Animal Flex recenzia – účinky, užívanie, skúsenosti

Intenzívne posilňovanie, behanie či športovanie kladie na vaše telo nadmernú záťaž, ktorá sa môže  prejaviť v podobe bolestí kĺbov a väzív. Jednou z ciest, ako týmto problémom môžete predísť alebo ich zmierniť či úplne odstrániť je, že začnete užívať kĺbovú výživu.

Animal Flex tablety aj prášok - recenzia a skúsenosti

Jedným z najúčinnejších je výživových doplnkov je prípravok Animal Flex, s ktorým vás zoznámime v článku.

Čo je Animal Flex

Je to kĺbová výživa, ktorá bola vyvinutá pre silových športovcov ako vzpierači, powerlifteri či kulturisti. Je však prospešná aj pre atlétov a ostatných športovcov, ktorí športujú intenzívne.

Prípravok Animal Flex bol viackrát ocenený v súťaži najlepších podporných látok Supplement awards, čím si získal medzi slovenskými kulturistami a silovými športovcami veľkú popularitu.

Svojím zložením posilňuje kĺby, väzy a šľachy, pomáha regenerácii chrupaviek a zlepšuje hydratáciu a mazanie kĺbových puzdier. Zmierňuje tiež zápal kĺbov, ich bolestivosť a udržiava kosti v optimálnej kondícii.

Animal Flex recenzia

Zloženie Animal Flex

 • Želatína – Pomáha regenerovať oslabené kĺby, má priaznivý vplyv aj na chrupavky, šľachy, cievy, vlasy a kožu. Jej užívanie sa odporúča aj pri osteoartróze a osteoporóze. Vyrába sa zo spojivového tkaniva hovädzieho dobytka.
 • Rohovník (Karob) – Vždyzelený strom, ktorý rastie v oblasti Stredomoria a Prednej Ázie. Nazýva aj svätojánsky chlieb a jeho struky sú bohaté na železo, fosfor, horčík, vápnik, vlákninu a aminokyseliny. Okrem priaznivého účinku na pohybový aparát pomáha znižovať hladinu cholesterolu.
 • Žraločia chrupavka – Skladá sa presne z toho, po čom je pomenovaná, teda ide o čistú žraločiu chrupavku. Je to jedna z najúčinnejších látok na podporu kĺbov, pretože obsahuje veľké množstvo kolagénu, glukosamínu a chondroitínu. Táto kombinácia dokáže poskytnúť kĺbom dokonalú výživu.
 • Glycerín – Zlepšuje prenos liečivých látok v tele z jedného miesta na miesto určenia. Pomáha tak vstrebávaniu liekov a výživových doplnkov, preto je hojne zastúpený v mnohých farmaceutických výrobkoch.
 • Stearan horečnatý – Používa sa ako protihrudkujúca látka.
 • Sójový olej – Obsahuje lecitín, omega-3 mastné kyseliny a vitamín E. Napomáha regenerácii pokožky a pohybového aparátu.
 • Kyselina hyalurónová, ľanový olej – Napomáhajú produkcii kĺbovej tekutiny.
 • Kurkuma, Boswellia, Bromelaín a Koreň zázvoru – Tieto zložky pôsobia protizápalovo.

Dávkovanie a nežiaduce účinky

V balení Animal Flex nájdete 44 sáčkov, pričom každý obsahuje 8 kapsúl. Každý z týchto sáčkov predstavuje dennú dávku, jedno balenie vám teda vystačí na 44 dávok, t. j. na 44 dní.

Jedna dávka sa skladá zo všetkých 8 tabliet, musíte ich teda užiť naraz, 1-krát denne a najlepšie s jedlom, kedykoľvek počas dňa.

Animal Flex nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výrobky obsahujúce žraločiu chrupavku by ste nemali užívať, ak trpíte angínou pectoris alebo ste krátko po operácii, prípadne máte nejakú nezahojenú zlomeninu.

Nežiaduce účinky neboli zistené, dajte si však pozor pri alergii alebo citlivosti na niektorú zo zložiek prípravku. V prípade, ak užívate dlhodobo nejaké lieky, konzultujte užívanie Animal Flex v súbehu s nimi s lekárom, ktorý vám lieky predpísal.

Podobne ako iné doplnky výživy, ani Animal Flex nie je náhradou za pestrú a vyváženú stravu, ktorú by ste mali v záujme vlastného zdravia konzumovať.

Animal Flex účinné látky na kĺby

Cena a alternatívy

Jedno balenie prípravku Animal Flex stojí cca 25 eur, čo pri obsahu balenia 44 dávok vychádza na cca 60 centov za jeden deň užívania.

Lacnejšou alternatívou je napr. samotná žraločia chrupavka vo forme výživového doplnku. Jedno balenie obsahuje 100 kapsúl a pri min. odporúčanom dávkovaní 4 kapsuly denne vydrží 25 dní. 100-kapsulové balenie ale kúpite za cenu pod 10 eur.

Animal flex - recenzia na najlepší prípravok na klby

Výhody, nevýhody a skúsenosti používateľov

Výhody Animal Flex

 • komplexný prípravok s účinným mixom látok
 • rýchly nástup účinku už po 1 – 2 týždňoch užívania
 • jednoduché dávkovanie – dávky sú vopred namiešané v sáčkoch

Nevýhody Animal Flex

 • vyššia cena
 • veľké množstvo kapsúl na jednu dávku môže byť pre niekoho problémom
 • u ľudí s citlivým žalúdkom môže spôsobiť miernu nevoľnosť

Prípravok Animal Flex si v recenziách pochvaľujú kulturisti, powerlifteri, ale tiež aktívni turisti či ľudia, ktorých kĺby sú nadmerne zaťažované v dôsledku nadváhy. Užívajú ho však aj bežní ľudia, ktorí intenzívne nešportujú a majú problémy s kĺbmi v dôsledku ich preťažovania v práci. Kupujú ho často aj mladší ľudia pre svojich rodičov či starých rodičov a niektorým sa osvedčil aj pri rekonvalescencii po operácii kolien.

Animal flex - test a recenzia

Nástup účinku je podľa recenzií rýchly – prvé zmiernenie bolesti sa dostaví už po niekoľkých dňoch, bolesť úplne vymizne po 2 – 4 týždňoch (v závislosti od intezity pohybových aktivít). Nie všetci užívatelia užívajú Animal Flex denne, no pomáha im aj pri akútnych problémoch v dôsledku jednorazového silného preťaženia, kedy sa účinok dostaví o niekoľko dní.

Niektorí užívatelia sa sťažovali, že Animal Flex bol miernou záťažou pre ich citlivý žalúdok. Taktiež sa vyskytol problém s miernym, no citeľným skrátením svalov a šliach pri užívaní prípravku. Napriek bolesti kĺbov by ste teda mali robiť aspoň mierny strečing aj pri obmedzení ostatných pohybových aktivít.

Z recenzií produktu:

Recenzie Animal flex na heureke

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 17.02.2019
Hodnotenie článku:
(89%)

Autor článku

Michal Toma

Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky aj informácie a vyrobiť z...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

MSM prášok účinky, užívanie, dávkovanie, cena, recenzie. Kde kúpiť, má nežiaduce účinky?MSM prášok účinky, užívanie, dávkovanie, cena, recenzie. Kde kúpiť, má nežiaduce účinky?

Prečo je MSM prášok taký populárny? Na čo všetko sa používa? Pozreli sme sa na jeho zloženie, účinky, dávkovanie i cenu.

Kolagén na vlasy, kĺby, pleť v sáčkoch na pitie i ako tablety. Ktorý je najlepší?Kolagén na vlasy, kĺby, pleť v sáčkoch na pitie i ako tablety. Ktorý je najlepší?

Kolagén je nevyhnutnou zložkou nášho organizmu, keďže tvorí až 30 % zo všetkých bielkovín. Aby však bola jeho konzumácia skutočne efektívna, telu musíte dodať i ďalšie dôležité živiny.

KetoDiet Collagen Plus na pokožku, vlasy, nechty – recenziaKetoDiet Collagen Plus na pokožku, vlasy, nechty – recenzia

Doplňte bielkovinovú alebo ultra nízkosacharidovú diétu aj špeciálnou starostlivosťou o pokožku. Doprajte jej kvalitnú dávku kolagénu, začnite užívať KetoDiet Collagen Plus a zredukujete...