Žraločia chrupavka na kĺby. Recenzie radia Walmark, Olimpex, Jamieson a Gym Beam

Doprajte vašim kĺbom, ale aj kostiam výživu, udržujte ich v kondícii počas mladosti aj v pokročilom veku. Oslabený kĺbový aparát totiž nie je diskutovanou témou len pre seniorov, ale tiež pre mladších ľudí, prevažne pohybovo aktívnych, ako aj kulturistov či fitnes maniakov.

Žraločia chrupavka Olimpex, Walmark a Gym Beam

Žraločia chrupavka je prírodným produktom, ktorý sa dokáže postarať o pevnosť a pružnosť kĺbov, čím zároveň plní úlohu ochrany pred možnými zraneniami a zápalmi. Jej užívanie je tak aj prevenciou, o čom sa mohli presvedčiť nielen mnohí vyznávači športu.

Žraločiu chrupavku od rôznych výrobcov zoženiete v eshope prezdravie.sk!

Účinky žraločej chrupavky

Udržiavanie optimálneho stavu celkového pohybového aparátu pomocou žraločej chrupavky má tradíciu v čínskej medicíne, no kvôli priaznivým výsledkom je uznávané celosvetovo. Lyofilizované chrbtice žralokov sú v sušenej práškovej forme obsiahnuté v tabletách rôznych výrobcov. Vyhľadávanými a pozitívne hodnotenými produktmi sú napríklad Walmark, Olimpex, Jamieson alebo Gym Beam.

V každom prípade je potrebné hľadať výrobky bez rôznych prísad, konzervačných látok a farbív. Bez nich má užívanie žraločej chrupavky viacero pozitívnych účinkov:

 • poskytuje kĺbovú výživu
 • zlepšuje pohyblivosť kĺbov a spomaľuje vaskularizáciu v ich chrupavkách a degeneratívne zmeny
 • zlepšuje regeneráciu kĺbov a väzov
 • zmierňuje zápaly a opuchy kĺbov
 • posilňuje organizmus, preto sa odporúča aj pri vynakladaní nadmernej záťaže (napríklad pri posilňovaní)
 • je prevenciou pred vznikom osteoporózy, najmä u žien v období menopauzy
 • zmierňuje bolesti chrbtice
 • zmierňuje reumatické bolesti
 • podporuje imunitný systém
 • pomáha pri liečbe psoriázylupienky a zeleného zákalu
 • zlepšuje pružnosť pokožky a pleti, kvality nechtov a vlasov

Z recenzií výrobku:

Recenzie a skúsenosti s žraločou chrupavkou Walmark na heureke

Žraločia chrupavka na kĺby

Chrupavka zo žraloka je unikátna predovšetkým svojím zložením, ktoré je, ako z názvu vyplýva, výsledkom získania chrupaviek zo žraločích druhov. Ide o komplex mucopolysacharidov, ktoré obsahujú zložky proteínov (denaturovaný kolagén) a neproteínové zložky (glukosamín a chondroitín). Takáto kombinácia účinných látok vytvára ideálne prostredie pre tvorbu, ale tiež udržanie väzivových tkanív a kĺbovej chrupavky. Zároveň poskytuje ochranu nielen zdravým kĺbom, ale tiež kostiam, keďže je prirodzeným zdrojom fosforu a vápnika.

Žraločia chrupavka je prospešná aj pri regenerácii kĺbov a väzov po fyzickej záťaži, urýchľuje hojenie šliach, prináša úľavu pri reumatických ochoreniach a je prevenciou pred vznikom osteoporózy.

Z recenzií výrobku:

Recenzie a skúsenosti so žraločou chrupavkou gym beam

Pre koho je a nie je vhodná?

Aj keď je žraločia chrupavka efektívny riešením na zlepšenie alebo ochranu pohybového aparátu u zdravých jedincov, predsalen sa nájdu aj ľudia, pre ktorých nie je žraločia chrupavka vhodná. Konkrétne ide o:

 • tehotné a dojčiace ženy
 • deti do 15 rokov
 • pacienti po operácií a infarkte
 • osoby, ktoré sa liečia na zlomeny kostí

Ak ste pred nedávnom prekonali operáciu prípadne alebo si liečite zlomeninu, doplnku stravy vyhnite do času, kým sa zlomeniny a rany po operácií úplne nezahoja.

Cena žraločej chrupavky je rôzna

Pri nákupe konkrétneho produktu si treba všímať viacero faktorov, od ktorých sa odvíja cena.

 • najviac zaváži počet kapsúl v balení - k dispozícií máme balenia s 30, 60, 100 alebo aj 250 kapsulami
 • ďalším faktorom je množstvo účinnej látky (napríklad výrobca Walmark deklaruje 740 mg v 1 kapsule, výrobca Now Foods 750 mg)
 • taktiež je vhodné všímať si dávkovanie žraločej chrupavky prípadne ďalšie prísady v doplnku (najčastejšie vitamíny a minerály)

Ďalšie tipy na kvalitné výrobky nájdete v nasledujúcej tabuľke. Nech si vyberiete ktorýkoľvek výrobok, určite budete spokojní.

Recenzie a skúsenosti s užívaním žraločej chrupavky

Budú užívaním výživového doplnku v podobe žraločej chrupavky boľavé kĺby minulosťou? Nejde len o reklamný trik? Skúsenosti ľudí v tejto oblasti sú niekedy protichodné, no vo všeobecnosti môžeme povedať, že recenzie zákazníkov, ktorí si zakúpili tento „žraločí produkt“ sú vo veľkej miere pozitívne

Užívanie žraločej chrupavky podporuje pohybový aparát

Jediným negatívom, s ktorým sme sa stretli je fakt, že niektorým pacientom prekáža typický rybací zápach doplnku, na ktorý sa však dá zvyknúť.

Žraločia chrupavka proti rakovine?

Doplnok má množstvo pozitívnych účinkov na organizmus, zabudnite však na tvrdenie, že žraločia chrupavka vám vylieči rakovinu. To je dôsledkom reklamného úspechu, ktorý spôsobila kniha amerického výskumníka Williama Lana. Ten v nej vysvetľoval, že žraloky nikdy nemôžu dostať nádorové ochorenie, a preto sú zároveň prostriedkom na jeho odstránenie.

Téma vyvolala mediálny záujem, z ktorého dodnes profitujú mnohí výrobcovia. Štúdie však preukázali, že užívanie žraločej chrupavky nemá merateľný účinok pri liečení zhubného nádoru a funguje ako placebo. Avšak, zistením bol aj fakt, že užívanie má pozitívne účinky na zlepšenie kĺbového aparátu a pohybového ústrojenstva.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

20/03/2019 10:09
mariena

toto je fakt dobra vec na bolest klbov, ja mam skusenost s vyrobcom walmark a som spokojna. vysledky a rozdiel som pocitila po mesiaci uzivania

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

KetoDiet Collagen Plus na pokožku, vlasy, nechty – recenziaKetoDiet Collagen Plus na pokožku, vlasy, nechty – recenzia

Doplňte bielkovinovú alebo ultra nízkosacharidovú diétu aj špeciálnou starostlivosťou o pokožku. Doprajte jej kvalitnú dávku kolagénu, začnite užívať KetoDiet Collagen Plus a zredukujete...

Zerex Arthrex recenzia, cena, skúsenosti. Tabletky na kĺbyZerex Arthrex recenzia, cena, skúsenosti. Tabletky na kĺby

Bolesťami, zápalmi a ochoreniami kĺbov a kostí sú ohrození hlavne seniori, športovci a ľudia s obezitou. Práve tí by nemali zanedbávať pravidelnú a kvalitnú kĺbovú výživu akou je Zerex...

Osteoporóza – prevencia a liečba. Rady, ako zvýšiť hustotu kostí a doplniť vápnikOsteoporóza – prevencia a liečba. Rady, ako zvýšiť hustotu kostí a doplniť vápnik

Keď počujete slovo osteoporóza, pravdepodobne si ihneď predstavíte zlomeninu kosti vplyvom jej rednutia. Prezradíme vám, ako toto ochorenie vzniká, aké sú jeho symptómy, čo vás čaká, ak...