Cyklus Komfort ProVenus na komfort pred a počas menštruačného cyklu – recenzia

Chytá vás panika vždy, keď sa blíži čas vašej menštruácie? Máte strach, že si znovu budete musieť zobrať z práce voľno, pretože ste počas týchto dní absolútne imobilná? Ak patríte do kategórie žien, ktoré sa počas menštruácie cítia akoby mali chrípku, celý čas sú v posteli s bolesťou hlavy a kŕčmi v podbrušku, potom s tým už raz a navždy seknite.

Cyklus Komfort ProVenus recenzia, skúsenosti

Ako? Užívajte jedinečný prípravok na bezbolestnú a harmonickú menštruáciu Cyklus Komfort ProVenus a možno sa budete cítiť ešte lepšie ako v dni, keď nekrvácate.

Výživový doplnok pre harmonickú menštruáciu

Výživový doplnok Cyklus Komfort ProVenus nesmie chýbať v kabelke ženám, ktoré majú problémy s menštruačným cyklom a ich menštruácia je sprevádzaná bolesťou. Ide o doplnok stravy a výživy, ktorý je založený na čisto rastlinnej báze a ktorý vyrába česká spoločnosť Salutem Pharma, s. r. o. Obsahuje len zložky z rastlín, vitamíny a minerály. Ide o nehormonálny prípravok, ktorý pomocou sily prírody reguluje hormonálnu činnosť u žien, v čase pred menštruáciou a počas nej. Kapsuly sa užívajú len krátko pred a krátko počas menštruácie. Vďaka nemu prebehne menštruácia pokojne. Žena nepociťuje bolesť, náladovosť, nervozitu a únavu. Užíva sa v množstve 2 kapsuly denne počas 5 alebo 6 dní, podľa dĺžky menštruačného cyklu ženy. Je dostupný bez lekárskeho predpisu aj v kamennej či v online lekárni.

Zloženie

Jedinečné pôsobenie Cyklusu Komfort ProVenus zapríčiňuje rad látok, ktoré obsahuje. V kapsuliach sú použité výlučne len extrakty z bylín, ktoré sa už niekoľko rokov používajú na ženskú sexuálnu dysfunkciu a na podporu menštruačného cyklu. Extrakty sú doplnené vitamínmi a minerálmi, ktoré sú v čase menštruácie v tele ženy najviac využívané.

 • Sójové izoflavóny: Obsahujú špecifické polyfenoly, ktoré sa svojou štruktúrou a pôsobením správajú rovnako ako estrogén. Doplnky s obsahom sójových izoflavónov sa používajú pri návaloch horúčavy a náladovosti, ktoré sa často spájajú s menopauzou. Nachádzajú sa aj v liekoch na predpis, ktoré podporujú správnu produkciu hormónov u mladých žien, ktoré majú problémy s menštruačným cyklom, ale aj tým, ktoré nevedia otehotnieť.
 • Drmek obyčajný (Vitex jahňací): Vyrovnáva hladiny ženských pohlavných hormónov, zmierňuje predmenštruačné bolesti, zmierňuje silné krvácanie, prispieva k pravidelnému menštruačnému cyklu, mierni príznaky menopauzy, podporuje plodnosť. Niektoré štúdie naznačujú, že má svoje opodstatnené miesto aj u mužov, ktorým sa odporúča užívať na prevenciu problémov s prostatou.
 • Wild Yam: Rastlina, v ktorej sa nachádza fytosteroidný diosgenín, ktorý patrí do kategórie fytosteroidov a je takmer totožný s ľudskými steroidmi. Medzi jeho účinky patrí vplyv na hormonálnu rovnováhu, zmierňuje príznaky predmenštruačného syndrómu, zmierňuje kŕče pri menštruácii, potláča návaly horúčavy počas menopauzy, zvlhčuje prostredie vagíny, zvyšuje libido žien. Tým, že podporuje tvorbu ženských pohlavných hormónov, ktoré majú vplyv aj na svaly a kosti, je prevenciou aj proti osteoporóze a reume.
 • Borák lekársky: Upravuje hladinu prolaktínu, estrogénu a zmierňuje bolesti či predmenštruačné ťažkosti. Používa sa aj na podporu imunitného systému, podporuje trávenie a zdravé vyprázdňovanie, prečisťuje močové cesty, tlmí vysokú horúčku, prispieva k dobrému spánku, podporuje správne fungovanie nervového systému, používa sa na choroby spojené s dýchacím systémom, čistí krv a keďže obsahuje veľké množstvo železa, je prevenciou aj proti chudokrvnosti.
 • Vitamíny B6, B9, B12: Tieto vitamíny sú dôležité pre správne fungovanie endokrinného systému, od ktorého sa odvíja práve produkcia hormónov. Zvyšujú prietok krvi v pohlavných orgánoch, sú prevenciou proti vzniku chudokrvnosti aj ju zmierňujú. Zvyšujú plodnosť žien, blahodárne vplývajú na nervový systém. B-čkové vitamíny možno pokladať za "všeholieky", pretože čistia krv a cievy od nadbytočného tuku a cukru, podporujú trávenie a zabezpečujú správne metabolizovanie potravy, zároveň udržujú zdravú črevnú mikroflóru v hrubom čreve.
 • Vitamín D3: Je prevenciou osteoporózy, pomáha pri problémoch s obličkami, močového ústrojenstva, udržuje zdravú krv a neutrálne prostredie krvi, udržuje zdravú a krásnu pleť, reguluje náladu človeka, podporuje uvoľňovanie hormónov šťastia, zvyšuje imunitný systém. Cyklus Komfort sa stará o dopĺňanie tohto vitamínu počas a pred menštruáciou, aby sa čo najviac eliminovali výkyvy nálady žien.
 • Horčík: Je dôležitý pre správne metabolizovanie a udržiavanie správnej črevnej mikroflóry, pre podporu kostí, reguluje svalový tonus, upokojuje telo, reguluje krvný tlak, je prevenciou proti srdcovej arytmií, normalizuje hormonálnu sústavu, prispieva k tvorbe estrogénu a progesterónu, zlepšuje pohlavný život oboch pohlaví. Je prevenciou proti chronickej únave, má antidepresívne účinky a pomáha aj pri pľúcnych problémoch.
 • Vápnik: Minerál, nevyhnutný pre správny rast a pevnosť kostí, zubov. Nedostatok vápnika vedie k častým zlomeninám, vzniku osteoporózy, k reume, ale aj k strate svalovej hmoty, oslabenej imunite, podráždenosti, náladovosti, k nepokojnému spánku. Vápnik je potrebný aj pre správnu funkciu štetiniek v dýchacej trubici, ktoré sa starajú o čisté pľúca.
 • Zinok: Vhodný na podporu plodnosti, na upravenie menštruačného cyklu, stlmenie bolesti počas menštruácie, na citlivé prsníky a proti zadržaniu tekutín v tele. Nedostatok zinku spôsobuje aj sexuálnu dysfunkciu a neplodnosť.

Obsah zložiek v dennej dávke (2 kapsuly)

Sójové izoflavóny 250 mg, Vitex agnus-castus extrakt 100 mg, Wild Yam 100 mg, Horčík 100 mg, Vápnik 50 mg, Borák lekársky extrakt 50 mg, Vitamín B6 50 mg, Zinok 10 mg, Bioperine 5 mg, Vitamín D3 200 IU, Kyselina listová 400 µg, Vitamín B12 100 µg

Účinky

Zdravá žena s vyrovnanou hladinou hormónov by nemala mať žiadne bolesti, žiadne opuchnuté končatiny, o 3 kilá viac, migrény a búrlivú náladu počas menštruácie. U niektorých žien to tak aj naozaj je. Ale dnes ich je naozaj málo. Dobrou správou však je, že s kapsulami Cyklus Komfort ProVenus, to tak bude u každej ženy, ktorá ho začne užívať.

Cyklus Komfort ProVenus pre komfort počas menštruácie

Ako je možné, že zabezpečuje menštruáciu, pri ktorej sa ženy usmievajú?

✅ Prispieva k duševnej vyrovnanosti a rovnováhe

Jednotlivé zložky v Cykluse Komfort sú vo vzájomnej spolupráci. Počas menštruačného cyklu hladiny vitamínov a minerálov kolíšu, čo vedie k náladovosti a k nervozite. Najmä pred menštruáciou hladina vápnika, horčíka a vitamínu D rapídne klesá. Vplyvom Cyklusu Komfort bude vaše telo neustále zásobované potrebnými látkami, takže vaša nálada bude podstatne pokojnejšia.

✅ Pravidelný menštruačný cyklus a plodnosť ženy

Vitex jahňací a sójové izoflavóny podporujú reguláciu hormónov. U ženy, ktorej počas menštruačného cyklu chýba v niektorej fáze nejaký hormón, podporí jeho tvorbu, napr. v čase ovulácie sa stáva, že mnohým ženám chýba luteinizačný hormón alebo je ho príliš málo. Žiaľ, bez tohto hormónu nenastávajú ovulačné dni alebo trvajú len krátko. Takže nielen, že zložky v Cykluse Komfort podporujú správny menštruačný cyklus tým, že žena vždy krváca "načas", ale aj tým, že v každej zo 4 menštruačných fáz, telo ženy produkuje hormóny, ktoré by sa v zdravom tele ženy, mali optimálne produkovať samo.

✅ Bez bolesti

Horčík má protispazmatické, teda protikŕčové účinky. Spolu s ostatnými extraktmi bylín tlmí vysokú hladinu progesterónu a prolaktínu, ktorá rapídne stúpa pred menštruáciou a negatívnym spôsobom vplýva nielen na duševnú, ale aj telesnú citlivosť.  Ak je prolaktínu príliš veľa, spolu s progesterónom spôsobuje bolestivé a citlivé prsníky, udržiavanie vody v tele, opuchy členkov, svalové kŕče, únavu, vyčerpanosť a bolesť v oblasti krížov, panvy a v podbrušku. Tým, že sa Cyklus Komfort užíva hlavne v čase pred menštruáciou a krátko počas nej, zásobuje telo látkami, ktoré regulujú hladinu progesterónu a žena sa tak cíti komfortne.

✅ Ďalšie účinky

 • Ovplyvňuje hladinu ženských pohlavných hormónov,
 • tlmí bolesť a uvoľňuje sťahy maternice počas menštruácie,
 • tlmí bolesť hlavy a migrénu,
 • prispieva k pravidelnému menštruačnému cyklu,
 • podporuje fázu ovulácie a tým aj plodnosť ženy,
 • odstraňuje nadmerné krvácanie počas menštruácie,
 • je prevenciou chronického únavového syndrómu,
 • zabraňuje udržiavaniu vody a opuchu končatín,
 • zabraňuje nástupom horúčavy,
 • reguluje nervovú sústavu.

Vyberáme z nášho katalógu

Pre ktorú ženu áno a pre ktorú nie?

Cyklus Komfort je určený pre každú ženu, dámu a mladú slečnu, ktorá už dovŕšila 18 rokov. Pre ženy, ktoré trápia problémy s menštruačným cyklom, ktoré majú bolesti, trpia predmenštruačným syndrómom. 

Doplnok sa z logických dôvodov neodporúča užívať mužom, deťom, tehotným ženám a keďže sa v produkte nachádzajú bylinky, ktoré potláčajú tvorbu prolaktínu a progesterónu, hormónov, ktoré sa podieľajú na tvorbe materského mlieka, neodporúča sa užívať ani dojčiacim ženám. Nielen preto, že by mohli negatívnym spôsobom ovplyvniť produkciu mlieka, ale aj preto, že uvoľnené látky z tabletiek by sa mohli dostať aj do mlieka. Nie je vhodný ani pre ženy, ktoré podstupujú inú hormonálnu liečbu a pre tie, ktoré sú alergické na niektorú zo zložiek v prípravku.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Ak užívate výživový doplnok tak ako máte, nič zlé vám nehrozí. Okrem vitamínov a minerálov obsahuje aj výťažky z rastlinných častí, ktoré by hypoteticky mohli spôsobovať vedľajšie účinky – alergiíe, ťažký žalúdok alebo pocit na zvracanie.

Indikácie sa týkajú hlavne hormonálnych liekov a antikoncepcie, pri ich užívaní sa neodporúča užívať Cyklus Komfort. Cyklus Komfort sa neodporúča kombinovať s alkoholom. Nie je vhodné ani užívanie  produktov s podobným obsahom. Výživový doplnok nie je vhodný pre ženy mladšie ako 18 rokov, tehotné a dojčiace.

Ako sa Cyklus Komfort ProVenus dávkuje a užíva?

Užívanie a dávkovanie Cyklusu Komfort si bude vyžadovať prehľad o vašom menštruačnom cykle.  Treba ho užívať od 17. dňa menštruačného cyklu do 3. dňa menštruácie. Práve v tomto čase začínajú hormóny ženy najviac "haprovať". Počas týchto dní sa užívajú 2 kapsuly. Buď ich užite spolu alebo jednu ráno a druhú večer bezprostredne po jedle. Mimo týchto dní sa Cyklus Komfort neužíva.

Poznámka: Menštruačný cyklus trvá približne 28 dní, začína sa prvým dňom menštruácie a končí sa posledným dňom pred menštruáciou.

Balenie a cena

Kapsuly Cyklus Komfort ProVenus sa predávajú len v jednej forme a len v jednom variante (30 kapsúl). Cena jedného balenia sa pohybuje od 8 do 14 €, závisí od lekárne, kde si ho kupujete. Balenie s 30 kapsulami vám pri optimálnom užívaní vydrží 6 mesiacov.

Moje skúsenosti

Po dlhých rokoch užívania antikoncepcie som sa rozhodla vysadiť ju. Dôvodom bolo to, že som si uvedomila, akú škodlivú chémiu do seba dávam. Koniec koncov, užívala som ju len na úpravu menštruačného cyklu a proti hroznej bolesti, ktorá sa bez nej nedala vydržať. Povedala som si, že to vyskúšam bez nej, možno už ani bolesti nebudem mať. Nielenže som po vysadení antikoncepcie nemala bolesti, ale nemala som vôbec menštruáciu. Trvalo to asi 3 mesiace. Kúpila som si Cyklus Komfort na skúšku, čo to spraví s mojím telom a či dostanem menštruáciu. Nevedela som odhadnúť, kedy by som si tabletku mala dať, kedže som nemenštruovala. Intuitívne som si ju nasadila po ovulačných dňoch (tie som spoznala podľa hustejšieho a číreho cervikálneho hlienu). Prvý mesiac sa nič nedialo, ale keďže v balení je 30 tabletiek, skúsila som to aj o mesiac neskôr a menštruácia sa dostavila. Po 3, teda teraz už po 4 mesiacoch bola bolestivá, mala som pocit, akoby som mala panvu v ohni, nič mi nezaberalo, len horúca voda. O mesiac nato, som znovu užívala kapsuly a menštruácia už prebehla úplne bez problémov, a preto tento doplnok užívam naďalej. Takže, napriek tomu, že mne Cyklus Komfort ProVenus zabral až na 3. raz, užívam ho už dlhodobo asi 7 mesiacov. Nebolia ma prsia, nie som unavená a krvácanie prebehne normálne. Prvé 2 dni takmer nič, 3. a 4. deň je krvácanie silnejšie a potom pekne ustupuje. Cyklus trvá presne 28 dní. A, aby som nezabudla, čomu sa veľmi teším je, že týždeň pred a ani počas menštruácie nie som nafúknutá ako balón.

Najčastejšie otázky a odpovede

Ako dlho sa má Cyklus Komfort ProVenus užívať?

Tento výživový doplnok sa užíva od 17. dňa cyklu po 3. deň menštruácie. Dokopy to je nejakých 5 až 6 dní každý menštruačný cyklus. Je bezpečný, preto ho možno užívať vždy v rovnakom čase, dlhodobo, teda každý mesiac v tie isté dni.

Kedy pocítim prvé účinky?

Prvé účinky by sa mali dostaviť už pri prvej dávke, kedy sa vám uľaví od bolesti pŕs, nepríjemného tlaku v podbrušku, prestane vás bolieť hlava, budete sa cítiť vitálnejšie a pokojnejšie. Účinok určite spozoruje aj vaše okolie na vašej stabilnej nálade. Môže sa stať, že účinok sa v prvých dňoch nedostaví vôbec, môže sa stať, že počas prvého mesiaca tabletky nezaúčinkujú. Majte však trpezlivosť a verte, že na budúci menštruačný cyklus/mesiac to už bude lepšie.

Kto by nemal užívať Cyklus Komfort ProVenus?

Určite by ho nemali užívať ženy, ktoré sú tehotné alebo dojčia. Tie, ženy, ktoré už užívajú nejakú hormonálnu liečbu, napr. prostredníctvom antikoncepcie a ani tie, ktoré už užívajú podobný výživový doplnok.

Účinkuje aj u žien vo vyššom veku?

Áno, účinkuje. U mladších žien bude pravdepodobne účinkovať rýchlejšie a lepšie, staršie ženy s ním však oveľa lepšie zvládajú blížiacu sa menopauzu. 

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší gél na intímnu hygienu proti zápachu a svrbeniu pre tehotné i pre mužov – recenzieNajlepší gél na intímnu hygienu proti zápachu a svrbeniu pre tehotné i pre mužov – recenzie

Prečo je intímna hygiena dôležitá? Ako sa o intímne partie starať? Prezradíme vám, čo je najúčinnejšie.

Organika TrioHerb pre dojčiace matky – recenzia, skúsenostiOrganika TrioHerb pre dojčiace matky – recenzia, skúsenosti

TrioHerb podporí tvorbu materského mlieka okamžite a bez toho, aby uškodil mamičke či bábätku. Počuli ste už o ňom?

Weleda Tehotenský telový olej na strie – recenzia, skúsenosti, cena, správne dávkovanieWeleda Tehotenský telový olej na strie – recenzia, skúsenosti, cena, správne dávkovanie

Strie najčastejšie vznikajú počas tehotenstva, pretože koža nie je schopná sa tak rýchlo vyrovnať s veľkými zmenami. Tehotenský olej na strie od Weledy je v boji so striami veľmi...