Ako sa zbaviť vrások na čele, pod očami a okolo úst? Pomôže žehlička na vrásky?

Prirodzeným znakom starnutia sú vrásky. Ide však o čisto individuálnu záležitosť, či u ženského alebo mužského pohlavia. Osobitosť vnímania vrások tu platí niekoľkonásobne, keďže niektorým ženám prekážajú aj mimické vrásky, zatiaľ čo iné považujú za prirodzené aj tie hlboké. 

Aplikácia krému proti vráskam na čele

Výrazným príčinným faktorom je síce vek, ale nepredstavuje jediný dôvod vzniku. U mužov zvyčajne nie sú vrásky považované za chybičky krásy, no čoraz viac sa stretávame s tým, že vyhladenú pleť túžia mať aj oni. Zjemniť či úplne eliminovať, spôsobov je niekoľko. Nie vždy sú potrebné invazívne metódy. Požadované výsledky môžete dosiahnuť aj bez použitia ihiel.

Bohatú ponuku prírodnej kozmetiky proti vráskam nájdete v ✅ eshope babickinazahrada.sk!

Vrásky na tvári a príčiny ich vzniku

  • Vznik vrások súvisí najmä so stratou kolagénu, čo má za následok zníženie elasticity pokožky. Jej pružnosť a pevnosť sa vytráca, ako sme už naznačili, najmä so zvyšujúcim vekom. Schopnosť regenerácie buniek je stále nižšia, čím dochádza k vrásneniu.
  • Vznik vrások má tiež mechanický pôvod, a to kvôli opakovanej mimike na tvári. Pohyby svalov pri mračení sa alebo smiechu sa najčastejšie prejavia pod očami, medzi obočím alebo v okolí úst.
  • Sekundárnymi príčinami zvýšeného množstva vrások sú tiež nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu, genetické predispozície, stres, nedostatok spánku, alkohol, fajčenie či drastické diéty.

Ako na vrásky?

Vhodné kozmetické prípravky zodpovedajúce typu pleti by mali byť samozrejmosťou. Nie sú však jediným dostupným riešením. Ak vynecháme omladzovanie pomocou laserovej metódy, rádiofrekvencie, mezoterapie či zásahu plastického chirurga, základom vypnutej kože je dodržiavanie pitného režimu (ideálne dva a pol litra vody denne), dostatok spánku, vitamínu E, A, C, selénu a zinku.

Hydratovaná pokožka je alfou omegou zdravej pleti. Masáž tváre (aspoň desaťminútová) taktiež prispeje k redukcii vrások. Ak jej doprajete dostatok času v pravidelných intervaloch, zlepší sa vám prúdenie lymfy, farba pokožky a jej pevnosť. Použiť môžete kozmetiku z lekárne, ale tiež babské recepty, ako napríklad masáž teplým olivovým alebo šípkovým olejom.

Z recenzií výrobku:

Recenzie a skúsenosti so Saloos Hyaluronové sérum

Tvárová gymnastika na elimináciu vrások

Cvičenie na vrásky? Výborným a účinným spôsobom vyhladenia vrások je tvárová gymnastika. Aj keď mnohí túto metódu ešte stále zavrhujú, je nepochybné, že „špeciálne grimasy“ a ich pravidelné vykonávanie vrásky redukujú, a to na čele, v okolí očí aj nosolabiálnych oblastí. Na Slovensku sa v tejto súvislosti odborne venuje napríklad pani Iveta Štecová.

Ako vyhladiť vrásky? Komplexným riešením sú krémy

Aj vy ste už rozmýšľali nad aplikáciou botulotoxínu? Áno, pri vráskach ide o pomerne časté odstraňovanie touto formou. Avšak, prináša aj negatívne účinky, ako napríklad strata mimiky či umelý až neprirodzený vzhľad. Zároveň ide o krátkodobé riešenie, keďže táto látka pôsobí len niekoľko mesiacov.

Proces starnutia síce nezastaví žiadna metóda, ale môže ho spomaliť. Ak používaním kozmetiky zaručíte pleti hydratáciu, odmení sa vám zdravo vyzerajúcim pôsobivým vizuálom. Za zmienku nepochybne stoja prípravky s obsahom retinolu, ktorý vypĺňa jemné ryhy vrások a rozjasňuje pleť, či krémy bohaté na prítomnosť koenzýmu Q10 a peptidov medi. Netreba zabúdať ani na masky s aloe vera alebo kyselinou hyalurónovou.

Overené krémy proti vráskam

Zbaviť sa vrások pomocou žehličky? Skúste domáci facelifting

V súčasnosti sa na vyhladenie používa aj špeciálna žehlička, ktorá využíva mikroprúdovú technológiu, mnohými označovanú za účinnejšiu oproti jej galvanickej konkurentke. Tá totiž ponúka v jednom modeli aj tento druh ošetrovania pleti a práve ich kombinácia je odrazom viditeľne lepších výsledkov. Pleť nielen napne, ale postará sa aj o jej detoxikáciu.

Stačí pritom niekoľkominútové masírovanie párkrát do týždňa. Jednoducho nanesiete krém na pokožku a masírujete podľa pokynov výrobcu. Vďaka žehličke na plet nestimulujete len tvorbu kolagénu, ale dosiahnete aj lepšie vstrebanie kozmetiky na vrásky.

Ako sa zbaviť vrások na tvári – na čele, pod očami aj okolo úst

Účinok nesľubujú len drahé protivráskové krémy a oleje. Omladzujúcu masku si môžete pripraviť aj z domácich surovín:

  • Čajovú lyžičku kukuričného škrobu nechajte rozpustiť v pohári naplnenom vodou do polovice.
  • Potom prilejte sto mililitrov vriacej vody a zohrievajte iba na slabom ohni, až kým sa nevytvorí hustá zmes.
  • Keď vychladne, primiešajte päť lyžičiek čerstvej mrkvovej šťavy a lyžičku kyslej smotany.

Na tvári ju nechajte pôsobiť približne pol hodinu. Po umytí teplou vodou použite hydratačný krém a masku si doprajte aj nasledujúce dva dni.

Avokádová maska na pleť

Ďalším adeptom na eliminovanie vrások, najmä na čele, je maska z avokáda, s pridaním pár kvapiek citrónu. Vyžaduje sa jej pravidelné opakovanie počas niekoľkých dní, po dobu dvadsiatich minút. Totožné trvanie má maska pod oči, tento raz z tvarohu. Zmiešajte ho v rovnakom pomere s rastlinným olejom, krémom a medom, až kým nevznikne pasta.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Otlak na prste na nohe od topánok, pod nechtom – liečba, ako im predchádzaťOtlak na prste na nohe od topánok, pod nechtom – liečba, ako im predchádzať

Zlá obuv vedie k vzniku bolestivých pľuzgierov alebo otlakov. Viete, ako nosiť topánky bez otlakov? A ako sa ich čo najrýchlejšie a najšetrnejšie zbaviť?

Tvárová gymnastika: Cviky proti vráskam na tvári – okolo úst, horných viečok, na podbradkuTvárová gymnastika: Cviky proti vráskam na tvári – okolo úst, horných viečok, na podbradku

Trápia vás vrásky v okolí úst, ovisnuté horné viečka či dvojitá brada? Pre mladistvý vzhľad nemusíte utekať hneď pod skalpel. Na spevnenie kontúr tváre i vyhladenie vrások vám pomôže...

Starostlivosť o tetovanie: Pomôže indulona, kokosový olej alebo fólia na hojenie tetovania?Starostlivosť o tetovanie: Pomôže indulona, kokosový olej alebo fólia na hojenie tetovania?

S tetovaním sa nenesie len radosť, ale aj starostlivosť. O tetovanie sa musíte adekvátne starať a to okamžite od ukončenia práce tetovača, najlepšie až do konca života.