Doprava z certifikovanej lekárne zadarmo Ukázať podmienky

zavrieť

Zelená káva na chudnutie. Účinky, dávkovanie a skúsenosti

Možno ste už aj vy počuli o zelenej káve. Nejde o žiadny mediálny výmysel, ale o kávu, ktorá sa po zbere nepraží. Aké sú jej výhody? Jednou z nesporných výhod je jej trvácnejšia čerstvosť. Po tom, čo sa kávové zrná upražia do podoby, ktorá je exportovaná zákazníkom po celom svete, klesá ich sviežosť závratným tempom. Nevraviac o mletej káve, kde o výraznej aróme môžeme hovoriť tak prvý deň po otvorení balíčku.

Zelená káva na chudnutie

Zelenú kávu, ktorá sa spracuje hneď po zbere, si môže zákazník upražiť po jej kúpe svojpomocne. V nepraženej forme nemožno tento nápoj konzumovať. Na internete možno nájsť niekoľko firiem, zaoberajúcich sa distribúciou zelenej kávy, ktoré Vám poskytnú túto službu hneď pri jej kúpe.

Rôzne varianty zelenej kávy

Káva a chudnutie?

Okrem prípravy klasického nápoja sa zelená káva využíva i na výrobu extraktu. Prvotné štúdie, zaoberajúce sa vplyvom extraktu zo zelenej kávy na znižovanie telesnej hmotnosti človeka, potvrdzujú jeho pozitívny účinok. V máji 2012 boli na konferencií v San Diegu tlmočené výsledky štúdie, ktorej sa zúčastnilo 16 mladých ľudí s nadváhou. Potvrdilo sa, že osoby, ktoré užívali extrakt zo zelenej kávy, dokázali v priebehu 22. týždňov zredukovať svoju telesnú hmotnosť až o 10,5%.

Zelená káva ako prírodné liečivo

Čistý extrakt zo zelenej kávy obsahuje množstvo kyseliny chlorogénovej, ktorá pôsobí ako silný antioxidant. Pri pražení sa množstvo tejto kyseliny znižuje, preto má zelená káva viac pozitívnejších benefitov na naše zdravie. Zelená káva preto úspešnejšie bojuje proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú poškodzovanie buniek. Dokáže však aj znižovať krvný tlak, množstvo glukózy v krvi a zabraňuje usadzovaniu tuku v tele.

Treba si však uvedomiť, že aj zelená káva obsahuje kofeín a teda nie je vhodná pre všetkých napriek faktu, že doposiaľ neboli odhalené vedľajšie účinky počas konzumovania.

Skúsenosti a recenzie

Ak máte so zelenou kávou skúsenosti, podeľte sa o ne v diskusii pod článkom. Vo všeobecnosti môžeme ale konštatovať, že ľudia sú s účinkami zelenej kávy spokojní. Recenzie sú väčšinou pozitívne i keď narazíme aj na negatívne názory, ako v nasledujúcej ukážke:

Zelená káva - skúsenostiPublikované dňa: 04.09.2012
Hodnotenie článku:
(90.8%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Mačingovej diéta podľa krvných skupín má dobré recenzie Mačingovej diéta podľa krvných skupín má dobré recenzie

Mačingovej diéta podľa krvných skupín je jedinečným druhom stravovania, ktoré prispeje k tomu, že sa najete do štíhlosti. V čom tento systém stravovania spočíva?

Chia semienka na raňajky na chudnutie? Aké máte skúsenosti? Chia semienka na raňajky na chudnutie? Aké máte skúsenosti?

Chia semienka sú považované za jednu z najzdravších potravín na svete. Označenie superpotravina získali vďaka výborným účinkom na ľudské zdravie. Chcete vedieť viac?

Bioxyn – pochybný prípravok na chudnutie, s ktorým neschudnete Bioxyn – pochybný prípravok na chudnutie, s ktorým neschudnete

Bioxyn sa tvári, že pomôže schudnúť veľa kilogramov za krátky čas bez cvičenia a zmeny stravovacích návykov. Je niečo také vôbec možné, alebo sa treba obrátiť inam?