Kegelove cviky pre mužov – skúsenosti radia, ako cvičiť

O Kegelových cvikoch už počula každá žena. O tom, že zlepšujú erekciu, mužský výkon a zintenzívnia orgazmus sa však až tak nehovorí. My vám o nich prezradíme úplne všetko!

Cvičenie Kegelových cvikov pre mužov

Cvičenie týchto nenáročných cvikov pomáha spevňovať oslabené svaly panvového dna. Ide o univerzálnu metódu, vhodnú pre obe pohlavia. Už pár minút dennej "námahy" prináša blahodárne účinky na váš organizmus.

Zrodenie Kegelových cvikov

Autorom tejto svetoznámej metódy je americký gynekológ, Dr. Arnold Kegel. V roku 1948 publikoval článok o nechirurgickej metóde postupného spevňovania svalov panvového dna, ktorá pomáha čerstvým mamičkám bojovať proti nežiadúcemu samovoľnému úniku moču, ktoré sa často objavuje ako dôsledok pôrodu.

Postupom času sa zistilo, že pravidelné precvičovanie svalov pubococcygeus (PC svaly) dokáže zvýšiť pôžitok z milovania. Ich posilňovanie je rovnako dôležité ako precvičovanie ostatných svalov tela. Ak totiž PC svaly nepoužívate, tak sa postupne zmršťujú, čo spôsobuje hneď niekoľko zdravotných problémov: spomínanú inkontinenciu, u žien aj problém s počatím, neschopnosť dosiahnuť orgazmus, problémy s prostatou, posúvanie vnútorných orgánov a pod.

Príncípom Kegelovho cvičenia je pravidelné precvičovanie svalov panvového dna.

Kondíciu vašich PC svalov si viete overiť počas močenia - ak sa vám podarí prúd moču zastaviť hneď po jeho spustení, pravdepodobne sú dostatočne flexibilné. Svaly totiž fungujú ako zvierač moču. Zapájate ich aj vtedy, keď sa snažíte zadržať plyny.

Zdravotné benefity Kegelových cvikov pre mužov

Svaly panvového dna môžu byť oslabené z rôznych dôvodov. Niekedy ide o dôsledok ochorenia, na ktoré sa muž lieči (najčastejšie diabetes či hyperaktívny močový mechúr), oslabenie sa však objavuje aj po operácií prostaty.

Kegelove cviky sú najjednoduchšou a najlacnejšou metódou liečby erektilnej dysfunkcie a predčasnej ejakulácie. Precvičovaním svalov panvového dna nielenže posilňujete svaly, ktoré zabezpečujú erekciu. Podporujete aj prítok krvi do penisu.

V časopise BJU international, poprednom urologickom žurnále, vyšla v roku 2005 štúdia Pelvic floor exercises for erectile dysfunction. Výskumu sa zúčastnili muži vo veku 20 a viac rokov, ktorí trpeli príznakmi erektilnej dysfunkcie. Ich jedinou úlohou bolo pravidelne precvičovať svaly panvového dna.

Výsledok po 6. mesiacoch? 40 % mužov vďaka cvičeniu úplne eliminovali svoje problémy s erekciou a ďalším 35,5 % sa erekcia výrazne zlepšila. Zvyšok (24,5 %) nezaznamenal žiadne zlepšenie ani zhoršenie svojej erekcie.

Okrem toho sa tieto cviky na posilnenie svalov panvového dna postarajú o zdravšiu prostatu, prevenciu predčasnej ejakulácie a teda aj zlepšenie výkonu v posteli.

Ako cvičiť Kegelove cviky?

Výhodou cvičenia je jeho nenáročnosť a aj to, že naň nepotrebujete žiadne pomôcky. Jediné, čo musíte zvládnuť, je striedavo sťahovať a uvoľnovať panvové svalstvo. Pred cvičením si nezabudnite vyprázdniť mechúr a dokonale sa uvoľniť. Počas precvičovania nesťahujte brucho, zadok, stehná ani boky a dbajte na pravidelné dýchanie.

PC sval by mal byť stiahnutý 10 - 20 sekúnd. Ak sa vám to nepodarí alebo ak vám cvičenie nie je príjemné, tak si stanovte kratší interval (3, 5, 7 sekúnd) a postupne ho predlžujte. Fáza uvoľnenia by mala byť rovnako dlhá ako fáza stiahnutia.

Tajomstvo úspechu je v pravidelnosti, preto si dajte záležať na tom, aby ste sériu cvikov (napr. 10 x stiahnutie a uvoľnenie) absolvovali aspoň 3x denne.

Pomôcť vám môže aj toto video o Kegelových cvikoch s praktickými ukážkami, ktoré zodpovie na všetky podstatné otázky.

Kegelove cvičenie je bezbolestné, úplne bezpečné a časovo nenáročné. Zdravotné benefity prevyšujú úsilie, ktoré naň musíte vynaložiť. Prečo ich teda neskúsiť?

Rýchle riešenie problému s erekciou!

Cviky doktora Kegela sú účinné, no časovo náročné riešenie. Ak patríte medzi tých, ktorí chcú svoj problém s erektilnou dysfunkciou riešiť hneď teraz, tak si prečítajte naše recenzie overených produktov ZEREX, VIMAX, EREXAN či eJoy. Prezrite si naše porovnanie a vyberte si podľa vašich preferencií (cena, zloženie).


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Starostlivosť o bradu – ako zahustiť bradu? Pomôžu pomôcky na bradu ako balzam, olej, kefaStarostlivosť o bradu – ako zahustiť bradu? Pomôžu pomôcky na bradu ako balzam, olej, kefa

Nechať si narásť bradu nie je až také zložité, no tým sa starostlivosť o ňu ešte len začína. Olej, balzam, šampón, kefa – prípravkov a pomôcok na bradu už nájdete neúrekom. Ako sa v nich...

Virde Erefit – recenzia, skúsenosti s doplnkom stravy na posilnenie sexuálnej funkcieVirde Erefit – recenzia, skúsenosti s doplnkom stravy na posilnenie sexuálnej funkcie

Problém s erekciou je citlivá téma, ktorá, podľa väčšiny mužov, odoberá z mužnosti. Nevešajte hneď hlavu. Vyskúšajte výživový doplnok na podporu sexuality Virde Erefit.

Clavin Platinum – podrobná recenzia. Tabletky na erekciu a alkohol, zloženie, účinky, cenaClavin Platinum – podrobná recenzia. Tabletky na erekciu a alkohol, zloženie, účinky, cena

Tabletky na rýchlu a spoľahlivú erekciu Clavin pravdepodobne poznajú všetci. Už od roku 2007 sa predávajú aj na Slovensku. Zblízka sme sa pozreli na tabletky Clavin Platinum. Povieme...