohých z nás nezničiteľnou burinou, no obsahuje látky, ktoré sú účinné na problémy s močovým mechúrom a ľadvinami. Je to rastlina, ktorá podporuje funkciu obličiek, a tou je prefiltrovanie krvi od škodlivín, udržiavajú stabilné pH v krvi a v moči, reguluje minerály a vodu v tele človeka. Bylina má vysoko močopudné účinky, čo je mimoriadne dôležité pri chorobách spojených s močením, teda pri močových kameňoch, piesku a pod.
 • Žihľava dvojdomá ("Urtica dioica") je bylinka, ktorú mnohé ženy používajú hlavne na urýchlenie rastu vlasov, posilnenie vlasových folikulov a pre lesk vlasov. Z toho dôvodu sa veľmi často využíva ako primárna látka vo vlasovej kozmetike. Ale žihľava je aj bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý zvyšuje imunitu človeka. Látky v žihľave podporujú vylučovanie kyseliny močovej, zmierňuje chudokrvnosť, má protireumatické a protizápalové účinky. Ide o životabudič, ktorí by ste hlavne počas klimaktériá a andropauzy nemali zanedbávať. Pri problémoch s prostatou by sa žihľava mala užívať dlhodobo.
 • Cesnak cibuľový - buľva ("Allium cepa") je klasická cibuľa, ktorú sadíte doma v záhrade. Nazýva sa aj Cibuľa kuchynská alebo len cibuľa. Okrem toho, že má príjemnú štipľavú chuť, ide aj o plod, ktorý v sebe ukrýva mnoho vitamínov a látok, ktoré zlepšujú stav organizmu. Spomeňte si na čaj z cibuli, keď vás trápil kašeľ a chrípka. Zlepšenie prišlo hneď, po vypití jednej šálky. Nuž je to tak. Je to silný antioxidant, ktorý okrem dýchacích ciev čistí cievy, podporuje metabolizmus trávenia a odvodňuje.

Zloženie Prostadyne liquide

Účinky

Súhrn účinkov, všetkých zložiek, dostávame 3 základné okruhy, na ktoré sa Prostadyne zameriava. Samozrejme, že okrem nich má aj iné pozoruhodné účinky, ktoré z tých nižšie uvedených vyplývajú.

✅ Zlepšuje stav prostaty a močových ciest

Vďaka Vrbovky zmierňuje príznaky zväčšenej prostaty, odstraňuje bolesť pri močení a zmierňuje časté močenie počas noci. Výskumy ukázali, že je účinnejšia ako Serenoa plazivá ("Saw Palmetto"). Prostadyne prostate a močovým cestám poskytuje obranyschopnosť proti infekciám. Pomáha liečiť chronické zápaly prostaty a močových ciest. Užíva sa aj pri močových kameňoch ako doplnková liečba. Je výbornou podporou pre celý mužský reprodukčný systém.

✅ Podporuje zdravý stav močového ústrojenstva a vylučovanie

Močopudný Pýr plazivý spolu s Vrbovkou, ale hlavne so žihľavou, vplývajú na vylučovací systém spôsobom, že zvyšujú a podporujú činnosť obličiek, ktoré aktívnejšie pracujú, čím za menší čas a kvalitnejšie vyplavia nečistoty z organizmu. Preto Prostadyne posilnením obličiek, prispieva k lepšiemu čisteniu krvi a v obličkách, či celkovo v tele človeka, sa nenachádza veľké množstvo škodlivín. Dokonca, niektoré škodlivé látky, vďaka účinnému zloženiu Prostadyne, sú zlikvidované už v tele človeka. Táto kombinácia byliniek je vhodná aj v čajovej terapii pri močových kameňoch.

✅ Zvyšuje imunitu a telu dodáva energiu

Všetky suroviny, ktoré Prostadyne obsahujú, sa nielen zameriavajú na isté špecifické oblasti v tele človeka, ktoré sa snažia uzdraviť, podporujú aj celkovú obranyschopnosť muža. Napr. taká cibuľa je zdrojom energie, telu dodáva silu a "druhý dych". Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, tak ako aj žihľava. Cibuľa je zdrojom železa, kyseliny listovej a zinku, ktorý posilňuje plodnosť a reprodukčný systém muža.

Upozornenie

Prostadyne nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy. Skladujte mimo dosah detí, na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C. V žiadnom prípade neprekračujte maximálne stanovenú dennú dávku = 1 čajová lyžička. Neužívajte po prekročení dátumu uvedenom na obale. Kvapky nie sú určené pre deti a ženy.

Pre správne pôsobenie Prostadyne je nevyhnutné prijímať zdravú a vyváženú stravu a samozrejme, viesť zdravý životný štýl s aktívnym a pravidelným pohybom. Vyhýbajte sa vysmážaným, tučným jedlámcukru a nadbytku soli. Nepite alkohol a prestaňte fajčiť.

Nežiaduce účinky

Výhodou a zároveň i výnimočnosťou tohto výživového doplnku je, že pri užívaní Prostadyne neboli zaznamenané žiadne kontraindikácie a nežiaduce účinky. Maximálne čo sa môže stať je, že ste alergický na jednu zo zložiek v prípravku a prejavila sa u vás alergia. V tom prípade prípravok neužívajte.

Užívanie a dávkovanie

Kvapky sa užívajú preventívne aj pri akútnych problémoch. Pri prevencii sa dávkujú len sporadicky a pri problémoch s prostatou a s močovým ústrojenstvom, pravidelne. Užívajte vždy ráno nalačno.

 • preventívne užívanie = každý 2.-3. deň, užívajte ráno, jednu čajovú lyžičku rozpustenú v 1 dcl vody
 • užívanie pri akútnych problémoch = užívajte každé ráno, jednu čajovú lyžičku rozpustenú v 1 dcl vody. Potom čo pocítite zlepšenie, užívajte len preventívne

Informácie o doplnku stravy Prostadyne

Cena a balenie Prostadyne

Výživový doplnok Prostadyne na podporu zdravej prostaty a správneho fungovania močového ústrojenstva sa predáva v tekutej forme. Kvapky sú umiestnené vo fľaštičke s objemom 250 ml. Orientačná cena jedného balenia, to je 250 ml, stojí približne 19,99 €. Pri optimálnom dávkovaní vydrží na 1 mesiac. V ponuke nájdete aj výhodné akciové balíčky. Celá ponuka vyzerá takto:

 • 250 ml balenie Prostadyne = 19,99 € na 60 dní
 • 500 ml balenie Prostadyne FORTE = 29,99 € na 120 dní
 • 750 ml balenie Prostadyne EXTRA FORTE = 39,98 € na 180 dní

Keďže sa Prostadyne odporúča užívať dlhodobo, najvýhodnejšie balenie je 750 ml, pri ktorom dokážete ušetriť takmer 20 euro. Okrem toho, máte možnosť zapojiť sa do SKÚŠKY ZDARMA alebo sa staňte spokojným zákazníkom a získajte trvalú zľavu 25%.

Aké máte skúsenosti s Prostadyne?

Mimo oficiálnej stránky a recenzií sme iné záznamy o tom, ako vám pomohol, nenašli. Na internete sme nenašli fóra ani skupiny, kde by ste Prostadyne hodnotili. V recenziách, ktoré sme našli, popisujú autori svoje osobné skúsenosti s ním. Väčšinou im prípravok pomohol, ale ide o autorov, ktorí majú okolo 30 až 45 rokov a nemajú vážne problémy s prostatou. Takže, ťažko povedať či sú výsledky objektívne. Tvrdia však, že zlepšenie s častým močením počas noci, pocítili už po týždni užívania. Na oficiálnej stránke predajcu nájdeme pozitívne príspevky ľudí, no či ide o skutočné výpovede alebo nie, povedať nevieme. Osobne si však myslíme, že prípravok určite vyskúšajte. Ak máte naozaj problémy s prostatou, vyššia cena kvapiek bude určite bez povšimnutia, ak vám pomôžu.

Najčastejšie otázky a naše odpovede na Prostadyne

Aké sú účinky Prostadyne?

 • zlepšenie stavu prostaty už do 50-tich dní
 • podporuje zdravú prostatu a správne fungovanie močového ústrojenstva
 • zmierňuje príznaky zväčšenej prostaty
 • pôsobí ako prevencia proti rakovine prostaty
 • zabraňuje vzniku infekcií a zápalov prostaty a močových ciest
 • pomáha pri liečbe močových kameňov
 • reguluje pH moču
 • telu dodáva energiu a vitalitu
 • má antioxidančné účinky
 • obsahuje veľké množstvo vitamínu C, podporuje imunitu
 • čistí krv a zlepšuje priechodnosť ciev
 • podporuje metabolizovanie tukov, znižuje hladinu cukru v krvi
 • podporuje celý reprodukčný systém muža

Čo obsahuje Prostadyne?

Jedna čajová lyžička Prostadyne obsahuje: extrakt z koreňa Pýru plazivého (0,5 ml); extrkat z Vrbovky malokvetej (0,2 ml); extrakt z Pŕhľavy dvojdomej (0,2 ml); buľva Cesnaku cibulového (0,1 ml) + pridané látky.

Existuje Prostadyne aj ako injekcie?

Nie neexistuje, roztok sa predáva len vo forme kvapiek, ktoré sa podávajú výlučne perorálnym spôsobom.

Kde sa dá kúpiť a koľko stojí?

Prostadyne si môžete zakúpiť jedine na oficiálnej stránke predajcu www.prostadyne.sk. Je to výhoda, pri ktorej vám diskrétne a bez starostí, čo najrýchlejšie zásielku dodajú.

Kedy pocítim prvé účinky?

Pociťovanie prvých účinkov je vysoko individuálne. Závisí to od počiatočného stavu muža, od jeho veku a od jeho celkového životného štýlu. Predpokladá sa, že u mužoch, ktorí žijú zdravšie, sa účinky dostavia rýchlejšie. Výrobca však garantuje prejavenie sa viditeľného zlepšenia už behom 50-tich dní.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Proerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenostiProerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenosti

Pokiaľ sa problém s erektilnou dysfunkciou objavuje častejšie ako je normálne, mali by ste ho začať riešiť čím skôr, napr. užívaním špeciálnych výživových doplnkov. Jedným z nich je aj...

Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?

Máte strach z toho, že vašu novú partnerku sklamete hneď prvýkrát? Vyskúšajte tekutú formu sexuálneho stimulátora, ktorý nesie názov Proerecta Shot. 

Starostlivosť o bradu – ako zahustiť bradu? Pomôžu pomôcky na bradu ako balzam, olej, kefaStarostlivosť o bradu – ako zahustiť bradu? Pomôžu pomôcky na bradu ako balzam, olej, kefa

Nechať si narásť bradu nie je až také zložité, no tým sa starostlivosť o ňu ešte len začína. Olej, balzam, šampón, kefa – prípravkov a pomôcok na bradu už nájdete neúrekom. Ako sa v nich...