Jelqing – cvičenie na zväčšenie penisu. Postup, výsledky aj skúsenosti

Jelqing je jedno z cvičení na zväčšenie penisu. Ide o populárnu metódu, ktorá zaujíma mužov po celom svete. Toto cvičenie je vhodné pre všetky vekové kategórie. 

Cviky Jelqing na zväčšenie penisu

Jedným z dôvodov prečo je téma zväčšovania pohlavného údu taká in je aj to, ako sa na symbol mužskosti pozerá naša spoločnosť. Veľký penis je synonymom dokonalého a plodného partnera. Zväčšenie penisu môže byť splnením tajného sna chlapa. Niektorí sú tomuto cieľu ochotní obetovať čokoľvek. 

Cviky Jelqing by mohli byť prvým krokom splnenia sna. Ak sa chcete dozvedieť viac o jeho pôvode, o tom ako sa má správne cvičiť a aj to, či naozaj funguje, potom čítajte ďalej. 

História a vznik Jelqingu 

Otázka ako zväčšiť penis?" je stará ako ľudstvo samotné. Nie každý muž je totiž obdarený tak, ako by si prial. Pravý zdroj vzniku pojmu nepoznáme, predpokladá sa však, že tradícia cvičenia Jelqing  sa začala vyvíjať v krajinách Stredného Východu, kde sa technika masáže penisu tradovala z otca na syna. Výsledkom pravidelného cvičenia malo byť predĺženie a zväčšenie obvodu penisu. Významom tejto tradície bola príprava potomkov na dospelosť a sexuálny život. 

Táto technika sa v západnom svete využíva už od začiatku 20. storočia. Za svoju najväčšiu slávu však bezpochyby vďačí internetu, vďaka ktorému sa o cvičení dozvedel doslova celý svet. 
 
Slovo jelqing sa do angličtiny prekladá ako „milking“. Dôvodom je fakt, že toto cvičenie naozaj pripomína dojenie kravyNiektorí všímaví jednotlivci však upozorňujú aj na podobnosť s frázou „jerk-off“, ktorá označuje masturbáciu (slangovo honenie), ktoré táto techniku napadne pripomína. 

Výhody tohto cvičenia 

Účinky tejto nechirurgickej metódy naťahovania penisu doposiaľ nepotvrdil žiaden lekársky výskum. Na internete (najmä na zahraničných fórach) však možno naraziť na výpovede chlapov a pozitívne osobné skúsenosti tých, ktorým cvičenie Jelqing pomohlo. 

Podľa nášho názoru sa ho však oplatí aspoň vyskúšaťJelqing má totiž hneď niekoľko zjavných výhod: 

  • nepotrebujete žiadne drahé pomôcky (stačia vaše ruky)
  • cvičenie nezaberie príliš veľa času a je zdarma
  • na jeho zvládnutie nepotrebujete žiadne špeciálne vedomosti – stačí si prečítať ako sa Jelqing cvičí
  • cvičenie je bezpečné, treba si však dať pozor na jeho intenzitu – netreba to preháňať, cvičiť treba s mierou a iba počas čiastočnej erekcie. Ak pozorujete, že je vaša erekcia už príliš pevná, potom cvičenie prerušte.

V opačnom prípade môžete pociťovať nepríjemnú bolesť, môže sa vyskytnúť podráždenie pokožky a v najhoršom možnom prípade si môžete natrhnúť krvnú cievu alebo nerv. 

Ak pohybujete o svojom zdravotnom stave a o tom, či je Jelqing vhodný aj pre vás, potom sa radšej poraďte s lekárom.

Ako cvičiť jelqing? 

Pred samotným cvičením si určite prečítajte tento návod a uistite sa, že rozumiete každému bodu. Ak by bolo cvičenie nepríjemné alebo bolestivé, tak ho ihneď prerušte.

  • Pred cvičením penis zahrejte (v sprche alebo kúpeľom v horúcej vode), podporíte tak cirkuláciu krvi.
  • Aplikujte lubrikačný gél (po celej dĺžke penisu)
  • Hneď potom by ste si mali dopriať jednoduchý strečing – uchyťte penis tesne pod žaluďom (spojením palcu a ukazováku do tvaru O) a úd mierne natiahnite. Počkajte aspoň 10 sekúnd a uvoľnite tlak.
  • Táto rozcvička by sa mala vykonávať do momentu, kedy pocítite prvé znaky príchodu erekcie. Jelqing sa však nikdy necvičí v stave plnej erekcie. Dosiahnuť by ste mali iba čiastočnú erekciu – 50 až 75% pevnosť údu.
  • Penis uchyťte čo najbližšie pri koreni (opäť spojením palca a ukazováku), vyviňte mierny tlak a začnite vykonávať pomalý ťahavý pohyb smerom ku žaluďu. Ideálne stlačenie penisu je to, ktoré nebolí, no je zároveň dostatočne pevné na to, aby mohlo posúvať krv v penise smerom k žaluďu.
  • Tento pohyb zastavte tesne pred tým, než by ste sa dotkli žaluďa. Jeden cvik (jelq) by mal trvať ideálne 2 až 3 sekundy. Cvičí sa oboma rukami – ruky sa striedajú po každom dokončenom jelqu.

Na začiatku to chce trochu cviku, no po pár minútach si zvyknete a jelqing budete vykonávať automaticky. 

Ako často cvičiť? 

V tejto otázke sa názory verejnosti rozchádzajú. Začiatočníkom postačí cvičiť 3-4 krát týždenne po dobu 10 minút. Výsledky Jelqing cvičenia sú naozaj individuálne, jednoznačne však platí, že cvičiť treba pravidelne a dlhodobo (apoň 3 mesiace).  

Podporte svoju snahu! 

Cviky Jelqing môžete podporiť užívaním výživových doplnkov či aplikáciou gélov, ktoré pomáhajú rozťahovať cievy a prinášať viac krvi do údu. Vďaka vyššiemu prítoku krvi sa penis zväčšuje a predlžuje. 

Ide o čisto prírodné preparáty, ktoré nevyvolávajú vedľajšie efekty. Nie sú to teda lieky, na ktoré by ste potrebovali lekársky predpis. 

Medzi najznámejšie patria: 

 

Prečítajte si aj recenzie krémov a gélov na zväčšenie penisu:

Jedným z najdôležitejších predpokladov úspechu je zmieriť sa s tým, že cvičenie a užívanie rôznych doplnkov predĺži váš penis o 1 cm (v ojedinelých prípadoch aj 2 cm). Nečakajte nereálne výsledky a budete vďačný aj za pár milimetrov navyše. 

Vyvarujte sa užívaniu týchto doplnkov:  

Dôvod je jednoduchý. Výrobca sľubuje nereálne výsledky – zväčšenie penisu o 7,5 cm proste nie je biologicky možné!

Vaše skúsenosti s Jelqing 

Aké sú vaše osobné skúsenosti? Vyskúšali ste toto cvičenie? Pomohlo alebo nie? Ako dlho ste ho cvičili? Odporúčate ho alebo sa radšej treba zamerať na niečo iné? Ak máte reálne skúsenosti s cvičením Jelqing, tak prosím vložte svoju recenziu do diskusného fóra pod článkom. 


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Starostlivosť o bradu – ako zahustiť bradu? Pomôžu pomôcky na bradu ako balzam, olej, kefaStarostlivosť o bradu – ako zahustiť bradu? Pomôžu pomôcky na bradu ako balzam, olej, kefa

Nechať si narásť bradu nie je až také zložité, no tým sa starostlivosť o ňu ešte len začína. Olej, balzam, šampón, kefa – prípravkov a pomôcok na bradu už nájdete neúrekom. Ako sa v nich...

Virde Erefit – recenzia, skúsenosti s doplnkom stravy na posilnenie sexuálnej funkcieVirde Erefit – recenzia, skúsenosti s doplnkom stravy na posilnenie sexuálnej funkcie

Problém s erekciou je citlivá téma, ktorá, podľa väčšiny mužov, odoberá z mužnosti. Nevešajte hneď hlavu. Vyskúšajte výživový doplnok na podporu sexuality Virde Erefit.

Clavin Platinum – podrobná recenzia. Tabletky na erekciu a alkohol, zloženie, účinky, cenaClavin Platinum – podrobná recenzia. Tabletky na erekciu a alkohol, zloženie, účinky, cena

Tabletky na rýchlu a spoľahlivú erekciu Clavin pravdepodobne poznajú všetci. Už od roku 2007 sa predávajú aj na Slovensku. Zblízka sme sa pozreli na tabletky Clavin Platinum. Povieme...