Folandrol – recenzia a skúsenosti s prípravkom na podporu plodnosti

Problémy s plodnosťou – citlivá téma pre ženy i mužov. Pokiaľ sa zameriame na „testosterónové pohlavie“, súvisia predovšetkým s vitálnosťou spermií. Tá sa zisťuje pomocou vyšetrenia spermiogramu, ktoré odhalí i objem spermií, ich pH, koncentráciu a tvar. Testovanie je uskutočňované v rámci lekárskeho odboru andrológia, ktorý sa zaoberá liečbou mužských reprodukčných orgánov. Majú v ňom priestor i výživové doplnky?

Výživový doplnok Folandrol

Zmena životného štýlu a režimové opatrenia patria medzi základné odporúčania týkajúce sa plánovaného tehotenstva. Lekári v tomto prípade upriamujú pozornosť aj na vitamínové doplnky stravy, ktoré svojím zložením podporujú správnu tvorbu spermií, ich zrenie a aktivitu. Folandrol medzi ne patrí. Je určený predovšetkým pre mužov v období, kedy sa pár snaží splodiť dieťa. Aké sú jeho účinky? Čo hovoria skúsenosti ľudí?

Folandrol získate s dopravou zdarma v ✅ internetovej lekárni Dr. Max.

Zloženie

Folandrol vyrába talianska firma Pharcoterm S.r.l. Dodávateľom na Slovensku je spoločnosť Exeltis Slovakia s.r.o. Keďže ide o výživový doplnok, nie je viazaný na lekársky predpis.

1 vrecko Folandrolu obsahuje nasledovné aktívne látky:

  • 1 mg myo-inozitolu – zohráva úlohu pri prenose hormónov v rámci buniek (u mužov vplyv na pohyblivosť spermií, u žien vplyv na dozrievanie vajíčok).
  • 0,2 mg kyseliny listovej – dôležitá pri raste a replikácii buniek, podporuje psychické zdravie a zníženie únavy.
  • 30 mg vitamínu E – prispieva k ohrane buniek pred oxidačným stresom (spolu so selénom).
  • 30 mg L-karnitínu – podporuje fyzickú vitalitu, potenciu, dodáva spermiám energiu (dôležitý pri tvorbe, zrení a pohyblivosti spermií).
  • 0,2 mg L-arginínu – napomáha k lepšiemu prekrveniu pohlavnej sústavy.
  • 0,055 mg selénu – prispieva k správnej spermatogenéze.

Presné zloženie: Inozitol, L-karnitín, vitamín E, kyselina pteroylmonoglutámová (kyselina listová), selén (seleničitan sodný), sacharóza, kyselina citrónová, estery sacharózy (emulgátor), sladidlá acesulfam K, aspartam, farbivo beta-karotén, protihrudkujúca látka oxid kremičitý.

Účinky

  • Podpora plodnosti mužov – podporuje spermatogenézu, prispieva k lepšej pohyblivosti spermií, k lepšiemu prekrveniu pohlavného ústrojenstva.
  • Pomoc pri ochrane spermií pred oxidačným stresom – antioxidanty v prípravku chránia spermie pred pôsobením voľných radikálov.
  • Pozitívne účinky na imunitný systém – odbúranie únavy, tým i podpora sexuálnej výkonnosti.0

Pár túžiaci po dieťati

Doplňujúca informácia: Podľa slov výrobcu sa odporúča Folandrol užívať ako doplnok v prípade zvýšenej potreby alebo v prípade nedostatku látok, z ktorých je zložený v organizme. Vtedy je dosiahnutie požadovaných účinkov najpravdepodobnejšie.

Užívanie a dávkovanie

Výživový doplnok Folandrol má formu vrecúšok rozpustných vo vode. Obsah jedného vrecka (2 g) je potrebné nasypať do pohára vody, nechať rozpustiť a vypiť 1x za deň. Konkrétny čas stanovený nie je. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre užívanie ráno, na obed alebo večer, vybraný termín dodržiavajte aj pre všetky nasledovné dni. Na dosiahnutie optimálnych účinkov výrobca odporúča užívať prípravok 2 – 3 mesiace.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Folandrol nie je vhodný pre deti do 12 rokov, pre osoby trpiace precitlivenosťou na niektoré zo zložiek prípravku. Cieľovou skupinou užívania je mužské pohlavie. Muži, ktorí trpia fenylketonúriou (vrodená porucha metabolizmu aminokyseliny fenylalanín) nesmú doplnok stravy užívať.

Partnerský balíček - Inofolic a Folandrol

Kontraindikácie sa môžu vyskytnúť i u ľudí s neliečeným vysokým tlakom, so sklonom ku krvácavosti. Na eliminovanie nežiaducich účinkov nekombinujte Folandrol s nápojmi obsahujúcimi glukózu, cukor, kofeín.

Cena

Balenie Folandrol obsahuje 30 vrecúšok, čo je podľa odporúčaného dávkovania množstvo na 1 mesiac. Cena zaň sa pohybuje v rozmedzí cca 17 € – 25 €. Zakúpiť si môžete i väčšie balenie, 60 vrecúšok za cca 36 €. V ponuke predajcov sú dostupné i tzv. partnerské balíčky, ktoré pozostávajú z vrecúšok Folandrol a Inofolic. Cena je rôznorodá, odvíja sa od množstva vrecúšok uvedenej kombinácie výživových doplnkov.

Skúsenosti a recenzie

Na portáli Heuréka dosahujú hodnotenia prípravku v čase písania recenzie 90%. Produkt neodporúča iba jeden zákazník, no neuvádza konkrétne dôvody. Celkovo teda možno doplnku stravy doplnku Folandrol priradiť plusové body. Svedčia o tom i pozitívne reakcie na diskusných fórach.

Užívatelia sa vyjadrujú v jeho prospech najmä v kombinácii s výživovým doplnkom Inofolic. Podľa niektorých osobných preferencií ani nebolo potrebné využívať celý obsah balíčkov na dosiahnutie vytúženého tehotenstva. Pripomíname však, že ide o individuálnu záležitosť. Skúsenosti zákazníkov hovoria tiež o lepších výsledkoch pri vyšetrení spermiogramu.

Recenzie a skúsenosti s prípravkom Folandrol heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Ak patríte medzi páry, ktoré sa snažia o dieťa, no k otehotneniu nedochádza ani po roku pravidelného nechráneného sexu (pokiaľ má partnerka viac ako 35 rokov, obdobie sa skracuje na 6 mesiacov), je potrebné navštíviť lekára. Problémy s oplodnením sa totiž dajú riešiť niekoľkými spôsobmi. Výživové doplnky predstavujú akýsi „prvý krok“, ktorý môže byť i posledný, pretože prináša želané výsledky.

Samozrejme, vždy záleží na presnej diagnostike. Od nej sa odvíja aj druh stanovenej liečby. V každom prípade, aktívne látky v doplnkoch stravy môžu byť práve tým „chýbajúcim článkom“, ktorý prispeje k splodeniu vytúženého potomka (ideálne v kombinácii upravenej životosprávy). Vzhľadom na zriedkavo sa vyskytujúce nežiaduce účinky, cenovú dostupnosť a dobré skúsenosti s užívaním, resp. s výsledkami užívania, sa oplatí vyskúšať alternatívu liekov na predpis s názvom Folandrol.Publikované dňa: 29.04.2019
Hodnotenie článku:
(87.4%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Komentáre

29/05/2019 14:54
Márty

Odporučil mi ho lekár a skutočne sa mi zlepšil spermiogram. Vyhovuje mi, že sa rýchlo pripravuje a je chutný. S manželkou sa snažíme o bábo, tak dúfam, že zaberie čo najskôr.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Prostadyne (Forte, Extra Forte) na zlepšenie prostaty – recenzia, skúsenosti, cena, kde kúpiťProstadyne (Forte, Extra Forte) na zlepšenie prostaty – recenzia, skúsenosti, cena, kde kúpiť

V tejto recenzii vám prezradíme všetky dôležité informácie o výživovom doplnku na podporu zdravia prostaty, Prostadyne.

Proerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenostiProerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenosti

Pokiaľ sa problém s erektilnou dysfunkciou objavuje častejšie ako je normálne, mali by ste ho začať riešiť čím skôr, napr. užívaním špeciálnych výživových doplnkov. Jedným z nich je aj...

Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?

Máte strach z toho, že vašu novú partnerku sklamete hneď prvýkrát? Vyskúšajte tekutú formu sexuálneho stimulátora, ktorý nesie názov Proerecta Shot.