Španielske mušky a ich účinky. S alkoholom ich nekombinujte

Španielske mušky sú priam legendárnym afrodiziakom, ktoré ľudia poznajú už stovky rokov. Viete ale, v čom spočíva ich účinok, kde ich zohnať a ako sa správne používajú a dávkujú?

Španielske mušky - kvapky

Všetky tieto informácie o španielskych muškách vám poskytne nasledovná recenzia.

Obľúbené Španielske mušky

Originál pochádza z pľuzgiernika

Toto afrodiziakum sa v minulosti získavalo z chrobáka, známeho aj ako Pľuzgiernik lekársky (odtiaľ názov španielska muška). Hlavnou účinnou látkou je v tomto prípade kantaridín, čo je vlastne jed. Pľuzgiernik žije aj na našom území, a ak sa ho dotknete, na pokožke sa vám začnú tvoriť pľuzgiere. V prípade, že si potom pretriete oči, riskujete dokonca oslepnutie.

Španielska muška Pľuzgiernik lekársky

Kantaridín dokáže bez problémov človeka aj zabiť a stačí ho na to iba 30 mg, preto bolo kedysi dávkovanie španielskych mušiek problematické. Okrem toho naň neexistuje protijed. V minulosti sa používal na liečbu zavodnenia brušnej dutiny a tiež ako účinný jed. V Číne je dodnes obľúbeným liekom na liečbu vredov či besnoty. Okrem pľuzgiernika disponuje takouto jedovou výbavou aj chrobák s názvom májka fialová.

Dnešné afrodiziaká predávané pod názvom Španielske mušky nemusia nutne obsahovať kantaridín. Vo väčšine prípadov je táto látka nahrádzaná inými látkami s afrodiziakálnym účinkom, pričom pípravok len ťaží z popularity španielskych mušiek. Ak aj prípravok obsahuje kantaridín, ide často o umelo vyrobenú formu, nie tú získanú z tiel chrobákov.

Účinky sú silné – pozor na predávkovanie

Kantaridín dráždi močovú trubicu i mechúr, a tiež výrazne prekrvuje pohlavné orgány. Spôsobuje príjemný prílev tepla na správnych miestach a robí ich veľmi citlivými na dotyk. Španielske mušky fungujú rovnako u žien ako aj u mužov.

Afrodiziaká označené ako španielske mušky môžu mať formu kvapiek, tabliet či kapsúl. Dávkovanie je pri každom prípravku individuálne, nakoľko jednotlivé výrobky môžu obsahovať aj ďalšie účinné látky. Keďže španielske mušky majú veľmi silné účinky, obvykle stačí zopár kvapiek, resp. jedna tableta alebo kapsula v dostatočnom predstihu (spravidla hodinu) pred milostným aktom.

Silné afrodiziakum na milovanie sú španielske mušky

Španielske mušky majú silné účinky, preto by ste nikdy nemali prekračovať odporúčané dávkovanie. Ak vám prípravok nezaberie, neužívajte znova ďalšiu dávku ale radšej počkajte do ďalšieho dňa.

Vyhnete sa tak možným komplikáciám z predávkovania, medzi ktoré patrí bolestivá erekcia, pálenie v močovej trubici či dokonca infekcia močových ciest. Tie sa môžu prejaviť aj ako vedľajšie účinky, preto začnite s dávkovaním opatrne – účinok môže byť u každého rôzne silný.

K milovaniu občas patrí aj nejaká tá kvapka alkoholu. Španielske mušky s alkoholom sú kombináciou, ktorá nespôsobuje problémy. Nezabúdajte ale, že veľké množstvo požitého alkoholu a erekcia nejdú v mnohých prípadoch dohromady.

V lekárni ich nehľadajte

Lekáreň spravidla nie je miesto, kde španielske mušky zakúpite. Dostupné sú skôr v kamenných či internetových sex shopoch alebo v e-shopoch s výživovými doplnkami. Ich cena začína niekde na 5 eurách za malú 15 ml fľaštičku. Často bývajú dostupné aj ochutené varianty s chuťami po ovocí.

Obľúbené Španielske mušky

Ak sa k španielskym muškám nedostanete, môžete siahnuť po ich alternatívach v podobe afrodiziák s výťažkami z kotvičníka zemného (lat. Tribulus terrestris), ktorý podporuje tvorbu testosterónu. Ďalšou účinnou látkou je koreň maca, ktorý zlepšuje plodnosť a stimuluje tvorbu testosterónu, prípadne L-arginín, čo je esenciálna aminokyselina podporujúca krvný obeh, stimulujúca hypofýzu a zlepšujúca plodnosť i kvalitu spermií.

Španielske mušky a skúsenosti užívateľov

Španielske mušky sú témou pre nejedno diskusné fórum o sexe. Väčšina užívateľov originálnych španielskych mušiek si pochvaľuje ich dráždivý účinok, ktorý nastupuje do pár desiatok minút od ich užitia. Niektorým ale spôsobil iba opuchy bez pocitu vzrušenia a niektorí sa sťažovali, že na nich neúčinkovali vôbec.

Záverečné zhodnotenie

Originálne španielske mušky sú skutočne účinným prípravkom pre kvalitnejší sex. Najväčším problémom je pri nich dostupnosť, keďže ide o pomerne vzácne afrodiziakum. Ak sa vám ich podarí zohnať, za žiadnu cenu neprekračujte originálne dávkovanie odporúčané výrobcom. Pre tých menej šťastných ponúkajú e-shopy množstvo ďalších afrodiziák s inými účinnými látkami, no často podobne silným účinkom.Publikované dňa: 14.03.2019
Hodnotenie článku:
(93.4%)

Autor článku

Michal Toma

Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky aj informácie a vyrobiť z...


Komentáre

14/03/2019 19:57
Milan

Dobry clanok, chvalim autora. Aj ked myslim ze tato tema by sa vedela aj lepsie vytazit.
Pekny den.

15/03/2019 13:33
Karol

Mušky som vyskúšal, ale chuť hrozná, účinky priemerné, akurát mi z toho bolo ťažko. Myslím, že reklama je väčšia ako skutočné účinky.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Čo na bolesť zubov? Cesnak, ocot, Flector alebo Paralen? Čo na bolesť zubov? Cesnak, ocot, Flector alebo Paralen?

Ostrá, pulzujúca alebo tupá bolesť zuba či ešte horšie bolesť viacerých zubov je nepríjemná záležitosť, ktorá vie parádne skomplikovať život človeka.   Čo však robiť v prípade, keď...

Domáce testy na pohlavné choroby Domáce testy na pohlavné choroby

Testy na pohlavné choroby si pacient musí u lekára vyžiadať sám, sú cenovo drahé a na výsledok sa čaká aj niekoľko dní. Prostredníctvom domácich jednorázových testov na pohlavné choroby...

Nadbytok či nedostatok jódu? Skúste riasy Kelp Nadbytok či nedostatok jódu? Skúste riasy Kelp

Jód je dôležitým prvkom – minerálom a predovšetkým dôležitou látkou, ktorú potrebuje náš organizmus pre svoje fungovanie. Aké má jód vlastnosti a funkcie? Ako doplniť v tele jód? Pomôžu...