100% Sibírska čaga na posilnenie imunity – recenzia, skúsenosti, účinky, cena

Pre organizmus človeka je náročné čeliť častým klimatickým zmenám. Preto je nevyhnutné udržiavať sa v neustálej forme. Nejde len o aktívny pohyb a denný prísun ovocia či zeleniny, je potrebné užívať aj kvalitné doplnky stravy, ktoré podporujú celkovú obranyschopnosť človeka. 

Superionherbs Sibírska Čaga recenzia, zloženie, cena

Mnoho ľudí na imunitu užíva rôzne multivitamínové komplexy, ale tie, keďže väčšinou obsahujú len minerály a vitamíny, nie sú až také silné. Silnejšie sú doplnky, ktoré obsahujú vitamíny, minerály, ale aj ďalšie zdraviu prospešné látky. Vyskúšajte Sibírsku čagu v 100-percentnom stave v produkte od Superionherbs.

Doplnok stravy na posilnenie imunity Sibírksa čaga od Superionherbs si môžete pohodlne zakúpiť v ✅ superfood-eshop.sk.

Superionherbs 100% Sibírska čaga

Výživový doplnok od spoločnosti Superionherbs je komplexným zdrojom všetkých látok, minerálov a vitamínov, ktoré telo potrebuje pre zdravý, krásny a plnohodnotný život. Sila tohto doplnku je ukrytá v 100-percentnom obsahu sibírskej čagy. Jedna kapsula obsahuje až 500 mg tejto liečivej huby. Pre jej dokázané účinky sa pokladá za kráľovnú spomedzi všetkých húb. Doplnok sa predáva online bez lekárskeho predpisu. Jedno balenie obsahuje 90 kapsúl. Pri užívaní najmenšej dennej dávky (1 kapsula) vydrží až 3 mesiace. Je vhodný aj pre vegánov a vegetariánov.

Obsah a zloženie

Výživový doplnok 100% Sibírska čaga od Superionherbs neobsahuje nič iné, len sibírsku čagu. Je to huba, ktorá sa nazýva aj ako Ryšavec šikmý alebo po latinsky Inonotus Obliquus. Bežne sa vyskytuje v chladných oblastiach Európy a Ruska. A hoci znie názov cudzokrajne, rastie aj na území Slovenska. Medzi najkvalitnejšie sibírske čagy patria tie, ktoré parazitujú na kmeni brezy. Obsahuje viac ako 200 rôznych látok, ktoré sú prospešné pre zdravie človeka. Nachádzajú sa v nej:

 • Betaglukány a Heteroglukány = polysacharidy, ktoré pomáhajú prečisťovať cievy, znižovať hladinu cholesterolu, podporujú tráviaci systém, používajú sa aj ako prevencia pri rozličných tráviacich problémoch. Niektoré štúdie naznačili, že by mohli zmierňovať príznaky rakoviny krčka maternice.
 • Polyfenolické látky = sa považujú za silné antioxidanty, pomáhajú liečiť cukrovku, redukujú telesnú hmotnosť, urýchľujú metabolizmus, zmierňuje diabetickú neuropatiu (poškodenie nervov vplyvom cukrovky).
 • Inotodiol, Obliquol, Betulín a Kyselina Betulínová = sú to triterpenoidy lanostanového typu, ktoré disponujú schopnosťou ničiť rakovinové bunky, podporujú imunitu a urýchľujú liečbu aj tých najzávažnejších respiračných ochorení.
 • Melanín = rastlinný pigment, vďaka ktorému má sibírska čaga krásnu hnedú farbu. Melanín má silné antioxidančné účinky.
 • Seskviterpény sú v podstate rastlinné flavonoidy, vyznačujúce sa protizápalovými účinkami.
 • Fytosteroly = zdravé rastlinné tuky, ktoré posilňujú kardiovaskulárny systém, starajú sa o silné a čisté cievy, zabraňujú ukladaniu nadbytočného cholesterolu.
 • Alkaloidy = látky, ktoré telu dodávajú energiu, ale pôsobia aj upokojujúco, harmonizujú nervový systém človeka, udržiavajú v tele zdravé pH, čím pôsobia ako prevencia vzniku rôznych nádorov.
 • minerály = draslík, kremík, sodík, zinok, mangán, železo, hliník, vápnik, horčík
 • vitamíny = B1, B2, B5,  B6, B9, D3, K1

Výživový doplnok Superionherbs Čaga neobsahuje žiadne pridané látky a konzervanty. Je vhodný aj pre vegetariánov a vegánov.

Účinky

Sibírska čaga je azda jedinou hubou, ktorá sa môže chváliť silnými imunitnými a protirakovinovými účinkami. Môžu za to vyššie spomenuté látky, ktoré spoločne tvoria akýsi orchester. Na čo neúčinkuje jedna látka, účinkuje ďalšia, alebo sa účinok podporuje, čím vo finále pôsobí silnejšie. Medzi zdravotné oblasti, ktorých sa dotýka, najviac patria:

✅ Tráviaci systém

Čaga sa najčastejšie spája s liečbou gastritídy, keď je sliznica žalúdka zapálená buď užívaním liekov, alebo kvôli alkoholu či nevhodnej strave. Čaga, vďaka svojmu jedinečnému zloženiu látok, pomáha urýchliť proces liečby. Okrem toho sa používa aj na urýchlenie metabolizmu a posilnenie celkového tráviaceho systému. Pôsobí v hĺbke čriev, ktoré zbavuje toxínov, vrátane vírusov, baktérii a kvasiniek. Pomáha pri hnačke, vracaní, plynatosti, pri pálení záhy a nafukovaní.

Huba sibírska čaga má priaznivé účinky na imunitu, tráviaci systém i na pleť

✅ Pleť, vlasy a nechty

Čaga sa používa pri rôznych problémoch kože, napr. pri zbavovaní sa akné, pľuzgierov, urýchľuje hojenie rán a pod. Nie je účinná len v boji proti týmto malým nedokonalostiam, ale a pri liečbe ekzémov a psoriázy, ktorú v niektorých prípadoch dokázala úplne vyliečiť. S vyživovaním pleti úzko súvisí aj pokožka hlavy, samotné vlasy a nechty. Tým, že zvyšuje prekrvenie pokožky, podporuje aj rast silných vlasov. Existujúce vlasové folikuly spevňuje, čím zabraňuje aj ich vypadávaniu. Podobne je to aj s nechtami, ktoré sú pevné, bez bielych fliačikov a zápalov nechtovej kožtičky.

✅ Protirakovinové účinky

Štúdia z roku 1998 naznačila, že sibírska čaga môže mať silné protirakovinové účinky. Je to huba, ktorá ako jediná disponuje protirakovinovými a teda aj protinádorovými účinkami. Môže zato hlavne vysoký obsah Betulínu a Kyselina betulínová, ktoré sa bežne využívajú pri liečení rakoviny a proti vírusu HIV. Účinná sa javí pri rakovine žalúdka, prsníka, maternice, pečene. S pomocou ďalších látok, ktoré sa nachádzajú v čage, regulujú kyslosť krvi (pH) tak, aby nedošlo k oxidačnému stresu. Oxidačný stres je hlavným spúšťačom rakoviny.

✅ Imunita

Sibírska čaga má silné antioxidačné, antibakteriálne, antivírusové a antifungálne a protizápalové vlastnosti. Tým, že pôsobí v základných systémoch v tele človeka, vrátane nervového systému, podporuje funkcie všetkých orgánov, a tak posilňuje celé telo človeka. Človek je odolnejší proti chronickým i akútnym chorobám, cíti sa lepšie, vitálnejšie a vo forme. Najväčšiu zásluhu v posilnení obranyschopnosti má Superoxidismutáza, ktorá udržuje membrány buniek zdravé a pružné.

✅ Ďalšie účinky:

 • zmierňuje bolesť,
 • je účinná v boji proti respiračných ochoreniam, vrátane astmy a silných alergií,
 • znižuje negatívny dopad vonkajších vplyvov na organizmus človeka,
 • vykazuje silné schopnosti zničiť toxíny v tele človeka, vrátane ťažkých kovov, a alkohol,
 • zlepšuje pamäť a učenie,
 • čistí cievy od cukru a tuku, je prevenciou proti anémii,
 • zlepšuje stav pečene, ktorú zbavuje škodlivín,
 • vďaka minerálom podporuje zdravé a pevné kosti.

Pre koho je a nie je vhodný?

Sibírska čaga je v podstate vhodná pre väčšinu dospelej populácie, pre všetkých, ktorí majú rôzne zdravotné problémy. Väčšinou ju ľudia užívajú ako prevenciu proti rôznym ochoreniam a na posilnenie imunity.

Existuje však aj skupina ľudí, pre ktorých nie je vhodná. Užívať ju nemôžu tehotné a dojčiace ženy, deti do 18 rokov a ľudia, ktorí sú alergickí alebo precitlivení na čagu alebo na nejakú zložku, ktorú obsahuje. Opatrní by mali byť aj tí, ktorí majú problémy s cukrom, pretože čaga dokáže účinne znižovať cukor v krvi a zvyšovať hladinu inzulínu. Neodporúča sa užívať ani ľuďom, ktorí majú poruchy krvácania.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Nežiaducimi účinkami sú možnosť znižovať hladinu cukru v krvi, zvýšená produkcia inzulínu, môže zvýšiť aj riziko krvácania. Zaraďujeme sem aj alergické a precitlivené reakcie na sibírsku čagu.

Sibírska čaga znižuje hladinu cukru v krvi

 • Kontraindikácie = tehotnosť a dojčenie, mužské pohlavie.
 • Interakcie = lieky proti zrážanlivosti krvi, lieky, ktoré zvyšujú riziko krvácania, lieky na cukor, lieky na cholesterol, protirakovinové lieky, protidoštičkové lieky, nesteroidné protizápalové lieky (Warfarín, Ibuprofén, Naproxén, Klopidogrel, Heparín...).

Dávkovanie a užívanie

 • 1. týždeň = 1 kapsula ráno, 20 min. pred raňajkami
 • 2. týždeň a ďalšie nasledujúce = 1 kapsula ráno, 20 min. pred raňajkami a 1 kapsula popoludní, najlepšie medzi dvoma jedlami
 • pri prevencii a na udržanie imunity, postačí, ak užijete 1 kapsulu denne 
 • pri ochoreniach užívajte podľa schémy uvedenej vyššie
 • užíva sa v celosti, s dostatočným prísunom vody

Aké je balenie, koľko stojí a kde sa dá kúpiť Superionherbs Čaga?

Doplnok stravy a výživy sa predáva vo forme kapsúl. Jedno balenie obsahuje 90 kusov. Pri užívaní 2x denne 1 tobolka vydrží asi 45 dní. Pri produkte sa uvádza, že jedno balenie vydrží 3 mesiace, to je síce pravda, ale len v prípade, ak doplnok užívate preventívne, teda 1 kapsulu denne. Cena Superionherbs Čaga 90 kapsúl sa pohybuje od 34 do 39 €.

Skúsenosti a recenzie

Produkty s obsahom sibírskej čagy majú ľudia radi a ich skúsenosti sú vo väčšine prípadov pozitívne. Tento výživový doplnok často užívate na problémy s tráviacim systémom a proti únave. Ja mám priamu skúsenosť s týmto produktom. Užívam ho dlhodobo, ale tak, že medzi každým balením si dám mesačnú pauzu. Užívam ho na udržanie imunitného systému. Pomáha mi aj pred menštruáciou, keď je moja imunita na bode mrazu.

Recenzie a skúsenosti s výživovým doplnkom Superionherbs Čaga

Vaše najčastejšie otázky

Ako dlho musím užívať Superionherbs Čaga, aby som pocítila prvé účinky?

Je to produkt, ktorý je bezpečný a môže sa užívať aj dlhodobo. Minimálna dĺžka užívania je doužívať aspoň jedno balenie. Na zachovanie silnej imunity je však dobré užívať dlhodobo, hlavne v čase chrípkového obdobia. Účinok pocítite už po 1. mesiaci.

Existujú aj iné, podobné varianty ako je Superionherbs Čaga?

Samozrejme, Sibírska čaga sa predáva v rôznych formách, ako sú napr. kvapky, tinktúry, prášok, ale aj ako čajová zmes, krém alebo ďalšie výživové doplnky, v ktorých sa Sibírska čaga nachádza len ako prímes s inými hubami, najčastejšie s hubou Reishi.

Vyberáme z nášho katalógu


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

3 tipy na zdravé smoothie, ktoré posilní vašu imunitu3 tipy na zdravé smoothie, ktoré posilní vašu imunitu

Pohárik smoothie doslova nabitý vitamínmi možno prispôsobiť aj aktuálnej sezóne. Vyskúšať môžete jeden z našich troch osvedčených receptov, ktoré okrem vašich chuťových buniek potešia aj...

EnzyMAX R – recenzie, skúsenosti, účinky, cena. Ako enzýmy užívať?EnzyMAX R – recenzie, skúsenosti, účinky, cena. Ako enzýmy užívať?

Komplex enzýmov, ktoré sú jedným zo základných zložiek fungovania imunitného systému človeka, nájdete v jednej kapsule EnzyMAX R. Počuli ste už niekedy o ňom?

Oscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cenaOscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cena

Oscillococcinum je homeopatický liek, ktorý je vhodný na liečbu nachladnutia a chrípky. Ľahko sa dávkuje, je možné ho podávať deťom aj tehotným. Čo všetko by ste o ňom mali vedieť pred...