Prostenal Forte – kompletná recenzia

Problémy s močením má dnes už asi každý človek. U mladých mužov ide buď len o prechladnutie, alebo o obličkové kamene. U starších pánov nemusí ísť ani o jedno, ani o druhé. Väčšinu mužov po 40-tke začína trápiť časté močenie počas dňa a ešte častejšie v noci, neúplné vymočenie sa, bolesti pri močení a v tých horších prípadoch, aj neschopnosť vymočiť sa. 

Prostenal Forte recenzia

Súvisí to s vekom, s ktorým nastáva aj znížená hladina testosterónu, ktorá má negatívny vplyv na zdravie prostaty, zdravie močového ústrojenstva, a s tým sa spája nielen horšia kvalita sexuálneho života, ale aj života celkovo vôbec.

S uvedenými problémami pomáhajú rôzne doplnky stravy, ktoré zmierňujú príznaky a majú preventívne účinky. Medzi takéto prírodné tabletky sa zaraďuje aj produkt od firmy Walmark Prostenal Forte, ktorému sa venujeme v tejto recenzii.

Prostenal Forte

Je výživový doplnok, ktorý vďaka svojmu prírodnému zloženiu, a predovšetkým vďaka Serenoy plazivej, ktorá je hlavnou zložkou Prostenalu, zmierňuje príznaky zväčšenej prostaty, odstraňovať alebo aspoň tíšiť problémy s močovým ústrojenstvom. Pôsobí aj ako prevencia proti týmto nepríjemnostiam. Tým, že zlepšuje proces močenia a eliminuje časté chodenie na toaletu, umožňuje mužom sa konečne uvoľniť a byť v duševnej, ale aj vo fyzickej pohode.

Zloženie pre zdravú prostatu a močové ústrojenstvo?

Za účinky Prostenalu Forte môže Perfect komplex vo forme Serenoy plazivej a Žihľavy dvojdomej. Tento komplex je obohatený aj o zinok, ich účinky sa navzájom podporujú a dopĺňajú.

Prostenal Forte Spanie bez vstávania

 • Serenoa plazivá (Saw palmetto): Využívajú ju muži aj ženy pri mnohých ochoreniach. Najčastejšie sa používa pri liečbe močových ciest, ale posilňuje aj štítnu žľazu, upravuje trávenie a urýchľuje metabolizmus. Dokáže liečiť zápal semenníkov, udržuje zdravú prostatu a pôsobí aj ako prevencia proti vzniku zväčšenej prostate. Používa sa aj ako účinný spôsob na zastavenie vypadávania vlasov, pretože vyživuje vlasovú pokožku a korienky vlasov. Pokladá sa za prírodné afrodiziakum, ktoré zvyšuje libido a zlepšuje sexuálnu vitalitu.
 • Žihľava dvojdomá (Urtica dioica): Používa sa pri liečbe močových ciest, obličkových kameňov, ale aj pri zväčšenej prostate (časté močenie v noci, neúplné vyprázdňovanie močového mechúra, bolesti pri močení alebo neschopnosť vymočiť sa). Známy výrok, že keď vás popŕhli nebudete mať reumu je možno mýtus, ale mýtusom rozhodne nie je, že lieči aj kĺby, čistí krv a podporuje rast vlasov.
 • Zinok: Podporuje celkový imunitný systém, urýchľuje hojenie rán, je účinný proti tráviacim ťažkostiam (nadúvanie, plynatosť), odstraňuje hnačky a problémy s vyprázdňovaním. Ovplyvňuje pamäť, myslenie a učenie sa. Výskumy dokázali, že ľudia s nízkou hladinou zinku majú väčšiu predispozíciu na vznik rakoviny a rôznych nádorov, a že nedostatok zhoršuje kvalitu spermií a dokonca, akútny nedostatok zinku môže spôsobiť aj neplodnosť.

Prostenal Forte, Control alebo Night?

Firma Walmark vyrába Prostenal až v 3 prevedeniach. Každé prevedenie je niečím špecifické.

Prostenal Forte a Prostenal Control majú podobné zloženie. Podľa zloženia vieme s určitosťou povedať, že oba obsahujú rovnaké množstvo Serenoy plazivej (320 mg), rastliny, ktorá je v tomto produkte kľúčovou vzhľadom na účinky močovej sústavy a prostaty. Ďalšou zložkou je žihľava, ktorej je tiež rovnako (240 mg). Oba obsahujú v rovnakom množstve aj zinok (10 mg). Prostenal Control obsahuje ešte vitamín D a vitamín B6.

Prostenal Night je určený hlavne na spanie, pretože obsahuje Vítaniu uspávajúcu, ktorá pôsobí hlavne v čase spánku. Upravuje problémy s močením, ktoré narušujú pokojný spánok, hlavne odstraňuje časté nočné vychádzky na toaletu.

Obsah účinných látok v jednotlivých druhoch Prostenal

  Serenoa plazivá Kotvičník zemný Žihľava dvojdomá Zinok Kanadská brusnica Vítania uspávajúca Vitamín D Vitamín B1 Vitamín B2 Vitamín B6
Prostenal Control 320 mg   100 mg 240 mg 10 mg     0,01 mg     1,4 mg
Prostenal Forte 320 mg   240 mg 10 mg            
Prostenal Night 320 mg       250 mg 50 mg   0,55 mg 0,70 mg  

Účinky Prostenalu

V princípe sú všetky druhy Prostenalu určené na udržanie normálnej hladiny testosterónu, na zachovanie normálneho fungovania močového ústrojenstva, pre zdravú prostatu. Prostenal Forte a Prostenal Control vďaka pridanému zinku podporujú aj plodnosť a kvalitu spermií. Hlavné účinky sme vyvodili zo zloženia jednotlivých druhov a umiestnili ich prehľadne do tabuľky.

ÚČINKY Prostenal Control Prostenal Forte Prostenal Night
správna funkcia močového ústrojenstva + + +
zdravá prostata + + +
podpora reprodukčného systému + +  
udržanie normálnej hladiny testosterónu + +  
podpora plodnosti + +  
prísun energie     +
zdravé vlasy + + +
zdravá pokožka +   +
hustota kostí +    
relaxácia, upokojenie     +
správny metabolizmus +   +
kvalitný spánok     +

Nežiaduce účinky a upozornenie

Prostenal Forte nedisponuje nijakými vedľajšími účinkami. V príbalovom letáku sa ani žiadne možné neuvádzajú, ale z dostupných zdrojov sme zistili, že mnoho užívateľov má pri užívaní problémy so žalúdkom. Preto, ak sa už rozhodnete pre Prostenal Forte, radšej ho konzumujte súčasne s jedlom, aby sa tieto problémy nevyskytli. Samozrejme, že neprekračujte maximálnu dennú dávku. Prostenal je určený pre mužov od 18 rokov a nemali by ho užívať ľudia, ktorí sú alergickí na niektorú zo zložiek obsiahnutých v týchto tabletkách.

Prostenal Forte na zdravú prostatu a problémy s močením

Príbalový leták

Po zakúpení Prostenalu Forte, ale aj pred kúpou, odporúčame preštudovať si príbalový leták, v ktorom nájdete všetky potrebné informácie k užívaniu. Dozviete sa napríklad aj, aké ďalšie pridané látky obsahuje Prostenal, resp. či vôbec. Je to dôležitá informácia hlavne pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektoré zložky.

Dávkovanie a cena

Výživový doplnok Prostenal Forte sa dávkuje v množstve 1/2 tabletky denne. Pre zlepšenie a udržanie pozitívneho stavu sa odporúča užívať tabletky dlhodobo. Prostenal Forte si môžete kúpiť vo viacerých baleniach. Platí, čím väčšie balenie, tým výhodnejšia cena. Znamená to, že najvýhodnejšou voľbou (čo sa týka ceny) je Prostenal Forte 90-kusové balenie, za ktoré zaplatíte približne 24,40 eura. K dispozícii je aj 30-tabletové balenie za cca 10,50 eura a 60-kusové balenie za cca 15,50 eura.

Darčeky a zľavy

Výrobca zvykne mať aj príležitostné zľavy, napr. Prostenal Forte 120 tabliet s darčekom Prostenal Expert 6 ks, ktoré je väčšinou aktuálne na Vianoce ako extra Prostenal vianočné balenie a jeho cena sa pohybuje okolo 24,99 €. Preto pri príležitosti vianočného darčeka v podobe Prostenal sledujte oficiálnu stránku výrobcu, kde môžete natrafiť aj na ďalšie limitované ponuky.

Prostenal Forte

Dostupnosť

Prostenal je vyrobený z prírodných látok, čo umožňuje jeho kúpu bez lekárkseho predpisu. Ide o pomerne známy produkt, ktorý je možné dostať aj v lekárni, aj cez internet. Oba spôsoby majú svoje výhody aj nevýhody. Pri zakúpení v lekárni ho držíte hneď v ruke a môžete okamžite začať s užívaním. Môže sa však stať, že v lekárni nebude také balenie, pre ktoré ste sa rozhodli alebo nebude Prostenal naskladnený vôbec. Cez internet je len veľmi malá pravdepodobnosť, že nenájdete pre seba vhodné balenie. Výhodou internetu je aj to, že môžete natrafiť na oveľa výhodnejšiu cenu ako v kamennej lekárni.

Skúsenosti s Prostenalom Forte

Väčšina ľudí má s výživovým doplnkom Prostenal Forte pozitívne skúsenosti. Tvrdia, že sa zlepšili ich problémy s prostatou a častým močením. Nájdu sa, samozrejme aj takí, ktorým práve tento produkt nesadol a požadované účinky sa nedostavili ani po mesiacoch užívania.

Zo skúseností s Prostenalom:

Skúsenosti s Prostenalom Forte heureka.sk

Naše hodnotenie

Podľa pozitívnych hodnotení sa Prostenal Forte oplatí vyskúšať. Užíva sa iba 1/2 tabletky denne, čiže jedno balenie – či už 30-, 60, alebo 90-tabletové – vydrží dostatočne dlho, aby ste si jeho účinky mohli overiť na vlastnej koži. Ide o prírodný produkt s obsahom Žihľavy dvojdomej, Saw palmetta a zinku, ktorý vám môže s problémami s prostatou a močením skutočne pomôcť.

Výhody a nevýhody v skratke

Výhody

 • Prírodné zloženie,
 • dostupnosť v lekárni aj na internete,
 • výborná cena,
 • pohodlné a praktické dávkovanie,
 • veľké množstvo dostupných informácií,
 • darčekové balenia.

Nevýhody

 • Na dlhodobé užívanie,
 • účinky až po užívaní niekoľkých mesiacoch,
 • možné žalúdočné problémy.

Podobné výživové doplnky

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 27.04.2019
Hodnotenie článku:
(93.2%)

Tagy: Prostata

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

29/05/2019 14:44
Anonym

Prostenal užívam dlhodobo a som s ním spokojný. Problémy s prostatou sa zmiernili, konečne sa v noci poriadne vyspím. Oceňujem, že stačí užívať len jednu tabletu denne, často sa mi totiž pri iných prípravkoch stávalo, že som ich zabudol užiť.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Prostadyne (Forte, Extra Forte) na zlepšenie prostaty – recenzia, skúsenosti, cena, kde kúpiťProstadyne (Forte, Extra Forte) na zlepšenie prostaty – recenzia, skúsenosti, cena, kde kúpiť

V tejto recenzii vám prezradíme všetky dôležité informácie o výživovom doplnku na podporu zdravia prostaty, Prostadyne.

Proerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenostiProerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenosti

Pokiaľ sa problém s erektilnou dysfunkciou objavuje častejšie ako je normálne, mali by ste ho začať riešiť čím skôr, napr. užívaním špeciálnych výživových doplnkov. Jedným z nich je aj...

Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?

Máte strach z toho, že vašu novú partnerku sklamete hneď prvýkrát? Vyskúšajte tekutú formu sexuálneho stimulátora, ktorý nesie názov Proerecta Shot.