Doprava z certifikovanej lekárne zadarmo Ukázať podmienky

zavrieť

Atkinsonova diéta - jedálniček pre výborné výsledky

Atkinsonova diéta patrí medzi najznámejšie a zároveň najpopulárnejšie druhy diét. Jej autorom je Robert C. Atkins. Tento americký kardiológ predstavil svetu svoju metódu už v roku 1972 a nepretržite ju rozvíjal až do roku 2003, kedy zomrel.

Dovolené potraviny pri Atkinsonovej diéte

Atkins odporúča jesť najmä mäso, tučné syry, vajcia, plnotučné mlieko a sladkosti. Naopak, z potravy vylučuje zemiaky, ryžu, pečivo z bielej múky a niektoré druhy ovocia. Vyzerá to ľahko a lákavo..

Chudnite vďaka sacharidom

Táto diéta sľubuje jej zástancom nielen to, že schudnú bez toho, že budú hladovať, ale i to, že im táto metóda zlepší zdravotný stav a pamäť. Jediné, čo je nutné pre zhodenie niekoľkých kilogramov urobiť, je vylúčiť sacharidy a nahradiť ich proteínmi a tukmi.

Atkinsonova diéta totiž vychádza z teórie, že ľudia s nadváhou majú vo svojej potrave príliš veľa už spomínaných sacharidov. Ľudia potrebujú na svoje fungovanie rovnako sacharidy i tuky, avšak sacharidy sú spaľované na energiu ako prvé. Ak ich teda človek drasticky obmedzí a nahradí ich tukmi a proteínmi, telo začne spaľovať aj uložené zásoby tukov. Je tento spôsob chudnutia zdravý? Ani náhodou. Naopak, je extrémne nezdravý.

Návrat do reality

V prvých dňoch sa najskôr odvodníte. Sacharidy totiž fungujú ako zásobáreň energie. Ak ich prestaneme prijímať, telo siahne po zásobe, nachádzajúcej sa v pečeni, ktorá na seba viaže i vodu. Až potom prichádzajú na rad zásoby tukov a rovnako i svalovina. Vedľajším efektom tejto diéty je nechutenstvo, nevoľnosť či únava. Ak začnete pociťovať tieto syndrómy, môžete si gratulovať, začali ste si úspešne ničiť organizmus. Telo je v tejto fáze prekyslené a navyše tuky spôsobujú značné problémy kardiovaskulárnemu systému.

Ak chcete napriek prečítaným faktom skúsiť Atkinsonovu diétu, mali by ste si dopredu rozmyslieť, nakoľko Vám je Vaše zdravie naozaj cenné. Pretože riskovať zdravie kvôli strate zopár kilogramov sa naozaj nevypláca.Publikované dňa: 27.08.2012
Hodnotenie článku:
(91.2%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Mačingovej diéta podľa krvných skupín má dobré recenzie Mačingovej diéta podľa krvných skupín má dobré recenzie

Mačingovej diéta podľa krvných skupín je jedinečným druhom stravovania, ktoré prispeje k tomu, že sa najete do štíhlosti. V čom tento systém stravovania spočíva?

Chia semienka na raňajky na chudnutie? Aké máte skúsenosti? Chia semienka na raňajky na chudnutie? Aké máte skúsenosti?

Chia semienka sú považované za jednu z najzdravších potravín na svete. Označenie superpotravina získali vďaka výborným účinkom na ľudské zdravie. Chcete vedieť viac?

Bioxyn – pochybný prípravok na chudnutie, s ktorým neschudnete Bioxyn – pochybný prípravok na chudnutie, s ktorým neschudnete

Bioxyn sa tvári, že pomôže schudnúť veľa kilogramov za krátky čas bez cvičenia a zmeny stravovacích návykov. Je niečo také vôbec možné, alebo sa treba obrátiť inam?