Sirup zo sladkého drievka na posilnenie imunity – recenzia. Zloženie, účinky, cena, dávkovanie

Imunitný systém je základom každého človeka. Čím silnejšia je vaša imunita, tým je riziko nákazy akéhokoľvek ochorenia nižšie. Správnym životným štýlom a kvalitnou stravou môžete značne ovplyvniť a posilniť vašu imunitu. Stravou je to trochu náročné, pretože na adekvátny prísun minerálov, vitamínov a ďalších látok, je potrebné skonzumovať množstvo ovocia, zeleniny a mäsa. Jednoduchšou cestou je užívať kvalitný výživový doplnok, ktorý posilní vaše telo zvonka i zvnútra.

Herbatica Sirup zo sladkého drievka proti kašľu a zachrípnutiu

Ak nájdete správny výživový doplnok, v ktorom sa nachádza všetko, čo vaše telo potrebuje, nemusíte kupovať množstvo vitamínov. Sirup zo sladkého drievka od Vifitex je doplnok stravy a výživy, ktorý vám pomôže  z krátkodobého i z dlhodobého hľadiska.

100 g balenie Sirupu zo sladkého drievka si môžete zakúpiť v ✅ e-shope Herbatica.sk. VIP zákazníci ho získajú so zľavou.

Sirup zo sladkého drievka od Vifitexu

Výrobca Vifitex priviedol na trh novinku v podobe Sirupu zo sladkého drievka. Ide o výživový doplnok rastlinného pôvodu, ktorý sa skladá z jedinej hlavnej zložky, ktorú možno ľahko identifikovať aj bez študovania zloženia. Ide o extrakt zo sladkého drievka. Primárne sa používa proti kašľu, zachrípnutiu a aj na celkové posilnenie zdravia človeka a jeho imunitného systému. Sirup je obľúbený pre svoje účinky u všetkých vekových kategórií od 3 rokov. Predáva sa v tekutej forme, zarába sa podobne ako klasický ovocný sirup a dostať sa k nemu dá bez lekárskeho predpisu prostredníctvom internetu.

Zloženie

Sladké drievko je hotový dar z prírody, ktorý vám pomôže s mnohými ochoreniami a zdravotnými problémami. Aby sme boli presnejší, sladkým drievkom sa označuje koreň rastliny Glycyrrhiza glabra, ktorá pochádza z Ázie. Na Slovensku je známa ako Sladovka hladkoplodá. Sladké drievko preto, že koreň tejto rastliny sa naozaj vyznačuje sladkou chuťou. Je populárnou surovinou v cukrárstve a často sa nachádza aj v alkoholických nápojoch ako dochucovadlo. Nielenže má výbornú chuť, je aj plné vitamínov, minerálov a látok, ktoré majú širokospektrálnu pôsobnosť v ľudskom organizme.

 • Na 1 čajovú lyžičku, čo je približne 5 ml, pripadá až 0,25 gramov hustého extraktu. Znamená to, že pri dennej odporúčanej dávke, 3 čajové lyžice, prijmete až 0,75 g extraktu.
 • Ďalšie pomocné látky: cukor, čistená voda, etylalkohol, etanol obj. 8%

Čo sa nachádza v sladkom drievku?

 • Glycirizín – je organická zlúčenina bez zafarbenia. Skladá sa z cukrovej a z necukrovej zložky a práve táto zlúčenina môže za sladkú chuť drievka. Väčšinu látok, resp. potravín, ktoré sú sladké, pokladáme za zlé, pretože obsahujú sacharidy. V tomto prípade to však nie je celkom pravda. Glycirizín, hoci je sladký, má blahodarné účinky na celý tráviaci trakt, vyrovnáva pH v tele, podporuje zdravé cievy a pod.
 • Kumarín – je ďalšia zlúčenina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v rastlinách. Prezrádza ho jeho silná aróma pripomínajúca seno. K jeho účinkom sa radí: rozťahovanie ciev, odstraňuje kŕče, riedi vysoko zrážanlivú krv, celkovo podporuje krvný obeh, zabraňuje tvorbe krvných zrazením a podporuje zdravé srdce.

Sladké drievko - obsah účinných látok

 • Triesloviny – tento názov patrí rastlinným polyfenolom. Ide o látky, ktoré pôsobia ako obranný mechanizmus nielen v telách rastlín, ale aj človeka. Ide o silné antioxidanty, ktoré majú antivírusové účinky, bránia vstupu baktérii a vírusov do organizmu, znižujú vplyv škodlivín na ľudský organizmus. Disponujú aj protialergickými účinkami.
 • Éterické oleje – je rozdiel, či ide o chemické alebo o prírodné éterické oleje. Tie prírodné, ktoré sú bez aromatických prídavných látok, sú zdraviu prospešné. Éterické oleje v sladkom drievku pôsobia upokojujúco, majú antidepresívne účinky, zbavujú myseľ a telo človeka od stresu. Využívajú sa aj v parfumoch, v mydlách, v čajových sviečkach a pod.
 • Sacharidy v sladkom drievku sa radia medzi zdravé. Sú podobné tým v zelenine a v ovocí. Sacharidy sú súčasťou každej jednej bunky v organizme, každého enzýmu, hormónov, biologických membrán.

Účinky

Sirup zo sladkého drievka má mnoho pozitívnych účinkov. Pravidelné prijímanie tohto liečivého elixíru vám posilní telo i dušu. Účinky sú pri niektorých ochoreniach a zdravotných problémoch viditeľné okamžite. Načo všetko sa sirup používa?

✅ Posilňuje imunitu

Vďaka glycyrizínu a trieslovinám dokáže užívanie sladkého drievka v sirupe od Vifitexu posilniť celý organizmus. Spolu so sacharidmi dodávajú bunkám energiu, čím zvyšujú ich silu a podporujú funkciu. Triesloviny ich chránia pred zápalmi a vírusmi. Bunky, vrátane tých imunitných, sú silnejšie v boji proti likvidácii vírusov a baktérii. Triesloviny zo sladkého drievka sa dokonca používajú ako protijed na otravu alkoholom a pri otrave ťažkými kovmi. Vďaka týmto účinkom sa výťažky zo sladkého drievka nachádzajú aj v mnohých liekoch, napr. v tých na bronchitídu. Posilnením imunity sa skracuje doba hojenia rôznych zápalov a aj doba liečby.

✅ Podpora srdca

Tým, že kumarín čistí cievy od škodlivín, ako je tuk a škodlivý cukor, znižuje hladinu zlého cholesterolu a hladinu cukru v krvi. Cievy sú čistejšie a roztiahnutejšie, krv cez ne prechádza jednoduchšie a rýchlejšie. Vďaka tomu je srdce odbremenené od námahy, nemusí pracovať tak rýchlo, aby stihlo okysličenú krv rozviesť do celého tela. Navyše, vďaka antibakteriálnym vlastnostiam sa používa aj pri liečbe rozličných kožných ochorení.

Vifitex Sirup zo sladkého drievka - účinky, dávkovanie

✅ Vplyv na nervový systém

Vzhľadom na to, že sladké drievko obsahuje množstvo éterických olejov, dokážu upokojiť aj vašu myseľ. Vôňa sladkého drievka je veľmi príjemná, upokojuje nervový systém a psychiku. Tieto účinky sa prejavujú aj pri ľahšom znášaní náladovosti počas menštruácie, pred ňou, ale aj počas menopauzy. Prispieva k tomu aj ďalšia schopnosť sladkého drievka – regulácia hladiny hormónu estrogénu.

✅ Podpora ženských pohlavných orgánov

O sladkom drievku sa hovorí ako o účinnom alternatívnom lieku na problémy ženských orgánov. Pomáha odstraňovať príznaky bolestivej menštruácie a predmenštruačného syndrómu tak, že reguluje tvorbu ženského pohlavného hormónu estrogénu a má protikŕčové účinky. Počas menopauzy pomáha lepšie zvládať návaly tepla, pocity úzkosti, plačlivosť a pod. Sladké drievko podporuje aj plodnosť žien.

✅ Podpora mužských pohlavných orgánov

Nielen ženské pohlavné orgány dostáva sladké drievko do formy, ale aj tie mužské. Výskumy naznačujú, aké obrovské prínosy môže mať sladké drievko pri liečbe neplodnosti u oboch partnerov. Čo sa týka mužských pohlavných orgánov, disponuje schopnosťou udržiavať zdravú predstojnú žľazu, teda prostatu. Tá je častým problémom mnohých mužov, hlavne po 45. Sladké drievko udržuje prostatu v normálnej veľkosti, bez zmien. Ak sa už aj nejaké nechcené zmeny na prostate vyskytli, má potenciál zastaviť ich a vo vysokej miere ich aj odstrániť. Niektorí vedci sa podľa rozličných štúdií domnievajú, že sladké drievko  je užitočné v boji proti rakovine prostaty.

✅ Načo všetko sa používa sladké drievko?

 • Na žalúdočné problémy – pri liečbe žalúdočných vredov. Je účinný v boji proti pretrvávajúcemu zápalu žalúdka, teda pri chronickej gastritíde;
 • urýchľuje metabolizmus – je vhodný aj pri redukcii telesnej hmotnosti. Podporuje tvorbu žalúdočných štiav a tráviacich enzýmov, ktoré stravu rýchlejšie spracúvajú a tým pádom dochádza aj k pravidelnému vylučovaniu;
 • pomáha pokožke – pomáha udržiavať zdravú pokožku, zmierňuje ekzémy a akné;
 • prispieva k zdraviu vlasov – zmierňuje vypadávanie vlasov, je prevenciou proti plešatosti, upokojuje pokožku hlavy;
 • udržuje zdravé obličky – podporuje tvorbu estrogénu, ktorý má na starosti aj udržiavanie zdravých obliečik a bezproblémové prefiltrovanie krvi;
 • tlmí bolesť kĺbov – sladké drievko sa v organizme človeka správa ako prírodný kortikosteroid, ktorý dokáže účinne znížiť zápal a zmierňovať bolestivé pocity v kĺboch, preto funguje aj ako prevencia artritídy (= zápalové ochorenie kĺbov);
 • pomáha dýchaciemu systému – je to výborný prostriedok, ako premeniť suchý kašeľ na zdravý hlien. Je vhodnýpočas prechladnutia, chrípky, či iných respiračných ochorení;
 • pomáha liečiť bolesti a zápaly hrdla, ako aj iných zápalov a infekcií v ústach a v krku, napr. hnisavú angínu alebo zápal ďasien;
 • normalizuje menštruačný cyklus žien – týmto spôsobom pomáha aj ženám, ktoré majú nepravidelnú menštruáciu a tým, ktoré počas cyklu nemajú plodné/ovulačné dni.

Pre koho je a nie je určený?

Sladké drievko môžu užívať všetci, ktorí majú mierne problémy s vyššie uvedenými oblasťami. Vyhýbať by sa mu mali tehotné a dojčiace ženy a deti do 3 rokov, ale aj ľudia, ktorí trpia zeleným zákalom, vysokým krvným tlakom, majú problémy s obličkami, arytmiu srdca, cirhózu pečene alebo utrpeli mozgovú príhodu či infarkt. Ak aj napriek tomu túžite užívať sladké drievko, poraďte sa o tom so svojím lekárom, ktorý vám doporučí aj dávkovanie.

Dávkovanie a užívanie

Sirup zo sladkého drievka od Vifitex sa užíva v závislosti od veku. Dospelým sa sirup odporúča užívať 3-krát denne 1 čajovú lyžičku, ktorá sa rozmieša v cca 1,5 dcl čistej vody. 

Dávkovanie a užívanie Herbatica Sirupu zo sladkého drievka

Najlepšie je užívať sirup ráno, na obed a večer. U detí treba množstvo upraviť podľa veku, napr. ak má dieťa 10 rokov, dávkujte mu polovičnú dávku, raz, max. 2 razy za deň, napr. ráno a večer.

Balenia a cena

Prírodný doplnok stravy Sirup zo sladkého drievka sa predáva v 100 g fľaštičke s plastovým uzáverom. Sirup od Vifitex sa predáva len v tomto jednom variante a stojí približne 5,90 €. Pri optimálnom užívaní vám toto balenie vydrží na približne 20 dávok.

Skúsenosti a recenzie

Vzhľadom na to, že ide o novinku, nie je prekvapením, že sme v čase písania recenzie na internete nenašli žiadne vaše hodnotenia a skúsenosti s týmto produktom. Sirup sme osobne vyskúšali a boli sme prekvapení z jeho účinkov. Jeho sila sa, samozrejme, neprejavila okamžite, ale už po 2. dni sme pocítili zlepšenie.

Vyskúšali sme ho počas chrípkového obdobia, počas ktorého nás trápil suchý kašeľ, ktorý nie a nie sa zmeniť na vlhký, hlienový. Pomocou tohto sirupu sa to podarilo. Dávkovali sme ho podľa pokynov, 3-krát denne. Bol oveľa účinnejší ako známe a často predpisované sirupy proti kašľu. V tomto smere sme s ním boli spokojní. Pri zápale hrdla sme s ním aj vykloktávali, čo bolo oveľa príjemnejšie a aj účinnejšie ako kloktať slanú vodu. Účinky, ktoré vyžadujú dlhší interval na prejavenie sa, nevieme posúdiť, pretože sme ho užívali krátko - počas liečby respiračného ochorenia.

Kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Extrakt zo sladkého drievka môže mať vplyv na účinky niektorých liekov, ktoré užívate. Ide predovšetkým o lieky ako sú orálne antibiotiká, lieky na cholesterol, heparín, warfarín, althiazidové diuretiká. V prípade, ak užívate takéto lieky a chcete užívať aj sladké drievko, prediskutujte to so svojím lekárom.

Vedľajšie účinky sladkého drievka

Pri nerešpektovaní maximálnej povolenej dennej dávky sa môžu objaviť komplikácie, ktoré zahŕňajú migrénu, zvýšenú únavu, celkovú svalovú slabosť, vysoký krvný tlak, problémy s močením, stratu draslíka, búšenie srdca, srdcovú arytmiu a pozor, v prípade užitia príliš vysokej dávky môže spôsobiť až zástavu srdca. Preto neprekračujte maximálne povolenú dávku a riaďte sa pokynmi na príbalovom letáku. V prípade, že užívate sirup podľa pokynov, nemáte sa čoho obávať.

Najčastejšie otázky a odpovede

Na čo všetko sa používa sladké drievko?

Extrakt zo sladkého drievka sa používa naozaj na všetko. Od žalúdočných problémov cez problémy s neplodnosťou, tráviace problémy, problémy s lenivým metabolizmom, dýchacie problémy, podporu zdravia prostaty, kĺbov a pohybového aparátu až po okamžité účinky v prípade chrípky a nachladnutia.

Koľko stojí a kde sa dá Sirup zo sladkého drievka kúpiť?

Za tento sirup zaplatíte približne okolo 5,90 eura. Vzhľadom na jeho účinky je to primeraná cena. Dá sa kúpiť prostredníctvom internetu.

Ako dlho sa má užívať?

V príbalovom letáku sa nenachádza popis, odkedy dokedy sa má užívať, resp. ako dlho. Vo všeobecnosti sa však udáva, že v prípade uzdravujúcej kúry sa extrakt zo sladkého drievka užíva cca 4 až 6 týždňov, potom je potrebné dať si na rovnako dlhý čas pauzu a znovu užívať. Ak ho užívate na kašeľ alebo len z hľadiska okamžitých účinkoch, odporúčame doužívať celú fľaštičku.

Kedy pocítim prvé účinky?

Pri užívaní Sirupu zo sladkého drievka je pocítenie prvých príznakov individuálne. Ale platí tu jedna zákonitosť. V prípade akútneho ochorenia, napr. pri kašli, dokáže zaúčinkovať okamžite. Na prejavenie iných účinkov, pri chronických ochoreniach, napr. pri cystách na vaječníkoch, je potrebné užívať dlhšie a to ako súčasť kúry.

Upozornenie

Sirup zo sladkého drievka nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy. Je potrebné, aby ste ho chránili pred priamym slnečným žiarením, skladujte ho pri teplote od 15 do 25 °C na suchom a tmavom mieste, mimo dosah detí. I keď ide prostriedok, ktorý udržuje vaše telo v kondícii, neprekračujte maximálnu povolenú dennú dávku.


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Komentáre

Lívia 05. Mar. 2020
Kúpila som ho mame kvôli vredom a skutočne sa jej polepšilo. Treba vyskúšať.

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Minus age Bioelixir - skúsenosti Recenzia: Minus age Bioelixir - skúsenosti

Bioelixier slúži ako prevencia, ale mal by tiež zvýšiť energiu buniek, spomaliť starnutie a priaznivo nakopnúť imunitu. Či k tomu naozaj došlo, vám prezradím v recenzii.

Recenzia: ŽenŠen Energy+. Vzorka zadarmo (+ cena)Recenzia: ŽenŠen Energy+. Vzorka zadarmo (+ cena)

Recenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunityRecenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunity

Zázvorový shot GymBeam patrí k jednoduchým a cenovo dostupným produktom na podporu imunity. Užíva ho aj náš redaktor Denis, ktorý sa v článku podelil o svoju osobnú skúsenosť.