Ako zvýšiť potenciu? Vyskúšajte prírodné afrodiziaká

Mužská potencia nepatrí medzi bežné diskusné témy. Skloňovať sa začína až vtedy, keď tam dole niečo prestane fungovať.

Otázka zvyšovania potencie zaujímala mužov odjakživa, v minulosti sa však konzumovali veľmi netradičné suroviny. Viete aké?

Obľúbené afrodiziaká

Historický a súčasný význam slova potencia

Samotné slovo potencia má hneď niekoľko významov. Slovník cudzích slov ho definuje ako "moc, výkonnosť, silu, schopnosť a schopnosť plodenia alebo pohlavného styku.

Pojem potencia sa ešte prednedávnom chápal v úplne inom zmysle - spájal sa najmä so schopnosťou plodiť potomkov a množstvom narodených detí. V dnešnej dobe, kedy sa bežná rodina uspokojí s jedným či dvomi deťmi, sa význam slova potencia vníma všeobecnejšie - je to schopnosť dosahovať erekciu a uspokojiť každú ženu.

Impotencia nie je problémom (iba) zrelej generácie

Keď sa povie impotentný muž, väčšina s nás si predstaví staršieho pána, ktorý, ak chce intímne fungovať "ako zamladi", musí užívať Viagru. Problémy s potenciou musíme chápať v širších súvislostiach.

Z medicínskeho hladiska ide o:

  • problémy s erekciou (erektilná dysfunkcia)
  • problém s dosahovaním orgazmu
  • znížené libido, chuť na milovanie a nedostatočná vášeň v posteli
  • problém s ejakuláciou alebo rýchla ejakulácia

Prírodné afrodiziaká na zvyšovanie potencie

V dnešnej dobe nie je problém zohnať osvedčený produkt, ktorý vás správne naštartuje. Pripravili sme pre vás prehľad najzaujímavejších produktov pre ženy i mužov. Oplatí sa do nich zainvestovať a osviežiť svoj intímny život.

Podpora potencie pred vynájdením Viagry

Problémy s erekciou, neplodnosť či predčasná ejakulácia trápili mužov v každej dobe. V období stredoveku sa riešili naozaj svojsky a bremeno liečby na seba vzala cirkev. Podľa cirkvi bola príčina impotencie jasná: spôsobovali ju ženy, ktoré komunikovali s diablom a potom sa svojimi diabolskými očami pozerali na mužov. Riešením problému bolo masové upaľovanie čarodejníc, výsledkom ktorého malo byť zlepšenie potencie a zvýšenie pôrodnosti. O tom, či bola takáto liečba impotencie účinná, neexistujú žiadne záznamy.

Ženy v starovekom Ríme používali úplne inú metódu, o ktorej napísal aj rímsky satirik Petronius. Liečiteľka najskôr vyrobila napodobneninu penisu z kože, ktorú následne namáčala v zmesi čierneho korenia, semienok žihľavy a oleja. Kožený penis sa potom strčil mužovi do análu a zvyšok zmesi sa rozotrela na mužské stehná. Súčasťou "procedúry" bolo aj obmývanie genitálií (tekutinou, ktorú tvoria žerucha a šťava z tzv. God tree). Na záver sa muž musel podrobiť "bičovaniu" steblami žihlavy, ktoré sa aplikovalo od pupku smerom dole. Túto časť liečby Petronius nezvládol a utiekol, a my preto nevime prezradiť, či mu pomohla alebo nie.

Gréci verili tomu, že dokonalú potenciu bude mať muž vtedy, ak bude konzumovať dostatok olív a jačmeňa (pripraveného na pare). Kórejci pre tento účel konzumovali jedlá, ktoré sa varili z jedovatých hadov, Japonci preferovali mušle, Egypťania cesnak a Číňania verili v pozitívne účinky ženšenu. Recept na pevnú erekciu a silnú mužskú potenciu ponúka aj Kama Sutra - jedlo, uvarené z vrabčích vajec, ryže, dusenej cibule a medu.

Francúzsky kráľ Henrich IV. posilňoval svoju potenciu pohárikom koňaku, ktorý bol zmiešaný s vaječným žĺtkom. Pravdepodobne šlo o účinný recept, keďže počas svojho života splodil 15 detí. Bežní Francúzi zlepšovali svoju mužskosť morskými plodmi - najpopulárnejšie boli ustrice, krevety, krabie mäso a losos. Starovekí Kelti taktiež verili v silu alkoholu - namiesto koňaku však preferovali tmavé pivo.

Najluxusnejším tovarom, ktorým sa zvyšovala potencia u bohatých mužov, bol ruský kaviár a šampanské. V Európe sa na tento účel popíjal aj jablčný cider a v Rusku sa kozumovali pečené zemiaky. Španieli v minulosti verili, že prírodným receptom na zlepšovanie potencie sú živočíšne proteíny - preto si pred svojim výkonom dopriali dostatok šunky z hovädzieho mäsa.

Známy psychiater Zigmund Freud odporúčal huby, ražný chlieb a tekvicové semiačka. Množstvo z vymenovaných ingrediencií sa v dnešnej dobe využíva účinné prírodné afrodiziká pre mužov i ženy.

Najextrémnejšie metódy zvyšovania potencie u mužov

Hoci sa poruchy potencie aj v minulosti najčastejšie liečili prírodnými afrodiziakami, občas sa našlo aj také riešenie, ktoré bolo obzvlášť pritiahnuté za vlasy.

Napríklad teória, ktorá za ozvlášť účinný liek považovala tigrie genitálie, na čo zareagovali aj luxusné reštaurácie, ktoré svojim hosťom začali ponúkať polievku, pripravenú práve z tejto málo dostupnej suroviny. Jedna porcia stála 600 až 700 dolárov, reštaurácia však svojim hosťom negarantovala žiadne výsledky. Nápad, ktorého autor dnes nie je známy, spôsobil masový lov a výrazné zníženie populácie tigrov.

Liečbu poruchy potencie samozrejme neriešila iba alternatívna medicína. V roku 1877 prišiel americký chirurg Samuel Gross s teóriou, ktorá za príčinu nedostatočnej potencie u mužov stanovila častú masturbáciu, ktorá odčerpáva energiu z nervov a dokonca spôsobuje impotenciu. Doktor svojim pacientom zakázal masturbovať a predpísal im lieky, ktoré znižovali libido a mužský apetít. "Najvážnejším prípadom" dokonca inštaloval špeciálny dilatátor, ktorý mal zabrániť akýmkoľvek pokusom o sebaukájanie.

Snáď najextrémnejšou metódou, ktorej autorom je austrálsky liečiteľ Eugene Steinach, bola transplantácia genitálií mladých zvierat. Experiment sa však netešil väčšiemu úspechu. Steinach preto alternatívu, ktorá spočívala vo vyoperovaní spermatických kanálikoch. Nie je asi prekvapením, že sa ani táto metóda neuchytilia - ba priam naopak. Jeden z jeho pacientov sa neskôr nechal počuť, že svojho doktora chcel zmlátiť do bezvedomia.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 24.12.2018
Hodnotenie článku:
(90.6%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Jelqing – cvičenie na zväčšenie penisu. Postup, výsledky aj skúsenosti Jelqing – cvičenie na zväčšenie penisu. Postup, výsledky aj skúsenosti

Zväčšenie penisu môže byť splnením tajného sna chlapa. Cviky Jelqing by mohli byť prvým krokom jeho splnenia. Ako ich treba správne cvičiť? Dozviete sa v našom článku!

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) - prírodné afrodiziakum vhodné pre mužov i ženy Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) - prírodné afrodiziakum vhodné pre mužov i ženy

Kotvičník zemný má vďaka svojim priaznivým účinkom na ľudský organizmus dlhú tradíciu v liečiteľstve. Využíva sa najmä pre jej pozitívny vplyv na hladinu testosterónu a dokáže vyriešiť...

Príčiny erektilnej dysfunkcie, príznaky a liečba Príčiny erektilnej dysfunkcie, príznaky a liečba

Problémy s erekciou skolia aj toho najzdatnejšieho milenca. Ako im predísť? V našom článku vám prezradíme aké sú príčiny a riešenie problémov s erektilnou dysfunkciou.