Najsilnejšie prírodné afrodiziaká pre ženy – ktoré potraviny fungujú?

Je všeobecne známe, že existujú prostriedky na zvýšenie sexuálnej chuti a prirodzenou cestou v sebe môžete prebrať spiace libido. Tieto prostriedky sa nazývajú afrodiziaká.

Prírodné afrodiziaká

Čo to však v skutočnosti je, aké prírodné afrodiziaká sú najúčinnejšie v oblasti ženskej sexuality a najčastejšie problémy ženskej frigidity, sa dozviete v tomto článku.

Afrodiziakálne sviečky, kapsuly i sprej pre zvýšenie libida si môžete diskrétne zakúpiť v eshope intimnenakupy.sk.

Čo znamená afrodiziakum?

Pojem afrodiziakum pochádza z gréckeho aphrodisiakon a je odvodené zo slova aphrodisios, ktoré sa vzťahuje ku gréckej bohyni lásky, sexuality, plodnosti a zmyselnosti Afrodite. Z toho dôvodu sa definuje aj ako látka alebo aktivita, ktorá zvyšuje libido, pretože dodáva telu sexuálnu náladu. To je to, čo tieto látky robí odlišnými od látok, ktoré zlepšujú plodnosť a odstraňujú sexuálnu disfunkciu. Už starovekí Gréci hľadali spôsoby, ako nabudiť sexuálnu túžbu rozličnými spôsobmi. Nejde teda len o potraviny a jedlo, ale aj o pohyb, nápoje, správanie a ďalšie činnosti, ktoré dokážu regulovať hladiny pohlavných hormónov a dráždiť libido.

Ženská frigidita

Nielen pánov, ale aj dámy trápi sexuálna disfunkcia. Prvé príznaky tohto navonok nie závažného problému sú, že ženy častokrát siahnu po dobrej knihe alebo kúpeli, ako by si dopriali trochu sexuálneho vzrušenia. Avšak sexuálny pud je základným biologickým pudom človeka a živočíchov. Zdravý sexuálny život u žien do veľkej miery závisí od rôznych faktorov a to psychogénneho alebo fyziologického pôvodu.

Za prírodné afrodiziakum sú považované aj chilli papričky

Fyziologické faktory

 • Vek – primárnym faktorom straty chuti na sex u ženy je vek. S pribúdajúcim vekom sa znižuje tvorba hormónu estrogénu a progesterónu, ktoré sú zodpovedné za mnohé procesy v tele ženy. Medzi ne patrí napr. pravidelná menštruácia, hustota kostí, prekrvenie pohlavných orgánov, hydratácia a pružnosť pokožky a pošvy, tvorba vaginálneho mazu a, samozrejme, aj hodnoty libida a chuť sexuálnej aktivity.
 • Účinky liekov – mnohé vedľajšie účinky liekov majú za následok stratu chuti ženy na pohlavný styk. Ide prevažne o lieky, ktoré sa užívajú na depresiu, ale aj mnohé antibiotiká, ktoré narúšajú hormonálne hladiny.
 • Choroba – určite ste si všimli, že ak máte chrípku, chuť na "milostné hrátky" sa znižuje. Je to normálne, ale mnohé dlhodobé ochorenia ako je cukrovka, vysoká hladina cholesterolu a hormonálne ochorenia do vysokej miery znižujú libido.
 • Životný štýl – pozor si dávajte aj na svoju životosprávu. Je dokázané, že spánok, stravovanie, málo relaxácie, fajčenie a pitie alkoholu má negatívny vplyv na produkciu hormónov a hladinu libida. 

Psychogénne faktory

 • Stres – jednou z najčastejších prekážok sexuálnej aktivity je stres. Pri stres sa v tele vylučuje hormón kortizol, ktorý zasahuje do schopnosti koncentrácie, pamäti, imunity, krvného tlaku či cholesterolu, ale aj do sexuálneho života. 
 • Sexuálna trauma – hlavne po nepríjemnom sexuálnom zážitku alebo zo strachu nedosiahnutia orgazmu. Stáva sa to u veľmi veľkého počtu žien, ktoré nie sú schopné dosahovať orgazmus, a tak u nich pretrvávajú nepríjemné pocity strachu a trápnosť.
 • Nálada – je ďalším podstatným faktorom, ktorý ovplyvňuje sexuálnu túžbu. Určite ste sexuálne "nabudenejšia", ak ste šťastná a veselá. Avšak, ak sa cítite pod psa alebo u vás prevláda melanchólia, vedzte, že kvalitný sex je správnym prostriedkom, ako v sebe vyvolať šťastie a radosť.
 • Únava – ženy majú dennodenne neskutočné množstvo povinností – upratať, uvariť, postarať sa o deti a popritom všetkom chodiť aj do práce. To sú činnosti, ktoré vás po celom dni unavia a vy už nemáte chuť na posteľné radovánky. Myslite však na to, že zanedbávaním sexuálneho života sa vaše libido znižuje a ochladzuje sa aj váš partnerský život.
 • Partnerský život – každá žena túži po dokonalom mužovi. Ak vzťah neklape po psychickej stránke, nemôže ani po tej fyzickej. Problémy vo vzťahu, časté konflikty, hádky, nedorozumenia, ako aj žiarlivosť prispievajú k sexuálnej pasivite u oboch partnerov.

Afrodiziaká a ich účinok na ženy 

Afrodiziaká sú stimulačné prostriedky k sexuálnej aktivite. Majú rôznu formu a zloženie. Aby boli čo najdostupnejšie, často obsahujú prírodné zložky, ktoré nevyvolávajú u užívateliek negatívne účinky. Sila účinku závisí od druhu afrodiziaka (v potravinách je koncentrácia menšia) a samozrejme od každej ženy – od jej zdravotného stavu, veku a od ďalších faktorov, ktoré sme spomenuli vyššie.

Čo je to afrodiziakum?

Medzi najdôležitejšie účinky afrodiziák u žien patrí:

 • prekrvenie intímnych partií a pohlavného systému – predovšetkým prekrvenie v oblasti panvy, pošvy, klitorisu, 
 • regulujú hormonálnu hladinu – vďaka rastlinným fytoestrogénom podporujú hlavne ženské pohlavné hormóny ako je estrogén a progesterón.
 • sú prírodným dopingom – telu dodávajú celkovú energiu a sexuálnu vytrvalosť či horlivosť. 

Top 12 najlepších afrodiziák pre ženy

Rovnako ako pre mužov, aj pre ženy bola vyvinutá ženská viagra, ktorú však mnohé ženy odmietajú užívať, pretože sa cítia nepríjemne, že si ju musia dávať predpisovať. Milé dámy, potešíme vás, pretože na zvýšenie sexuálnej chuti nepotrebujete viagru, stačí vám niekoľko správnych tipov na to, aby ste znovu rozpálili svoje telo. 

Prečítajte si rebríček najúčinnejších prírodných afrodiziák v podobe jedla a byliniek, ktoré majú potenciál zvýšiť vašu chuť na sex a stať sa "zlým dievčaťom". Jednotlivé afrodiziaká sme umiestnili na priečky od 1 do 12 pričom najúčinnejším a najlepším, je práve číslo 1. 

1. Ženšen

Ženšen alebo Panax ginseng je najúčinnejším prírodným afrodiziakom pre ženy. Je prísadou mnohých výživových doplnkov na posilnenie ženského libida. Jeho pravidelné užívanie a konzumácia nielenže podporuje hladinu estrogénu, ktorá zvyšuje aj túžbu po sexe, ale je aj výborným prostriedkom na reguláciu menštruácie – odstraňuje problémy s menštruáciou a je vhodnou voľbou na zníženie príznakov menopauzy. Jeho účinky sú podobné ako hormonálna substitučná liečba, ale bez výskytu alebo len s minimálnym výskytom nežiaducich účinkov.

Ženšen je najúčinnejším prírodným afrodiziakom pre ženy

2. Maca

Maca alebo peruánsky ženšen sa pokladá za superpotravinu hlavne pre ženy. Pravidelná konzumácia Maci podporuje plodnosť, úspešne bojuje proti príznakom menopauzy a zlepšuje sexuálne funckie ženy. To všetko vďaka svojmu bohatému zloženiu živín a fytochemického obsahu, minerálmi (zinok, jód) a esenciálnych mastných kyselín. Štúdie dokonca preukázali, že u žien, ktoré užívali antidepresíva, sa prostredníctvom suplementácie Maca upravila, ba dokonca úplne vytratila sexuálna dysfunkcia. 

3. Senovka grécka 

Bylinka, ktorá sa nazýva aj grécke seno a jej latinský názov je Trigonella foenum – graecum. Obsahuje diosgenín, ktorý sa využíva na výrobu syntetického estrogénu. Prostredníctvom senovky sa zvyšuje hladina estrogénu v tele ženy a tým zvyšuje jej libido, teda je to afrodiziakum v pravom slova zmysle. Okrem toho však ide o jednu z najúčinnejších rastlín, ktorá podporuje rast prsného tkaniva a tvorbu materského mlieka. Pokladá sa za silné prírodné afrodiziakum pre obe pohlavia.

Senovka grécka zvyšuje libido

4. Serenoa plazivá 

Serenoa repens je palma, ktorej bobule sú plné toho, čo potrebujú muži aj ženy na skvalitnenie sexuálneho života. Partnerský život podporuje tak, že vďaka fytoestrogénom, ktoré obsahuje, zvyšuje sexuálnu túžbu a posteľnú energiu. Jej pravidelným užívaním neprekvapíte svojho muža len zvýšenou chuťou na sex, ale aj väčšími prsiami, pretože zväčšuje prsné žľazy. Zlepšíte si ňou aj celkové zdravie, hlavne močové ústrojenstvo, ktoré hravo lieči. 

5. Šatavari

Šatavari (Asparagus racemosus) je bylinka, ktorá je z rodu špargľa a je veľmi významná svojimi účinkami pre ženy. Už od nepamäti sa používa na liečbu ženského reprodukčného systému a hormonálnych problémov. Je bohatá na fytoestrogény, ktoré vyvažujú rôzne hormóny v tele a predovšetkým hormón estrogén. Šatavari podporuje uvoľňovanie šťastných hormónov (dopamín, serotonín, endorfíny). Tým, že zvyšuje estrogén, dráždi libido a zlepšuje prietok krvi v ženských intímnych miestach. Zlepšuje a zvyšuje citlivosť klitorisu a mazanie vaginálnej steny.

Šatavari je vhodným pomovníkom pri problémoch so sexuálnou túžbou

6. Mumio

Zmes anorganických a organických látok s obsahom 26 mikroprvkov, aminokyselín, steroidov, fosfolipidov, vitamínov, éterických olejov a ďalších zložiek sa nazýva Mumio. Doslovne sa prekladá ako ochrana tela pred chorobami. Je dostupné aj v našich lekárňach pretože jeho účinky v oblasti sexuálneho zdravia a zdravia vôbec si pochvaľujú ženy aj muži. Používa sa na liečenie zápalov a infekcií. Harmonizuje produkciu hormónov, a tak lieči ženskú a mužskú neplodnosť, podporuje hladinu libida a zvyšuje sexuálnu energiu.

7. Šafran 

Najdrahšie korenie na zemi, šafran sa pokladá za silné afrodiziakum. Údajne aj Kleopatra do svojho mliečneho kúpeľa pridávala šafran, aby k sebe prilákala svojich milencov. Štúdie preukázali, že šafran zvyšuje pohyblivosť spermií a úspešnosť počatia. Jeho prenikavá vôňa a chuť v jedlách zvýši libido a opantá zmysly u oboch pohlaví.

Silným afrodiziakom je aj šafran

8. Gingko Biloba

Nielen na podporu kognitívnych schopností ako sú pamäť, myslenie a sústredenie, ale aj na zvýšenie krvného obehu. To, že neustále sedíme, znižuje prietok krvi v panvovej oblasti, a tak znižuje aj sexuálnu túžbu. Vďaka Gingku zabezpečíte dostatočné prekrvenie v panvovej oblasti a zlepšíte tak sexuálny prežitok. Orgazmy budú viac preciťované, citlivejšie a častejšie žiadané. 

9. Kakaové bôby

Čokoládovými bonbónmi nepohrdne asi žiadna žena. Je známe, že čokoláda okrem toho, že má fantastickú chuť, pôsobí aj ako afrodiziakum. Nie je to však čokoláda samotná, ale svoj afrodiziacký účinok má vďaka kakaovému obsahu. Kakaové bôby alebo kakao je zložené z anandamidu (neurotransmiter mastnej kysleiny), ktorého názov je odvodený od jeho účinku a znamená radosť, blaženosť. Prostredníctvom neho sa lieči aj depresia a úzkosť. Bôby sú plné fosforu a antioxidantov, ktoré zlepšujú celkové zdravie človeka. Vďaka zlúčenine fenyletylamínu, ktorý stimuluje nervový systém, stimuluje aj libido. Zaujímavosťou je, že ho vyplavujeme aj v silnej fáze zamilovanosti.

Kakao a čokoláda

10. Korenisté jedlá a chilli

Korenisté potraviny s chili sú perfektným spôsobom, ako riadiť chuť na sex. Dôvodom je, že ide o vazodilatátory, teda prostriedky na rozširovanie krvných ciev aj v oblasti pohlavných orgánov. Kapsaicíny, ktoré sa nachádzajú v chilli, dráždia a vytvárajú tzv. pocit vnútorného horenia, ale aj uvoľňovania endorfínov. Potenie, rýchle búšenie srdca, endorfíny a celkové vzrušenie sú pocity, ktoré zažívame nielen pri konzumácii korenistých jedál, ale aj pri sexuálnom pôžitku. Zaujímavosťou je, že chilli sa pôvodne pridávalo do jedál práve preto, aby zvyšovalo sexuálnu túžbu. 

11. Banány 

Banány obsahujú bromelaínový enzým, o ktorom sa predpokladá, že zvyšuje sexuálnu túžbu. Je zdrojom horčíka, ktorý upokojuje a uvoľňuje telo, a tým je šanca na prebudenie libida vyššia.

Banány vám pomôžu zvýšiť sexuálnu túžbu

12. Škorica, zázvor, muškátový oriešok

Ajurvéda využíva tieto prostriedky prevažne na zvýšenie ženského libida. Kombináciou týchto korenín vzniká v brušnej dutine a v oblasti panvy zvýšený prietok krvi, čo zapríčiňuje zvýšenú chuť na sex a zároveň aj urýchlenie metabolizmu. Okoreňte si týmito prírodnými afrodiziakmi jedlo alebo kávu a možno pocítite príjemné šteklivé pocity tam dole.

Pozrite si viac produktov z kategórie afrodiziaká

Iné formy afrodiziák

Okrem afrodiziák v podobe potravín existujú aj iné prirodzené metódy ako sa sexuálne nabudiť a to:

 • šport – pravidelným športovaním sa zvyšuje hladina pohlavných hormónov, hlavne testosterónu, ktorý tak ako u mužov, aj u žien dráždi libido a spôsobuje častejšiu chuť na sex. Dámy, nemusíte sa obávať, hladina testosterónu sa u vás zvýši len prijateľným, prirodzeným spôsobom. Nijako negatívne neovplyvní vašu ženskosť. 
 • sexi oblečenie – je vedecky dokázané, že pekným oblečením a úpravou zovňajška sa u žien zvyšuje aj libido, túžba flirtovať a ženy majú väčšiu chuť na pohlavný styk. Preto dámy, ak váš partner krúti očami nad vašimi nákupmi, máte čím argumentovať. Sexi oblečenie ako náhrada pyžama alebo nahota nedráždi len vášho partnera, ale pri pozorovaní seba samej zistíte, že aj vás.
 • červené víno – výborným prostriedkom, ako si zvýšiť chuť na sex, je červené vínko na romantickej večeri. Uvoľní vás, dostane vás do tej správnej vzrušujúcej nálady, kedy máte chuť flirtovať a zabezpečí, že sa vám krv dostane presne tam, kde ju potrebujete. Je silným antioxidantom, obsahuje resveratrol a ďalšie látky, ktoré spomaľujú starnutie a znižuje v tele zápalové procesy. Buďte však opatrné pri jeho popíjaní a radšej zvoľte suché víno namiesto sladkého.
 • fantázia – človek vníma prostredníctvom zmyslov a libido si zvyšuje aj prostredníctvom fantázie. Zavrite oči a predstavujte si hriešne radovánky so svojím partnerom. Ručíme vám, že libido vám tak vystrelí hore, že váš partner bude mať s vami čo robiť. Ak potrebujete trochu pomôcť s fantáziou, zapnite si erotický alebo romantický film, pustite si hudbu, čítajte knihy s erotickým námetom alebo si prezerajte erotické časopisy. 
 • tanec – nie náhodou sa o istých druhoch tanca ako sú napr. tango, bachata a salsa hovorí, je to akoby "sex na parkete". Akýkoľvek tanec "telo na telo" zbližuje partnerov. Priznajte si, koľkokrát ste si pri sledovaní tanečného páru argentínskeho tanga predstavovali, že ste to vy a váš partner?!

Prírodné výživové doplnky pre ženy na zvýšenie sexuálnej chuti

Okrem byliniek, potravín a iných "sexuálnych budičov", ktoré sme vám popísali vyššie, existujú aj výživové doplnky, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre zvýšenie ženského libida, napr. rôzne parfémy, ale aj kvapky a tabletky. Tie sú výnimočné práve v tom, že sú vyrobené s jediným cieľom, a to priamo ovplyvňovať nervový systém, ktorý vplýva na hladinu libida. Najznámejším afrodoziakumom sú kvapky, tzv. španielske mušky, ale okrem nich existujú aj tabletky, gély, intímne masážne oleje a kvpaky. Tipy na takéto prostriedky vám ponúkame nižšie.

Rýchle fakty o dôležitosti sexuálneho života ženy

 • Pravidelný pohlavný styk reguluje reprodukčné hormóny, 
 • zvyšuje libido, 
 • zabezpečuje prekrvenie pohlavných orgánov, 
 • podporuje tvorbu vaginálneho maziva, 
 • zvyšuje úspešnosť počatia, 
 • má omladzujúce účinky, 
 • odďaľuje menopauzu, 
 • odbúrava stres, 
 • uvoľňuje endorfíny a navodzuje uvoľnenie, 
 • je prevenciou vzniku osteoporózy,
 • urýchľuje metabolizmus a prispieva k redukcii hmotnosti,
 • prispieva k dlhovekosti,
 • skvalitňuje partnerský život.

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Avita BlueIron tehotenstvo – zdroj železa a kyseliny listovej pre tehotné ženyAvita BlueIron tehotenstvo – zdroj železa a kyseliny listovej pre tehotné ženy

Recenzia: Avita BlueIron – tekuté železo nielen pre ženy a detiRecenzia: Avita BlueIron – tekuté železo nielen pre ženy a deti

Nedostatok železa občas zaskočí snáď každého z nás. Ako a či pomohol tento výživový doplnok vám v dnešnej recenzii rada prezradí naša redaktorka.

Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?

Počas dojčenia je potrebné prijímať zo stravy viac energie a zamerať sa aj na to, aby bol jedálniček kvalitný a bohatý na živiny. Pnúkame vám niekoľko tipov a informácií, ako na...