Reflex Nutrition Clarinol CLA: Pomáha chrániť svaly a zároveň bojuje proti telesnému tuku

Viete, ktoré metabolické ochorenie sa v súčasnosti objavuje najčastejšie? Stačí sa len pozrieť okolo seba a odpoveď je zrejmá – obezita. Najohrozenejší sú ľudia užívajúci hormonálne preparáty, dlhodobí fajčiari, ktorí sa pokúšajú s týmto zlozvykom prestať, ale aj osoby, v ktorých rodinách sa obezita často vyskytuje.

Konjugovaná kyselina linolová CLA

Pri rýchlom zhadzovaní nadbytočných kilogramov často dochádza k vylučovaniu vody z organizmu. Svaly sa zo 60 % skladajú z vody, čiže sú takýmto chudnutím ohrozené a prestávajú plniť svoju funkciu. Chudnúť tak, aby ste svaly ochránili, vám pomôže Clarinol CLA.

Zloženie a účinky Clarinolu

CLA alebo konjugovaná kyselina linolová dokáže spoľahlivo chrániť svaly – na druhej strane bojuje proti telesnému tuku. Ide o esenciálnu omega-6 mastnú kyselinu, ktorá sa najčastejšie nachádza v hovädzom mäse, baranine, mliečnych výrobkoch a doplnkoch stravy.

Užívanie CLA stimuluje rozpad tukov a potláča lipoproteínovú lipázu, teda enzým, ktorý podporuje ukladanie tukov, transportuje tuk do buniek, kde sa využíva na tvorbu energie, ale tiež zvyšuje energetický výdaj a spaľovanie tukov. Kyselina chráni kosti a svaly, keďže zvyšuje percento svalovej hmoty a hustotu kostných minerálov. Denná dávka (3,4 gramov) podporuje redukciu tuku a zníženie telesnej hmotnosti, preto je účinnou formou zhadzovania nadbytočných kilogramov.

Jednou z najproblematickejších partií je brucho, brušný tuk sa zhadzuje ťažko. Keďže CLA je schopná redukovať abdominálny (brušný) tuk, určite ju ľudia s nadváhou ocenia.

Brušný tuk

Hoci sa prípravok CLA Clarinol vyznačuje viacerými priaznivými účinkami na zdravie, určený je predovšetkým na chudnutie. Keďže konjugovaná kyselina linolová pomáha organizmu prednostne spaľovať tuky ako zdroj energie, tukové bunky odbúrava, vháňa ich do krvného riečiska a tam sa využívajú ako zdroj energie.

Pri priberaní sa prázdna tuková bunka (preadipocyt) naplní tukom a vznikne z nej adipocyt. Práve fázu, kedy sa prázdna bunka plní tukom, dokáže prípravok zablokovať. CLA totiž bráni tuku vstúpiť do tukových buniek, čím pôsobí preventívne proti ich zväčšovaniu. Tuk sa presunie do svalových buniek, kde sa spáli pri tvorbe energie.

Ako to funguje?

CLA v organizme funguje ako bariéra, ktorá bráni tuku vstúpiť do tukových buniek. Preto sa tuk presunie do svalových buniek, kde sa mení na energiu. Konjugovaná kyselina linolová pomáha znížiť množstvo telesných tukov a zvýšiť pomer svalov bez tuku, čím zabraňuje nadmernému priberaniu. CLA dokáže zvýšiť schopnosť organizmu využívať uložený telesný tuk vo forme energie, podporiť rast svalov bez tuku a chrániť pri chudnutí svalovú hmotu pred úbytkom. Konjugovaná kyselina linolová je vhodná na dlhodobé pravidelné užívanie.

Hľadáte kvalitu za rozumnú cenu? Ako alternatívu vám odporúčame Gym Beam CLA 1000 mg za necelých 13€!

História CLA

O CLA vieme len od roku 1987, kedy kyselinu v hovädzom mäse objavil americký doktor Pariza. Identifikoval jej silné antikarcinogénne účinky a silnú antioxidačnú aktivitu. Pri svojom skúmaní zistil, že CLA zamedzuje oxidácii LDL cholesterolu na nerozpustnú formu, zlepšuje pomer medzi užitočným HDL a škodlivým LDL cholesterolom a celkovo znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Konjugovaná kyselina linolová je spoločný názov pre zmes konjugovaných diénových izomérov kyseliny linolovej. Medzi najúčinnejšie izoméry patrí cis 9 a 12, trans 11 a trans 10. 

Clarinol  pre koho je určený, dávkovanie a cena

Prípravok Reflex Nutrition Clarinol CLA je dostupný vo forme tabliet. Odporúča sa užívať 2 kapsuly 3-krát denne spolu s jedlom. Potrebné je zapiť ich dostatočným množstvom vody. V jednej kapsule sa nachádza 750 mg konjugovanej kyseliny linolovej, z toho polovicu tvoria izoméry cis 9 a trans 11 a polovicu trans 10 a cis 12.

Žena behajúca v parku

Prípravok je vhodný pre športovcov, ktorí chcú stratiť čo najviac tuku, podporiť svalový rast a výkon, ale aj pre ľudí s nadváhou či obezitou, ktorí potrebujú schudnúť. Zatiaľ neboli zistené žiadne vedľajšie účinky CLA, prípravok by však nemali užívať tehotné a dojčiace ženy a ani deti.

Reflex Nutrition Clarinol CLA získate v 90-kapsulovom balení za približne 17 eur a viac.

Plusy a mínusy prípravku

Výhody užívania prípravku sú s ohľadom na účinky CLA zrejmé. Pomáha v boji s kilami a dodá vám energiu. Plusom je tiež vysoká kvalita a čistota použitých zložiek či použitie len minima balastných aditív. Nie sú známe žiadne vedľajšie účinky, preto ak nebudete prekračovať dennú dávku, nehrozia vám žiadne zdravotné komplikácie. Prípravok nie je vhodný pre vegetariánov a ani pre deti, preto by ste ho mali skladovať mimo ich dosahu.

Skúsenosti s Clarinolom

Užívanie Clarinolu CLA určite nie je stratou času. Skúsenosti užívateľov s týmto prípravkom sú priaznivé. Nemusíte sa ľakať, ak neuvidíte výsledok na váhe, dôležitý je aj úbytok centimetrov v páse či bokoch. Ako však všetci, ktorí majú reálne skúsenosti s užívaním prípravku, potvrdili, nejde o zázračné kapsuly, bez pohybovej aktivity a vyváženého jedálnička by totiž chudnutie nebolo možné.

Z recenzií produktu:

Reflex Nutrition CLA recenzie na heureke.cz

Rada na záver

Reflex Nutrition Clarinol CLA môže skutočne fungovať, bez vašej pomoci to však nebude. CLA síce zabraňuje ukladaniu tukov, čiže zabráni priberaniu, ak však chcete schudnúť, musíte sa začať hýbať a zdravo sa stravovať. Dôsledkom užívania CLA síce nie je priamo chudnutie, ale keďže nedochádza k priberaniu tuku, pri diéte sú pokles hmotnosti a vyrysovanie sa zaručené.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 29.01.2019
Hodnotenie článku:
(88.2%)

Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Eco Slim – recenzia kvapiek na chudnutieEco Slim – recenzia kvapiek na chudnutie

Kvapky na chudnutie Eco Slim sľubujú zázraky na počkanie. V skutočnosti však s nimi neschudnete. Prečo je vhodné kúpu podobných prípravkov starostlivo zvážiť? Prečítajte si našu recenziu.

Profidiet recenzia. Proteínová expres diéta – princípy, fázy, receptyProfidiet recenzia. Proteínová expres diéta – princípy, fázy, recepty

Najčastejším novoročným predsavzatím je schudnúť a dať sa do formy. Je to aj vaším záväzkom? Choďte na to zodpovedne s overenou diétou, akou je Profidiet.

Ketónová diéta je trendom v chudnutíKetónová diéta je trendom v chudnutí

S trendami sa môžeme stretnúť nielen na prehliadkových mólach. Trendy sa objavujúaj medzi diétami. Súčasným hitom v chudnutí v Česku ajna celom svete je tzv. ketónová diéta, ktorá si...