Acai berry prášok aj tablety – recenzie a vaše skúsenosti

Acai berry je pomenovanie známych bobúľ, ktoré sa stali jedným z najdôležitejších exportných artiklov Brazílie. Tieto plody, nazývané pre množstvo liečivých účinkov aj superovocím.

Acai berry plody a prášok - superovocie

Rastú na acai palme, ktorá sa vyskytuje v bažinách a močiaroch Strednej a Južnej Ameriky, od Brazílie až po Peru.

Acai Berry v prášku, tabletách či kapsuliach

Acai berry - superovocie bohaté na živiny

Liečivé účinky tohto ovocia poznali obyvatelia Južnej Ameriky už pred stovkami rokov. Vďaka vysokému množstvu antioxidantov, vitamínov B1, B2, B3, C, E, ďalších prvkov ako vápnik, draslík, fosfor, selén, aminokyselínomega-3  a omega-6 esenciálnych mastných kyselín je využitie acai berry naozaj široké.

Acai berry a chudnutie?

Bobule Acai berry pomáhajú tlmiť chuť do jedla a majú stimulačný účinok na metabolizmus, čiže sú nápomocné pri chudnutí. Hoci sa vďaka superovociu metabolizmus zrýchľuje, bez zmeny jedálnička a dostatočnej pohybovej aktivity sa k vytúženému telu tak skoro nedopracujete. Acai berry je k telu šetrné a zároveň prospešné, vzhľadom na obsah vitamínov a minerálov.

Superovocie Acai berry

Pomoc proti vráskam

Vďaka vysokému obsahu antioxidantov, ktoré sú prospešné pre zdravie kože a podporujú obnovovanie pleti, je ovocie Acai berry súčasťou rôznych kozmetických prípravkov. Antioxidanty spomaľujú starnutie buniek a majú vyhladzovacie účinky na kožu. Ide o prírodný spôsob, ako zjemniť vrásky.

Zlepšuje zrak i nervový systém

Bobule Aca berry obsahujú antokyány, vo vode rozpustné farbivá, ktoré dávajú farbu ovocným plodom. Majú blahodarné účinky na ľudský organizmus. Sú známe napríklad tým, že podporujú hojenie rán a zlepšujú stav poškodeného tkaniva, priaznivo vplývajú na zrak, srdce a cievy a celkovo na nervový systém. Podporujú tiež funkciu mozgu.

Ďalšie priaznivé účinky na zdravie:

  • Vďaka vysokému množstvu antioxidantov pomáha zlepšovať kondíciu vášho srdca a ciev,
  • detoxikuje oblasť čriev a hrubého čreva,
  • upravuje hladinu cholesterolu a kontroluje tlak krvi,
  • napomáha pri trávení, pôsobí ako prirodzený spaľovač tukov,
  • pôsobí ako prevencia proti rakovine žalúdka a hrubého čreva,
  • má blahodárny vplyv na psychické zdravie, dodáva množstvo energie,
  • zvyšuje sexuálnu aktivitu.

Vyberáme z nášho katalógu

Prášok, či kapsuly?

Acai berry je dostupné vo viacerých formách (sušené plody, prášok, pyré či kapsuly), je len na vás, ktorej z nich dávate prednosť. Nemožno povedať, ktorá forma je najlepšia, pretože každému vyhovuje niečo iné. Pri výbere si však treba dávať pozor na množstvo účinných látok vo vybranom produkte.

Acai berry vo forme prášku

Každá z daných foriem má svoje výhody. Prášok sa dá použiť do smoothie či kokteilov, dá sa zmiešať s vodou a džúsom či nasypať do jogurtu. Sušené plody môžete použiť napríklad pri príprave raňajok do ovsenej kaše či domáceho müsli, prípadne ich jesť ako klasické sušené ovocie. Pyré môžete taktiež použiť do nápojov, zmiešať ho s jogurtom či müsli. Výhodou kapsúl je ich jednoduché užívanie.

Dávkovanie

Superovocie obsahuje ovocný cukor (fruktóza), ktorý sa v prípade, že ho príjmete vo väčšom množstve, ukladá, rovnako ako klasický cukor, do tukových zásob. Nemali by ste preto prekročiť stanovené denné dávkovanie, čo značí max. 2 000 mg za deň.

Jedna čajová lyžička prášku je približne 500 – 600 mg. Dopriať si tak môžete 3 lyžičky, ktoré si môžete rozdeliť do jogurtu či smoothie. Pri kapsuliach je optimálne dávkovanie 3 kps denne 30 min. pred jedlom. Je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom vody.

Keďže ide o doplnky stravy, neodporúča sa užívať ich dlhšie ako 4 – 6 týždňov. Po tomto stanovenom čase si treba dať aspoň týždňovú prestávku.

Môže sa Acai berry užívať v tehotenstve?

Napriek mnohým pozitívnym účinkom nie je Acai berry vhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

Neodporúča sa ho podávať ani malým deťom. Ak ste sa rozhodli pre kúpu produktu Acai berry, odporúčame vám ho nakupovať u certifikovaných predajcov. Predídete tak podvodom a neúspechom pri jeho užívaní.

Acai Berry v prášku, tabletách či kapsuliach

Skúsenosti so superovocím

Pokiaľ budete brať Acai berry pravidelne, pomôžu vám bobule pomôcť spáliť viac kalórií rýchlejšie a so zrýchleným metabolizmom aj schudnete. Skúsenosti s ovocím sú priaznivé, chvália Acai berry prášok, ale aj kozmetiku s obsahom ovocia. Ak chcete Acai berry na chudnutie, určite stojí za vyskúšanie. Nespoliehajte sa však len naň. Prášok či tablety samy osebe vám schudnúť nepomôžu, len naštartujú váš metabolizmus. Keď už nič iné, aspoň získate konzumáciou tohto ovociazdraviu prospešné látky.

Z recenzií Acai berry:

Skúsenosti s Acai berry práškom heureka.sk


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...

Camilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenostiCamilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenosti

Prerezávanie zúbkov je prvá ťažká kapitola v živote bábätka. Výborným prostriedkom na tlmenie bolesti je   homeopatický tekutý roztok Camilia, po ktorom sa vášmu dieťaťu uľaví.