Prostamol Uno – kompletná recenzia, vaše skúsenosti a diskusia

Problémami s močením, ktoré sú spôsobené zväčšením prostaty, trpí mnoho starších mužov. Asi najviac propagovaným liekom na tento problém je Prostamol Uno.

Prostamol Uno 90 kapsúl

Viete ale, aké účinné látky sa v ňom nachádzajú, aký je mechanizmus jeho pôsobenia, v ktorých prípadoch vám pomôže a v ktorých by ste mali radšej vyhľadať lekársku pomoc? Pozreli sme sa na to za vás a zhrnutie vám prinášame vo forme recenzie.

Väčšie i menšie balenie Prostamol Uno si môžete zakúpiť v ✅ online lekárni Dr. Max.

Problémy začínajú po päťdesiatke

Problémy s močením sú často spôsobené nezhubným (tzv. benígnym) zväčšením prostaty. Tie sa často vyskytujú u mužov vo vyššom veku (cca po päťdesiatke). Príznakmi problémov s prostatou sú oneskorený začiatok močenia, slabý prúd moču, prerušované či predĺžené močenie a časté močenie (najmä v noci) v dôsledku nedostatočne vyprázdneného močového mechúra, v ktorom ostáva zvyškový moč. V niektorých prípadoch sa môžu pridať aj poruchy sexuálnych funkcií.

Uvedené, ale aj iné problémy s močením však môžu mať aj inú príčinu ako nezhubné zväčšenie prostaty. Preto, ak sa vám zdá, že niečo nie je v poriadku, je lepšie navštíviť lekára. Lekára by ste mali navštíviť aj v prípade neustáleho unikania moču, zadržiavania moču a náhlej nemožnosti sa vymočiť alebo ak sa vo vašom moči vyskytne krv.

Vyšetrenie prostaty u lekára

Nezhubné zväčšenie prostaty sa delí do 3 štádií:

 • I. – iritačné štádium – prejavuje sa častým nutkaním na močenie s malým množstvom vylúčeného moču, nočným močením, oneskoreným začiatkom močenia a slabým prúdom moču. Močový mechúr sa však pri močení kompletne vyprázdňuje.
 • II. – štádium reziduálneho moču – ako v I. štádiu, avšak močový mechúr sa pri močení úplne nevyprázdni a ostáva v ňom zvyškový (tzv. reziduálny) moč.
 • III. – štádium dekompenzácie – toto štádium sa prejavuje inkontinenciou z preplnenia, akútnym zadržiavaním moču, upchatím močových ciest, rozšírením dutého systému obličiek (tzv. kongescia) a môže viesť až k poškodeniu obličiek.

Zloženie a účinky

Prostamol Uno má čisto prírodné zloženie. Účinnou látkou v ňom je extrakt z plodov rastliny serenoa plazivá (Serenoa repens) – v 1 kapsule nájdete 320 mg extraktu (nazývaného aj Permixon).

Serenoa plazivá je palmovitá rastlina, ktorú nájdete v Severnej Amerike. V súčasnosti sa pestuje ako okrasná rastlina, no Indiáni ju využívali na liečbu urologických ťažkostí (ako napr. zápal močových ciest), ako afrodiziakum, sedatívum či ako liek na nachladnutie, bolesti v hrdle, bronchitídu alebo bolestivú menštruáciu.

Prostamol Uno kapsuly

Extrakt z plodov rastliny serenoa obsahuje flavonoidy a esterifikované mastné kyseliny, ktoré pomáhajú pri nezhubnom zväčšení prostaty a zápaloch. Zbavia vás problémov so slabým prúdom moču, častým nočným močením, prerušovaným močením a pocitom neúplného vyprázdnenia močového mechúra.

Prostamol Uno kúpite bez lekárskeho predpisu a môžete ho používať nielen na uľavenie od ťažkostí s prostatou, ale aj ako prevenciu pred ďalším zväčšovaním prostaty.

Dávkovanie a vedľajšie účinky

Prostamol Uno je liek bez lekárskeho predpisu určený výhradne pre dospelých mužov, ktorí majú problémy spôsobené nezhubným zväčšením prostaty. Užívať ho môžete v I. a II. štádiu tohto ochorenia, v III., tzv. dekompenzačnom štádiu nezhubného zväčšenia prostaty ho výrobca neodporúča užívať.  

Odporúčané dávkovanie je 1 kapsula Prostamol Uno denne, ideálne po jedle. Liek je vo forme želatínových kapsúl, ktoré sa ľahko prehĺtajú, i tak ich však nezabudnite zapiť dostatočným množstvom vody.

Užívanie kapsúl na problémy s močením

Ako vedľajšie účinky sa môžu zriedkavo vyskytnúť problémy s trávením a žalúdočné problémy. Liek by ste nemali užívať, ak máte alergiu na plody rastliny serenoa plazivá.

Príbalový leták Prostamol Uno uvádza, že interakcie, t. j. vzájomné pôsobenie prípravku Prostamol Uno s inými liekmi nie sú známe. Ak však užívate nejaké lieky, pre istotu sa o užívaní Prostamol Uno poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

Cena, variácie a alternatívy

Liek Prostamol Uno kúpite najjednoduchšie na pár kliknutí v každej dobrej internetovej lekárni. Najčastejšie ho nájdete v 60-kapsulovom balení, ktoré zoženiete za cenu od 15 eur. Pri odporúčanom dávkovaní vám balenie vydrží 2 mesiace za cenu 25 centov za kapsulu denne. V niektorých lekárňach nájdete aj Prostamol Uno 90 v balení s 90 kapsulami, jeho cena je cca 25 eur. 30-kapsulové balenie zoženiete za cenu od 10 eur. V období Vianoc nájdete Prostamol Uno v akcii aj v špeciálnom Vianočnom balení.

Asi najznámejšou alternatívou sú tabletky Prostenal Forte od známeho výrobcu výživových doplnkov Walmark. Zaujímavým doplnkom je aj Cemio RED3, ktorý okrem zdravej prostaty podporuje aj potenciu a celkovú vitalitu muža. Ďalšími alternatívami sú napr. prípravky Prostanax, Prostakan, Fixoprost, Prostalex či Prostaxin.

Skúsenosti užívateľov, výhody a nevýhody, otázky a odpovede

Mnohí užívatelia majú s Prostamol Uno pozitívne skúsenosti a v recenziách tento prípravok chvália pre úľavu pri problémoch s močením už po niekoľkotýždňovom užívaní. V noci sa už toľko nebudia kvôli nutkaniu na močenie. Niektorým z nich ho dokonca odporučil urológ.

Nájde sa aj zopár užívateľov, ktorí sa sťažujú, že im liek nepomohol. V takýchto prípadoch je namieste návšteva urológa, ktorý spoľahlivo posúdi príčinu vašich problémov a rozhodne o ich najvhodnejšej liečbe.

Viacero užívateľov Prostamol Uno sa v recenziách sťažovalo na cenu tohto lieku, najmä vzhľadom na veľkosť balenia. Pri prepočte na jeden deň užívania však cena Prostamol Uno nie je prilíš vysoká (0,25 eur).

Recenzie a skúsenosti s Prostamol Uno heureka.sk

Výhody Prostamol Uno

 • Prírodný prípravok,
 • žiadne vedľajšie účinky,
 • možnosť užívať dlhodobo,
 • kapsuly sa jednoducho prehĺtajú.

Nevýhody Prostamol Uno

 • Pomerne vysoká cena,
 • nemožnosť užívať v III. štádiu nezhubného zväčšenia prostaty.
 • Môžem počas užívania Prostamol Uno piť alkohol?
 • Prostamol Uno a alkohol nie je vhodná kombinácia a výrobca preto počas užívania tohto prípravku odporúča konzumáciu alkoholických nápojov pozastaviť.
 • Má Prostamol Uno vedľajšie účinky?
 • V zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť žalúdočné obtiaže. Na začiatku liečby sa niektorí užívatelia stretávajú aj so zhoršeným sústredením, výrobca však neuvádza, že by mal Prostamol Uno vplyv na vedenie dopravných prostriedkov alebo obsluhu strojov.
 • Nedokážem sa vymočiť, pomôže mi Prostamol Uno?
 • To závisí od povahy a intenzity vašich ťažkostí. V prípade akútneho zadržiavania moču ide ale o pomerne vážny stav, s ktorým by ste mali čo najskôr navštíviť lekára.

Záverečné zhodnotenie

Prostamol Uno podľa užívateľských recenzií skutočne pomáha zmierniť problémy s močením spôsobené zväčšením prostaty. Ide však len o rastlinný prípravok, preto ak máte vážnejšie zdravotné problémy týkajúce sa močenia, neotáľajte s návštevou lekára. Len urológ totiž dokáže správne diagnostikovať a liečiť ochorenia močového ústrojenstva.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 30.04.2019
Hodnotenie článku:
(91%)

Tagy: Prostata

Autor článku

Michal Toma

Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky aj informácie a vyrobiť z...


Komentáre

29/05/2019 15:03
Sandro

S týmto prípravkom mám dobrú skúsenosť, nielenže pomáha pri problémoch s prostatou, ešte aj funguje ako prevencia. Konečne sa komfortne vyspím a nevstávam každú hodinu

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Prostadyne (Forte, Extra Forte) na zlepšenie prostaty – recenzia, skúsenosti, cena, kde kúpiťProstadyne (Forte, Extra Forte) na zlepšenie prostaty – recenzia, skúsenosti, cena, kde kúpiť

V tejto recenzii vám prezradíme všetky dôležité informácie o výživovom doplnku na podporu zdravia prostaty, Prostadyne.

Proerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenostiProerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenosti

Pokiaľ sa problém s erektilnou dysfunkciou objavuje častejšie ako je normálne, mali by ste ho začať riešiť čím skôr, napr. užívaním špeciálnych výživových doplnkov. Jedným z nich je aj...

Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?

Máte strach z toho, že vašu novú partnerku sklamete hneď prvýkrát? Vyskúšajte tekutú formu sexuálneho stimulátora, ktorý nesie názov Proerecta Shot.