Pancreolan forte – recenzia a osobná skúsenosť po 2 rokoch užívania

Pancreolan Forte recenzia a skúsenosti s užívanímNie je nič horšie ako vychutnať si obľúbené jedlo a potom sa trápiť nad pocitom plného žalúdka. Ak aj vy bojujete s kameňmi v žalúdku, potom určite vyskúšajte Pancreolan forte, liek na trávenie od českej spoločnosti Zentiva.

Tieto zeleno-žlté tabletky obsahujú tráviace enzýmy, ktoré obnovujú normálne trávenie. Zlepšujú a zrýchľujú trávenie potravy v žalúdku, pomáhajú aj pri ďalších nepríjemných prejavoch, ktoré sa objavujú pri nedostatku tráviacich enzýmov podžalúdkovej žlazy.

Aké je jeho kompletné zloženie? Na čo sa Pancreolan používa? Aká je jeho cena? Kde sa dá kúpiť za najvýhodnejšiu cenu?

V našom článku zistíte, aké sú recenzie na Pancreolan Forte a či sa ho oplatí vyskúšať! Prečítate si aj moju osobnú skúsenosť s užívaním tohto lieku.

Účinky Pancreolanu Forte

Pri ochoreniach podžalúdkovej žľazy môže dôjsť k poruche tvorby a uvoľňovania tráviacich enzýmov. A práve tieto enzýmy si môžeme dopĺňať užívaním lieku Pancreolan, ktorý obnovuje trávenie a odstraňuje ďalšie nepríjemné dôsledky nedostatočnej distribúcie enzýmov.

Pancreolan Forte pomáha odstraňovať:

 • nepríjemné pocity plnosti
 • nútenie na dávenie
 • nadúvanie
 • plynatosť
 • hnačku
 • tuk v stolici

Pancreolan forte skúsenosti a recenzia
Objednať z online lekárne

Liek nelieči príčinu ochorenia, zmierňuje iba jeho prejavy. Liečbu a odstraňovanie príčin riešte vždy so špecialistom (gastroenterológom).

Pre koho je liek vhodný?

Liek môžu užívať dospelé osoby, ktoré trpia rôznymi poruchami trávenia, ktoré sú zapríčinené nedostatočným množstvom tráviacich enzýmov.

Užíva sa pri rôznych ochoreniach pankreasu, pri jeho zápaloch, ale aj po operáciách zažívacieho traktu.

Pancreolan Forte je podľa informácií výrobcu vhodný aj pre deti od 3 rokov.

Zloženie a množstvo účinnej látky

Pancreolan Forte obsahuje liečivo pankreatín (220 mg v jednej tablete). Ide o enzým, ktorý sa získava z pankreasu ošípaných. Liečivo obsahuje 3 druhy pankreatických enzýmov (amyláza, lipáza, proteáza) a pomáha pri problémoch s trávením. Celkovo očisťuje organizmus, rozpúšťa tuky a zbavuje ho zvyškov, ktoré sú produktom neúplného trávenia.

Zloženie a informácie o užívaní Pancreolan Forte

Ďalšie zložky: monohydrát laktózy, kukuričný škrob, sacharóza, sodná soľ karboxymetylškrobu, želatína, stearan hlinitý,  laurylsíran sodný, metakrylátový kopolymér, mastenec, oxid titaničitý, macrogol, , sodná soľ karmelózy, simetikónová emulzia SE4, žltá OPASPRAY AP 22806, trietylcitrát, hydroxid sodný.

Užívanie a dávkovanie Pancreolan Forte

Dávkovanie tabliet je závisí od závažnosti ochorenia. Zvyčajne sa však užívajú 2 tablety po ľahšom a 3-4 tablety po každom ťažšie stráviteľnom jedle.
Kompletné informácie si možno prečítať aj na webe online lekárne Dr. Max.

Liek sa užíva:

 • celý (nerozhyzený, neroztopený v tekutine)
 • krátko po dojedení jedla
 • zapíja sa dostatočným množstvom vody

Pancreolan v tehotenstve

Pancreolan forte sa podľa informácií výrobcu môže užívať aj v tehotenstve a v období dojčenia.

V prípade potreby a nejasností ohľadne dávkovania vám odporúčame konzultáciu so svojim lekárom alebo lekárnikom.

Cena a ponuka lekární

Pancreolan Forte sa momentálne distribuuje v balení po 30 a 60 tabletiek. Zakúpite ho v kamenných a aj online lekárňach.

Cena za 30 tabliet * Cena za 60 tabliet *
Dr. Max objednať za 4,99 € objednať za 6,29 €
Pilulka.sk objednať za 4,21 € objednať za 6,70€

Liek nie je viazaný na lekársky predpis, pri jeho kúpe si pacient hradí 100% sumy. Doplatok za Pancreolan Forte je teda jeho plná cena.

V tabuľke uvádzame ceny, ktoré sú aktuálne v čase písania tohto článku.

Skúsenosti s Pancreolan Forte

Recenzie a skúsenosti s užívaním lieku nájdete na heureke, ale aj v online lekárňach, ktoré ho aktuálne distribuujú. Teší nás, že drvivá väčšina reakcií je pozitívna. To svedčí o tom, že Pancreolan je naozaj účinným liekom na podporu trávenia.

Čo sa týka negatív – najčastejšie sa kritizuje  cena tohto lieku. Pri pravidelnom používaní vám teda odporúčame kupovať väčšie balenie (60 tabliet), jeho cena je v porovnaní s menším balením (30 tabliet) výhodnejšia.

Recenzie a skúsenosti s Pancreolan Forte

Recenzie Pancreolan Forte lekáreň

Osobná skúsenosť s liekom

Pancreolan Forte užívam aj ja, nakoľko mám problémy s trávením už od malička. Prekonala som rôzne ochorenia tráviacej sústavy (zápal žalúdočnej steny, zápal pažeráka), no trávenie mám dodnes značne spomalené.

Pancreolan užívam už zopár rokov vždy keď cítim, že žalúdok proste nepracuje. Mne osobne stačí jedna tabletka –  už po pol hodine cítim, že mi je lepšie. Z vlastnej skúsenosti vám ho teda môžem odporučiť. Ide o účinný liek, ktorý naozaj pomáha.

Vyriešiť problémy s trávením

Vedľajšie účinky Pancreolanu

Liek sa pri dodržaní odporučeného dávkovania väčšinou znáša dobre, u citlivejších ľudí sa však môžu vyskytnúť aj nežiadúce účinky. Ak ste ich spozorovali, potom neužívajte ďalšiu dávku lieku. Kompletný zoznam vedľajších účinkov Pancreolan Forte si môžete prečítať na webe adc.sk.

Príbalový leták

Príbalový leták Pancreolanu nájdete v každom jednom balení. Obsahuje kompletné informácie o lieku, jeho zložení, dávkovaní, vedľajších účinkoch či skladovaní lieku.

Príbalový leták Pancreolan Forte

Preštudovať celý príbalový leták

Upozornenia

 • Pancreolan forte nie je určený deťom do 3 rokov!
 • Ak užívate iné lieky (na predpis či bez receptu), užívanie Pancreolanu konzultujte so svojim lekárom
 • Tablety obsahujú laktózu a sacharózu
 • Užívanie tablieť môže znižovať vstrebávanie kyseliny listovej a železa
 • Liek skladujte a uchovávajte mimo dosahu detí
 • Skladujte v pôvodnom balení pri teplote do 25°C

Pancreolan a alkohol

Môže sa pri užívaní lieku popíjať alkohol? V príbalovom letáku nenachádzame odpoveď na túto otázku, nachádzame však jednoznačné upozornenie, že pri zápale podžalúdkovej žľazy je zakázaná akákoľvek konzumácia alkoholu (čo i len príležitostná). Pacient by mal taktiež dodržiavať diétu a konzumovať jedlá s minimálnym obsahom tuku.

Pancreolan pre psa?

Zápal podžalúdkovej žľazy (pankreatitída) môže trápiť aj domáceho miláčika. Na internete sme narazili na diskusiu veterinárnej lekárky, ktorá radí ako liek podávať psovi.

Pancreolan Forte pre psa

Ak váš psík trpí zažívacími problémami, tak vyhľadajte pomoc veterinára, ktorý rozhodne, či je podávanie Pancreolanu opodstatnené alebo nie. Liek určite nepodávajte bez predchádzajúcej konzultácie s odborníkom.

Pancreolan forte – recenzia a osobná skúsenosť po 2 rokoch užívania
5 (100%) 2

Jeden komentár


 1. Pancreolan ma v nasej domacej lekarnicke cestne miesto, zabera velmi rychlo a nie je ani prilis drahy. Vyskusala som viacero liekov na travenie, ale musim povedat, ze Pancreolan je zo vsetkych najlepsi. Bezkonkurecne!

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *