Kedy je vhodné zvážiť mužskú antikoncepciu? 3 dôvody, prečo je mužská antikoncepcia účinnejšia

Antikoncepcia je spôsob, ako predchádzať nechcenému tehotenstvu. Existuje niekoľko druhov antikoncepcie a niektoré sú účinnejšie ako iné.

Jednou z foriem mužskej antikoncepcie je prezervatív

Aké typy mužskej antikoncepcie existujú

Pri antikoncepcii sme si zvykli myslieť najmä na hormonálnu antikoncepciu u žien. Mužská antikoncepcia je však často účinnejšia a má menej vedľajších účinkov.

Mechanická antikoncepcia

Patria sem prezervatívy, ktoré zabezpečia, že sa spermie nedostanú k vajíčkam ženy. Tvoria mechanickú bariéru pri sexuálnom styku. Ich výhodou je ochrana pred sexuálne prenosnými ochoreniami.

Vazektómia

Ide o bezbolestný, rýchly a bezpečný spôsob sterilizácie muža. Na rozdiel od kastrácie nepríde muž o celé semenníky – pri vazektomii sa iba prerušia semenovody a teda spermie sa nedostanú do ejakulátu. Zvyčajne ide o trvalé prerušenie semenovodov, ale v niektorých prípadoch sa dá zvrátiť. Ak má muž obavu, že ešte bude chcieť splodiť potomka, môže si dať spermie zamraziť.

Hormonálna antikoncepcia

Funguje na podobnom princípe ako hormonálna antikoncepcia u žien, ibaže je menej používaná a na Slovensku nie je zatiaľ dostupná. Podáva sa pomocou tabliet alebo injekcií.

Kedy by ste mali zvážiť mužskú antikoncepciu?

Ako každý iný zásah do plodnosti človeka, aj mužská antikoncepcia má svoje plusy a mínusy. Ak sa rozhodnete pre použitie antikoncepcie u muža, je potrebné zvážiť aj zdravotný stav. Pri výbere vhodnej antikoncepcie by ste sa mali poradiť so svojím lekárom alebo s odborníkom na reprodukčné zdravie. Takto si vyberiete najlepšiu možnosť pre vaše individuálne potreby.

Mužskú antikoncepciu by ste mali zvážiť, keď sa vás týka niektorá z nasledujúcich situácií.

Hľadáte dlhodobo účinnú metódu

Dlhodobo účinná je vazektómia. Poskytuje trvalú ochranu pred otehotnením partnerky bez toho, aby ste museli antikoncepcii venovať akúkoľvek pozornosť. Je vhodná pre mužov, ktorí už majú deti alebo nechcú žiadne deti a majú pritom stálu partnerku. Môžu byť sexuálne aktívni bez strachu z nechceného oplodnenia partnerky, čo výrazne zvyšuje kvalitu sexuálneho života. Pokiaľ vazektómiu zvolí muž, ktorí strieda sexuálne partnerky, je vhodné naďalej používať aj mechanickú antikoncepciu ako ochranu pred sexuálne prenosnými chorobami.

Dlhodobo účinnou metódou je vazektómia

Chcete zabrániť prenosu pohlavných chorôb

V tomto prípade je vhodné použiť prezervatív, ktorý zabráni nielen spermiám preniknúť k vajíčku, ale aj prenosu pohlavných chorôb.

Hľadáte účinnú antikoncepčnú metódu bez vedľajších účinkov

Kondómy nemenia váš zdravotný stav, nezasahujú do plodnosti a nespôsobujú ani žiadne vedľajšie účinky typické pre hormonálnu antikoncepciu u žien – kolísanie váhy, náladovosť, precitlivelosť, bolesti prsníkov a podobne. Prezervatívy nevplývajú na hormonálne hladiny ženy ani muža.

Chcete nájsť jednoduchší antikoncepčný proces

Najjednoduchšia je mechanická antikoncepcia. Nie je taká invazívna ako ženská antikoncepcia (napríklad hormonálna, ktorá výrazne ovplyvňuje psychický aj fyzický stav ženy). Navyše sa ľahko používa a nevyžaduje lekársky predpis ani žiadne operácie. Je potrebné myslieť iba na to, aby ste mali prezervatívy vždy pri sebe a aby sa pri používaní nepretrhli.


Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate prírodnú kozmetiku, výživový doplnok alebo čokoľvek, čo by podporilo zdravie našich čitateľov? Dajte im o sebe vedieť!...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Prostadyne (Forte, Extra Forte) na zlepšenie prostaty – recenzia, skúsenosti, cena, kde kúpiťProstadyne (Forte, Extra Forte) na zlepšenie prostaty – recenzia, skúsenosti, cena, kde kúpiť

V tejto recenzii vám prezradíme všetky dôležité informácie o výživovom doplnku na podporu zdravia prostaty, Prostadyne.

Proerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenostiProerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenosti

Pokiaľ sa problém s erektilnou dysfunkciou objavuje častejšie ako je normálne, mali by ste ho začať riešiť čím skôr, napr. užívaním špeciálnych výživových doplnkov. Jedným z nich je aj...

Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?

Máte strach z toho, že vašu novú partnerku sklamete hneď prvýkrát? Vyskúšajte tekutú formu sexuálneho stimulátora, ktorý nesie názov Proerecta Shot.