Zerex Arthrex recenzia, cena, skúsenosti. Tabletky na kĺby

S vyšším vekom nám nepribúdajú len vrásky, ale aj zdravotné problémy. Kĺby trápia nejedného seniora, no tieto ťažkosti sa začínajú objavovať u čoraz viac mladých ľudí. Zdravie kĺbov a kostí najviac ovplyvňuje naša životospráva, či máme rozmanitú stravu, alebo nám chýbajú vitamíny, minerály a stopové prvky, náš spôsob života, či už je sedavý, alebo športujeme, i mnohé predispozície a ochorenia.

Kĺbová výživa Zerex Arthrex - recenzia a skúsenosti

Bolesťami, zápalmi a ochoreniami kĺbov a kostí sú ohrození hlavne seniori, športovci a ľudia s obezitou. Práve tí by nemali zanedbávať pravidelnú a kvalitnú kĺbovú výživu akou je Zerex Arthrex.

Výživový doplnok na kĺby a kosti Zerex Arthrex si objednáte za najlepšiu cenu ✅ z oficiálneho eshopu zerex.sk!

Čo je Zerex Arthrex

Arthrex od značky Zerex predstavuje kĺbovú výživu zloženú zo všetkých dôležitých látok, ktoré kĺby potrebujú. Práve kĺby majú tendenciu sa časom opotrebovať, no ničí ich aj nadmerná záťaž v podobe športu, fyzicky náročnej práce ale aj záťaž spôsobená váhou tela v prípade obéznych ľudí. Aj kĺby preto potrebujú starostlivosť a pravidelné dopĺňanie látok ako chondroitín a glukozamín, ktoré tvoria chrupavku, vitamín C, ktorý je dôležitý pre správnu tvorbu kolagénu a vitamín D, ktorý napomáha metabolizmu a vstrebávaniu vápnika a fosforu.

Zerex Arthrex je skvelým spôsobom, ako si udržať zdravé a pružné kosti, chrupavky a kĺby. Prípravok pomáha zmierňovať bolesť a zápaly a zároveň pôsobí preventívne proti vzniku ochorení a proti ďalšiemu opotrebovaniu chrupaviek. Kĺbová výživa je vo forme kapsúl a užíva sa v množstve 2 – 3 kapsuly denne.

Kto by mal užívať kĺbovú výživu

Starostlivosť o naše kĺby a kosti by mala byť prioritou nielen s pribúdajúcim vekom. Kĺbová výživa sa netýka len dôchodcov, aj keď táto skupina je najviac ohrozená rôznymi ochoreniami, keďže časom sa naše chrupavky opotrebúvajú a chýba nám kolagén i glukozamín. S bolesťami kĺbov sa možno stretnúť už po tridsiatke, no môže súvisieť aj so zmenami počasia, zvýšenou fyzickou záťažou a športovaním, napríklad behom, ťažkou fyzickou prácou alebo nadváhou a obezitou.

Kĺbovú výživu možno užívať, keď sa už problémy s kĺbmi objavili, pociťujeme bolesť, prejavili sa zápaly a máme ťažkosti s chôdzou a pohybom, no v prípade rizikových skupín, akými sú športovci, seniori a ľudia s obezitou a nadváhou, sa odporúča výživu užívať preventívne na posilnenie zdravia a pružnosti kĺbov a kostí.

Zloženie

 • Glukozamín sulfát je látka, ktorá sa nachádza v chrupavke. Dopĺňaním glukozamínu je možné zmierniť zápaly a bolesti kĺbov, regenerovať poškodené kĺbové tkanivá a predchádzať zraneniam a ochoreniam, ktoré môžu plynúť z prílišného zaťaženia kĺbov športovaním alebo v dôsledku vyššej telesnej hmotnosti. Glukozamín môže pomôcť pri liečbe osteoartritídy a degeneratívnych kĺbových ochorení.
 • Metylsulfonylmetán (MSM) je forma síry, ktorá sa v našom tele nachádza. Je dôležitá pre pohybový aparát a jej nedostatok sa prejaví na kĺboch, nechtoch, vlasoch i koži. MSM je totiž významnou súčasťou keratínu, ktorý vekom ubúda. Dopĺňaním MSM podporíme zdravie chrupaviek a väzív, pružnosť a ohybnosť kĺbov a kostí a zmiernenie zápalov a bolestí kĺbov a kostí.
 • Chondroitín sulfát je ďalšou dôležitou súčasťou chrupavky a môže sa užívať na obnovu a regeneráciu chrupavky kĺbov poškodených vplyvom nadmernej záťaže, osteoartritídy alebo iných ochorení. Chondroitín pôsobí aj preventívne, proti vzniku ochorení kĺbov a aterosklerózy. Je vhodnou výživou pre kĺbovú chrupavku a iné spojivové tkanivá kĺbov.
 • Vitamín C nie je len vitamínom potrebným pre imunitu. Vitamín C si dokáže poradiť aj s bolesťou a zápalmi kĺbov v dôsledku opotrebovania alebo v dôsledku ochorení ako artritída či dna. Vitamín C je totiž pre tvorbu kolagénu kľúčový. Dopĺňaním vitamínu C predchádzame strate kolagénu a tým aj degenerácii chrupaviek, ktorá vedie k bolestiam a obmedzeniu pohybu. Tento vitamín vracia kĺbom a kostiam ich pevnosť a pružnosť.
 • Vitamín D3 prispieva k vstrebávaniu vápnika a fosforu, čím prispieva k liečbe zápalov a bolestí kĺbov. Keďže vitamín D získavame najmä zo slnečných lúčov, treba ho dopĺňať v zimnom období, kedy máme slnka menej. Vitamín pomáha predchádzať zraneniam, pretože posilňuje kvalitu kostí, kĺbov a zubov. Pôsobí aj preventívne proti prejavom osteoporózy, reume a ďalším ochoreniam.

Účinky

 • pomáha udržiavať pružnosť a pohyblivosť kostí
 • podporuje tvorbu kolagénu
 • pomáha pri bolestiach kĺbov
 • vyživuje kĺbové spoje a väzivá
 • zmierňuje stuhnutosť kĺbov
 • pôsobí preventívne na zdravie kĺbov a kostí
 • predchádza zápalom a opotrebovaniu chrupaviek
 • poskytuje prevenciu pre športovcov a rizikové skupiny

Cena

Kĺbovú výživu Zerex Arthrex možno zakúpiť priamo na internetovej stránke výrobcu Zerex. Jedno balenie obsahujúce 120 tabliet stojí 21,90 EUR. Balenie vystačí na jeden až dva mesiace, v závislosti od veľkosti dennej dávky. Odporúča sa užiť 2 – 3 kapsuly denne.

Skúsenosti

Pri hľadaní recenzií a hodnotení prípravku Zerex Arthrex je momentálne možné naraziť len na tie, ktoré poskytuje výrobca Zerex na svojej stránke. Všetky recenzie hodnotia prípravok pozitívne a s jeho účinkami sú užívatelia spokojní. Hugo vo svojom hodnotení tvrdí, že jeho bolesť kĺbov už niekoľko rokov zapríčiňuje zmena počasia. Zerex Arthrex mu s bolesťou pomohol po mesiaci užívania. Ďalší užívateľ je spokojný so zložením prípravku, ktoré je založené na bylinných zložkách, a nie chémie.

Recenzie a skúsenosti s užívaním Zerex Arthrex

Vedľajšie účinky a upozornenia

Výrobca na svojej stránke neuvádza žiadne vedľajšie účinky či upozornenia. S užívaním kĺbovej výživy by ste mali byť obzvlášť opatrný vtedy, ak ste v minulosti reagovali precitlivelo na akúkoľvek zložku výživového doplnku. Dodržiavajte odporúčanú dennú dávku a rozhodne neprekračujte maximálnu dennú dávku 3 kapsuly.

Záverečné zhodnotenie

Na trhu možno nájsť množstvo prípravkov na posilnenie kĺbov a kostí, no pri výbere kĺbovej výživy treba siahať po tých prípravkov, ktoré ponúkajú kvalitné zloženie a komplex takých látok, ktoré chrupavky naozaj potrebujú. Zerex Arthrex preto ponúka zloženie z chondroitínu, glukozamínu, MSM, vitamínu C a vitamínu D3.

Aj keď si tento prípravok nezískal ešte mnoho hodnotení, tie, ktoré dostal, sú pozitívne. Užívatelia si chvália zmiernenie bolestí ale aj kvalitné prírodné zloženie. Pri užívaní však buďte trpezliví, ani Zerex Arthrex nie je zázračná pilulka, vďaka ktorej sa hneď stratia všetky vaše problémy. Účinok sa dostaví po pravidelnom používaní, čo môže trvať niekoľko týždňov.Publikované dňa: 19.12.2019
Hodnotenie článku:
(94.8%)

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Remyelin Uridine – skúsenosti. Liečba karpálneho tunela?Recenzia: Remyelin Uridine – skúsenosti. Liečba karpálneho tunela?

Problémy s karpálnym tunelom prekvapia aj mladých ľudí, ktorí pracujú pri PC. Dnes si povieme viac o produkte Remyelin Uridine, ktorý pomohol aj nášmu redaktorovi. Čítajte ďalej.

Recenzia: Blendea – kyselina hyalurónová na vrásky, žiarivú pleť a kĺby?Recenzia: Blendea – kyselina hyalurónová na vrásky, žiarivú pleť a kĺby?

O kyseline hyaluronovej už počul každý z nás. Nie každý však vie, že nie je len súčasťou krémov či masiek na pleť, ale že ju možno užívať aj vnútorne. Dnes vám predstavíme produkt značky...

Recenzia: Dr.Max Collagen Drink – zloženie s 10000 mg kolagénu!Recenzia: Dr.Max Collagen Drink – zloženie s 10000 mg kolagénu!

Dr. Max Collagen Drink je cenovo dostupný kolagén v prášku s výborným zložením. Akú skúsenosť s ním má naša redaktorka? Prečítajte si jej krátku recenziu.