Najlepšia dezinfekcia na ruky. Je skladom? Pozri ponuku

zavrieť

Vianutra Beauty Care – recenzia a skúsenosti s výživovým doplnkom

Komplexný výživový doplnok Beauty Care je špeciálny prírodný produkt určený pre zlepšenie zdravia vlasov, kvality pokožky a nechtov. Obsahuje komplex prírodných látok, ktoré priaznivo vplývajú na pevnosť nechtov, pružnosť pokožky a hustotu vlasov. Zabraňuje ich vypadávaniu, dodáva im lesk a pomáha aj pri problémoch s pleťou. V neposlednom rade zvyšuje pevnosť nechtov a zabraňuje ich lámavosti.

Vianutra Beauty Care

Prípravok Beauty Care má stopercentne prírodné zloženie. Obsahuje výťažky z rastlín, množstvo minerálov a vitamínov, ktoré vyživujú vlasy, pleť a nechty. Vhodný je pri problémoch s rednutím vlasov či pri lámavosti nechtov. Práve tieto komplikácie sú dnes spojené s vysokou dávkou stresu a napätia, ktorému je človek vystavovaný.

Pomáha udržiavať pleť hydratovanú a vyživovanú aj vďaka kolagénu či vápniku. Liečivé účinky zabezpečuje extrakt zo zeleného čaju, Aloe Vera, ženšenu a výťažku z rastliny Equisetum arvense. Beauty Care je vyrábaný vo Švédsku. Vhodný je pre ženské, ale i mužské pohlavie. Ide o voľnopredajný výživový doplnok bez potreby lekárskeho predpisu.

Lámavosť nechtov

Nechty sú z veľkej časti zložené z kreatínu (proteín, pozn. red.). Mali by byť hladké a pevné bez škvrnitého zafarbenia. Lámavé nechty môžu byť problematické na nohách i rukách. Kvalita nechtov je do istej miery geneticky zakódovaná, no ak spozorujete, že sa vám nechty často lámu, prípadne si všimnete biele škvrny, problém riešte. Lámavosť nechtov môže signalizovať aj hypertyreózu, čo môže značiť poruchu činnosti štítnej žľazy. Vo vážnejšom prípade môže ísť o hubovú infekciu nechtov. Príčinou môže byť aj nedostatok vitamínov a minerálov v tele.

Lámavé nechty

Vypadávanie vlasov

Je bežné, ak si pri česaní vlasov v hrebeni nájdete nejaké tie pramienky. Horšie však je, ak vám vlasy padajú aj bez toho, aby ste si vlasy vôbec česali. Tento problém sa vyskytuje u mužov i žien. Zvyčajne ide o genetiku a hormóny. Príčin vypadávania vlasov môže byť niekoľko. Prirodzene vo vyššom veku je to pomerne bežné. Vlasy zvyknú viac vypadávať pri častej stresovej záťaži, hormonálnych zmenách (tehotenstvo, menopauza, pozn. red.). Spôsobovať vypadávanie vlasov môže i nedostatok kreatínu, vitamínov či minerálov.

Problematická pleť

Trápi vás problematická pleť? Vyrážky, suchá pokožka či akné? Dôvodov, prečo je kvalita vašej pleti horšia môžu byť desiatky. Problémy často začínajú v puberte. 70 až 90 % dospievajúcich trpí problémami s pleťou. Nezdravá pleť sa prejavuje vznikom vyrážok, komedónov či chronického akné. Často býva pleť mastná a leskne sa. Najčastejšie postihnutím miestom je tvár. Takisto však postihnutý môže byť chrbát, ruky alebo hrudník.

Problematická pleť

Príčinou môže byť opäť genetika i hormonálne zmeny. V prípade žien i užívanie antikoncepcie. Nerovnováha hormónov nastáva i v prípade menštruačného cyklu, kedy sa môžu tvoriť vyrážky a pleť je začervenaná.

Zloženie a účinné látky

Čisto prírodný prípravok Beauty Care obsahuje komplexné vysoko koncentrované zastúpenie vitamínov A, C, D3, E, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12. Prípravok obsahuje i vysoké množstvo minerálov ako zinok, vápnik, horčík, meď alebo cholín. Účinnou látkou, ktorá prospieva zdraviu pokožky je aj kyselina hyalurónová. Nechýbajú výťažky z hrozna, zeleného čaju, Aloe Vera alebo z rastliny Equisetum arvense na Slovensku známa ako praslička roľná (burina, pozn. red.), ktorá rastie v škandinávskych krajinách vo väčšom množstve. V zložení je takisto i extrakt ženšenu. K pevnosti nechtov a vlasov prispieva i vysoký obsah kolagénu.

 • Horčík – pozitívne účinkuje na srdcovocievny systém a upravuje krvný tlak. Okrem toho je však v tele horčík nevyhnutný pri tvorbe kostí, chrupaviek a zubov. Horčík podporuje i tvorbu inzulínu a reguluje hladinu cukru v krvi. Nízku hladinu horčíka majú predovšetkým ľudia pod častým stresom. Zvýšený prísun horčíku by mali mať takisto ľudia so zvýšenou fyzickou záťažou.
 • Koenzým Q10 – je v tukoch rozpustná látka, ktorá zabezpečuje výrobu energie v našom organizme. Zabezpečuje prenos energie a jej prísun do vnútorných orgánov nášho tela. Takisto ide o účinnú antioxidačnú látku.
 • Zinok – veľmi dôležitý minerál, ktorého nedostatok môže spôsobovať vysúšanie kože. Ide o esenciálny stopový prvok, ktorý stimuluje funkciu enzýmov v tele. Koncentrovaný je hlavne v svaloch, koži a kostiach.
 • Vitamín E – je aj tzv. kozmetickým vitamínom. Pomáha však pri problematickej pokožke, zabraňuje tvorbe jaziev, zvyšuje imunitu. Vyhladzuje vrásky a omladzuje pokožku. Vitamín E je spomedzi vitamínov vysoko účinným antioxidantom.
 • Kyselina hyalurónová – je kyselina, ktorú telo prirodzene produkuje. Úlohou tejto kyseliny je nadväzovať pod kožou molekuly vody a vytvárať gélovitú štruktúru. Pomáha zmierňovať rozpad buniek a pomáha vytvárať aj nové bunky. Zvyšovaním veku sa produkcia kyseliny hyalurónovej znižuje. Jej prítomnosť zvyšuje pružnosť a zdravie kože.
 • Kolagén – je základnou zložkou podporných tkanív. Ide o vo vode nerozpustnú bielkovinu, ktoré je súčasťou nechtov, vlasov, kĺbov či chrupaviek. Pigmentové škvrny, lámavé vlasy či problematická pleť. Práve to môže byť spôsobené nedostatkom kolagénu.
 • Ženšen – zázrak ľudovej medicíny z Ázie známy aj ako všehoj ázijský. V tradičnej čínskej medicíne pomáha potencii u mužov, takisto však napomáha krvnému obehu, bojuje proti stresu a únave. Zvyšuje imunitu organizmu a spomaľuje proces starnutia.
 • Praslička roľná – alebo Equisetum arvense na Slovensku považovaná za burinu, ktorá rastie na lúkach, poliach či pri cestách alebo na okraji lesov. Zberá sa jej vňať. Má silné močopudné účinky a napomáha rozpúšťaniu močových kameňov. Pomáha aj pri bolesti kĺbov, liečbe hemoroidov či reumatických ochorení.

Účinky Beauty Care

 • Zvyšuje lesk a napomáha rastu vlasov.
 • Zabezpečuje pružnosť pokožky.
 • Zvyšuje pevnosť nechtov.
 • Podporuje rast nechtov.
 • Znižuje hladinu stresu v organizme.
 • Rastlinné extrakty upokojujú telo i myseľ.

Výživový doplnok Beauty Care neobsahuje ani žiadne modifikované prírodné či umelé zložky, umelé farbivá, lepok, zvyšky orechov, arašidov, vajec, laktózy a iných alergénov.

Beauty Care

Hlavné výhody a nevýhody

Beauty Care vyrábaný švédskou firmou Vianutra je na trhu s výživovými doplnkami od roku 2017 a za ten čas získal množstvo pozitívnych referencií, ktoré hovoria o účinnosti prípravku. Mnohým ľudom pomohol zabrániť vypadávaniu vlasov či vyriešili problémy s nedostatkom minerálov a vitamínov.

Výhody

 • 100 % prírodné zložky.
 • Bez alergénov a umelých farbív.
 • Dodáva lesk a zvyšuje hustotu vlasov.
 • Urýchľuje rast vlasov.
 • Zabraňuje vypadávaniu vlasov.
 • Zabezpečuje prísun potrebných vitamínov a minerálov.

Nevýhody

 • Nižšia dostupnosť.

Dávkovanie

Beuaty Care je výživovým doplnkom, ktorý sa stáva účinným v prípade pravidelného užívania prípravku. Jedno balenie Beauty Care má objem 500 ml. Piť by ste ho mali vždy 1x denne po jedle. Jedno balene vám vystačí na približne jeden mesiac, cca 33 dávok. Vo výnimočných prípadoch možno užívať výživový doplnok 2x denne a vždy po jedle.

Beauty Care je určený pre mužov i ženy od 18 rokov. Nevykazuje žiadne alergické alebo vedľajšie účinky. Tehotné alebo dojčiace ženy by sa mali poradiť so svojím lekárom.

Cena

V rámci segmentu výživových doplnkov, ktoré podporujú rast, zvyšujú hustotu a lesk vlasov, taktiež zabraňujú lámavosti nechtov je prípravok Beauty Care cenovo dostupný. Účinné látky s vysokou koncentráciou a prírodné extrakty z liečivých bylín sú pri pravidelnom užívaní zárukou priaznivých účinkov. Pollitrové balenie Beauty Care vás vyjde na 25 €. Kúra na dva mesiace vás teda bude stáť približne 50 €.

Záver

Beauty Care je výsledkom precíznej švédskej výroby, ktorá je založená na stopercentnom prírodnom BIO zložení. Okrem vysokého zastúpenia vitamínov, minerálov a látok, obsahuje i prírodné extrakty z liečivých rastlín a bylín ako Aloe Vera, čajovník zelený, hrozno a praslička roľná.

Na základe referencií je Beauty Care účinným doplnkom výživy pri problémoch s vypadávaním vlasov, lámavými nechtami či pri komplikáciách s pokožkou. Ľuda oceňujú takisto tekutú formu prípravku. Beauty Care možno zamiešať do vášho obľúbeného nápoja a môžete ho popíjať počas dňa. Navyše tento kvalitný výrobok možno kúpiť aj za rozumnú cenu.

Alternatívne produkty

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 13.04.2019
Hodnotenie článku:
(95%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Doplnkové matrace Dormeo (Silver Plus 4+1, Air, Mirabai, Roll Up Supreme, Renew Natura V2, Renew Eucalyptus) – recenzieDoplnkové matrace Dormeo (Silver Plus 4+1, Air, Mirabai, Roll Up Supreme, Renew Natura V2, Renew Eucalyptus) – recenzie

Ako urobiť svoj matrac ešte pohodlnejším, spríjemniť si spánok, keď musíte spať mimo domu alebo vyhovieť ďalším požiadavkám? Riešenie je jednoduché. Stačí si zakúpiť doplnkový matrac...

Očkovací kalendár 2020: Povinné očkovanie detí (v 3. mesiaci, v 5 rokoch) a dospelýchOčkovací kalendár 2020: Povinné očkovanie detí (v 3. mesiaci, v 5 rokoch) a dospelých

Povinné očkovanie detí a dospelých je stále aktuálne. Kedy, proti čomu a prečo by ste sa mali podľa odborníkov nechať zaočkovať si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

Toto je 5 chýb, ktoré robíme pri používaní umývačky riaduToto je 5 chýb, ktoré robíme pri používaní umývačky riadu

Myslíte si, že umývačku riadu vie používať každý, kto ju v domácnosti má? Omyl! Spísali sme pre vás niekoľko najčastejších chýb, ktoré robíme pri používaní umývačky riadu takmer všetci.