Vlasové aktivátory na rast vlasov. Capillan, Biohar alebo Reghaar?

Každý z nás túži po krásnych a zdravých vlasoch. O to väčší šok prichádza v momente, keď si uvedomíme, že vlasov na vankúši či na podlahe v kúpeľni je čoraz viac a viac. Vypadávanie vlasov trápi mužov i ženy v rôznom veku.

Vlasové aktivátory Capillan, Biohar a Reghaar

Dôvodov nájdeme hneď niekoľko – od dočasného nedostatku vitamínov, cez hormonálne zmeny, dedičnú predispozíciu až po komplexnejší zdravotný problém. Rast vlasov sa našťastie dá podporiť používaním špeciálnej vlasovej kozmetiky. Na trhu nájdeme hneď niekoľko riešení. Okrem šampónov, balzamov či  bylinných vodičiek na vlasy možno siahnuť aj po vlasovom aktivátore.

Na trhu ich nájdeme viacero značiek, najčastejšie sa však diskutuje o trojici vlasových aktivátorov Capillan, Biohar a Reghaar. Ktorý z nich je najlepší? Aké je ich zloženie a kde sa dajú zohnať? Všetko podstatné o vlasových aktivátoroch sa dozviete v našom článku!

Čo je to vlasový aktivátor?

Ide o preparát, ktorý zabraňuje nadmernému vypadávaniu vlasov a zároveň stimuluje rast nových vlasov. Aktivátor obsahuje látky, ktoré zabraňujú zmršťovaniu vlasových folikulov. Jeho hlavnou úlohou je predĺženie rastovej fázy vlasov - tzv. anagénu. Zmenšujúce sa folikuly totiž produkujú slabšie vlasy s menším korienkom a nedostatočne intenzívnym pigmentom. Obnova vlasových korienkov je kľúčovou úlohou v boji proti vypadávaniu vlasov.

Normálny rast vlasov má vždy 3 fázy:

  1. Rastová fáza (anagén) - samotný viditeľný rast nových vlasov, počas ktorého dochádza k rapídnemu množeniu rastových buniek v korienkoch vlasov. V tejto fáze dochádza k zarastaniu vlasových folikulov do hlbšej vrstvy kože, dôsledkom čoho sú folikuly lepšie "ukotvené" i vyživovené. Táto fáza trvá 2 až 8 rokov.
  2. Prechodná fáza (katagén) - trvá 2 až 4 týždne. Počas nej dochádza k zastaveniu rastu vlasu, postupnému zmršťovaniu vlasového folikulu a oddeleniu vlasového korienka od prívodu krvi. Vlas je zároveň vytláčaný z hlbšej časti kože na jej povrch, pripravuje sa na svoje vypadnutie.
  3. Oddychová regeneračná fáza (telogén) - 2 až 4 mesačná fáza, počas ktorej dochádza k obnoveniu vlasového korienka. Samotný vlas sa počas telogénu uvoľní z folikulu a vypadne. Predpokladá sa, že v tejto fáze je vždy 1/10 celkového množstva vlasov. Je teda prirodzené, že každý deň prídeme o 70 až 100 vlasov.

Rastový cyklus vlasu - ako rastú vlasy?

Pre koho je vhodný?

Veľkou výhodou týchto výrobkou je aj to, že s ú univerzálne. Sú vhodné pre obe pohlavia. Pri výbere preto nemusíte hľadať špeciálny vlasový aktivátor pre ženy alebo mužov, vyberte si jednoducho taký, ktorého zloženie sa vám pozdáva najviac.

Najlepší vlasový aktivátor

V eshopoch a online lekárňach sa dá kúpiť hneď niekoľko výborných produktov, ktoré sú rokmi osvedčené. Aktivátory na vlasy majú rozdielne zloženie, obsahujú zmes vitamínov, extraktov z liečivých rastlín a ďalších aktívnych látok, ktoré naštartujú proces obnovy vlasov na hlave. Jednoznačná odpoveď na otázku „ktorý vlasový aktivátor je ten najlepší?“ bohužiaľ neexistuje.

Niektorým z nás lepšie sadne Biohar s obsahom prírodného hyaluronanu a kolagénu, inému Capillan s panthenolom a extraktom z harmančeka, hamamelu a myrhy a ďalšiemu aktivátor Reghaar s výťažkami zo žihľavy a lopúcha. Cena vlasových aktivátorov je však natoľko nízka, že si môžeme dopriať ten luxus vyskúšať všetky a zistiť, ktorý nám vyhovuje najviac.

Účinky aktivátorov na vlasy

Vlasové aktivátory na rast vlasov sú komplexné prípravky, ktoré podporujú celkové zdravie vlasov. Pokožku hlavy, vlasové folikuly, korienky, ale aj samotné vlasy totiž:

  • vyživujú
  • posilňujú
  • hydratujú
  • regenerujú

Recenzie a skúsenosti pomôžu pri výbere

Na našom webe sa venujeme tematike vypadávania vlasov už dlhší čas. Pripravili sme pre vás rozsiahle recenzie o najpredávanejších vlasových aktivátoroch, v ktorých nájdete všetky potrebné informácie o zložení, účinkoch, používaní a cene vlasových aktivátorov. V našich článkoch nájdete aj skúsenosti množstva ľudí, ktorí aktivátory rastu vlasov vyskúšali a podelili sa o svoju osobnú skúsenosť. Veríme, že vám pomôžu pri výbere. Neváhajte a prečítajte si:Recenzie a skúsenosti pomôžu pri výberePublikované dňa: 06.02.2018
Hodnotenie článku:
(88.6%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Parusan šampón a tonikum pre ženy aj mužov - recenzia Parusan šampón a tonikum pre ženy aj mužov - recenzia

Parusan šampón a tonikum proti vypadávaniu vlasov sú prostriedky, ktoré môžu vypadávanie vlasov zmierniť a obmedziť. Aké je ich zloženie a účinky?

Najlepší šampón proti lupinám z lekárne? Poradí test a recenzie Najlepší šampón proti lupinám z lekárne? Poradí test a recenzie

V našom článku sa zameriame sa na šampóny z lekárne, ktoré pomáhajú riešiť problém s lupinami, a pozornosť budeme venovať aj domácim receptom. Čítajte a dozviete sa viac.

Ako sa zbaviť vší vo vlasoch? Ocot aj šampóny na rýchle odstránenie problému Ako sa zbaviť vší vo vlasoch? Ocot aj šampóny na rýchle odstránenie problému

Detské vši sú cudzopasníkmi oboch pohlaví. „Bodnutie“ vylučuje do pokožky hlavy sekrét, ktorý hostiteľovi spôsobuje nepríjemné svrbenie. Ako sa ich zbaviť? Dozviete sa v našom článku!