Prostalex Advance na prostatu (recenzia) – referencie, skúsenosti, cena

Zväčšená prostata alebo, v tom horšom prípade, rakovina prostaty je pomaly už ochorenie každého druhého chlapa po 50tke. Niekto tvrdí, že je to dedičné, niekto zase, že je to vplyvom nezdravého životného štýlu, zlého stravovania či obezity. Padajú aj názory, že to môže byť aj následkom absencie sexuálneho styku.

Advance Prostalex - recenzia, skúsenosti, účinky, cena

Jedno druhé spolu súvisí, no čo za týmto nepríjemným ochorením stojí, je stále predmetom výskumov. O svoju prostatu sa však dokážete vo veľkej miere starať aj samy, napr. pravidelnou sexuálnou aktivitou, športom a kvalitnými výživovými doplnkami. Doplnky vaše telo zásobujú látkami, ktoré v potrebnom množstve nemáte šancu prijať v strave. Vhodným doplnkom pre udržanie zdravej prostaty môže byť Prostalex Advance, ktorí sa stal každodennou súčasťou mnohých mužov. Nečakajte na 50-tku a problémy s prostatou, začnite s prevenciou už dnes.

Advance Prostalex (60 toboliek) kúpite za najlepšiu cenu v oficiálnom ✅eshope predajcu.

Prostalex Advance

Prostalex je výživový doplnok, ktorý je určený len pre mužov, ktorí majú problémy s prostatou a močovým ústrojenstvom. Používa sa ako doplnková liečba alebo alternatívna liečba aj pri problémoch s erektilnou dysfunkciou, keďže reguluje hormonálnu činnosť a podporuje správne fungovanie reprodukčných orgánov. Vyrába ho česká spoločnosť Advance nutraceutics, preto aj názov Prostalex Advance. Ide o overenú firmu, s dlhoročnou tradíciou v oblasti výživových doplnkov. Pohodlne sa dávku, je cenovo dostupný a zakúpiť si ho môžete aj bez lekárskeho predpisu.

Čo obsahuje?

Výživový doplnok Prostalex je kvalitný hlavne pre svoje zloženie. Nachádzajú sa v ňom rastlinné extrakty, ktoré sú oveľa účinnejšie ako len spracované rastliny. Extrakt je to najlepšie, čo sa v rastline nachádza. V prípade Prostalex sú to bylinky, ktoré na základe výskumov preukázali pozitívne účinky hlavne v oblasti zdravej prostaty. Z čoho konkrétne toto výnimočné zloženie pozostáva?

➡️ Saw palmetto extrakt 150 mg alebo Serenoa plazivá či Serenoa repens je rastlina, ktorá v sebe ukrýva voľné a esterifikované mastné kyseliny. Tieto látky v tele človeka zlepšujú srdcovocievnu činnosť čistením a rozširovaním ciev, vrátane ciej v pohlavných orgánoch. Flavonoidy, fytoestroly, polysacharidy a triglyceridy majú pozitívny vplyv na sexuálny život, zvyšuje plodnosť, zlepšuje kvalitu spermií, bránia vzniku nádorov v oblasti genitálii a reprodukčných orgánov, vrátane vzniku alebo množeniu sa rakovinových buniek na prostate.

➡️ Pygeum africanum extrakt 50 mg, po slovensky Slivka africká je v podstate bylinný liek získaný z kôry stromu, ktorý pochádza z južnej Afriky. Blokuje hromadenie cholesterolu, aj nežiadúceho tuku v prostate, bráni vzniku zápalov v prostate, ktoré sa začínajú problémom s močením. Vzhľadom tomu, že sa pri liečbe predstojnej žľazy potvrdili pozitívne účinky Slivky africkej, sa používa pri liečbe prostatitídy, zväčšenej prostate a aj pri liečbe rakoviny prostaty.

➡️ Urtica dioica 50 mg je pravdepodobne neznámy názov veľmi známej rastliny, Pŕhľavy dvojdomej. O tom, kde ju môžete nájsť asi netreba veľmi hovoriť, nájdete ju v každej záhrade, v každom jarku, jednoducho všade. Hoci ju mnohí z nás odstraňujú zo záhrad, je veľmi prospešná pri liečbe mnohých ochorení. Keďže obsahuje mnoho vitamínom, chráni bunky a celé telo pred vírusovými ochoreniami, teda zabezpečuje lepšiu imunitu. Železo, ktoré v nej tiež nájdete zlepší stav chudokrvnosti. Mimo toho ju ľudia pijú hlavne pre priaznivé účinky močových ciest, na zlepšenie funkcii obličiek, a samozrejme, na zlepšenie krvného obrazu. Čo ste o nej možno ani netušili je, že sa používa pri ochoreniach prostaty na zlepšenie jej stavu .

➡️ Beta-sitosterol 50 mg je rastlinný ester sterolu, ktorý sa používa pri ochoreniach srdca, na vysoký cholesterol, ktorý odstraňuje nielen z ciev, ale aj z prostaty. Podporuje imunitný systém, používa sa na prevenciu rakoviny hrubého čreva, prevencia proti rakovine krčku maternice, na alergie, psoriázu, na chronický únavový syndróm. Sterol je v mnohých smeroch taký účinný, že sa pridáva do rozličných liekoch. Pomáha aj pri zväčšenej prostate a zlepšuje sexuálny život oboch pohlaví.

Pridané látky: sója fazuľová, želatína, inulín a stearan horečnatá proti hrudkovaniu, a mimochodom, kapsule sú bez obsahu lepku

Účinky Prostalexu

Použité suroviny a ich kvalitné spracovanie možno postrehnúť hlavne na účinkoch, ktorými deklaruje overený výrobca Advance nutraceutics. Účinky nájdete na oficiálnej stránke predajcu alebo v príbalovom letáku k Prostalexu. My sme ich uviedli tiež s adekvátnym odôvodnením, a navyše sme na základe vplyvu extraktov pridaných látok vyvodili aj ďalšie účinky. Znamená to, že účinkuje na:

✅ Prostatu

Najdôležitejší dôvod prečo muži kupujú a užívajú Prostalex, sú jeho pozitívne účinky na správne fungovanie predstojnej žľazy. Všetky zložky obsiahnuté v produkte majú pozitívny vplyv na prostatu a vo vzájomnej synergii sú ich účinky niekoľkonásobne lepšie. Udržujú prostatu v takom stave, aby fungovala správne, tak ako má. Väčšiu úspešnosť má, keď sa užíva aj ako prevencia proti vzniku rakoviny prostaty alebo proti zväčšeniu prostate.

✅ Močové cesty

Látky, ktoré obsahujú jednotlivé bylinné extrakty v prípravku zabezpečujú lepšiu funkciu obličiek, ktoré sú úzko prepojené s močovými cestami a mechúrom. Močový mechúr bez zápalov a bez ďalších problémov je veľmi dôležitý pre zdravú prostatu. Prvým varovným signálom, že s vami nie je niečo v poriadku, resp. s vašou prostatou nie je niečo v poriadku, sú problémy s močením. Symptómy sú nasledovné: krv v moči, časté, hlavne nočné močenie a nutkanie na močenie. Tieto problémy zmierňuje Prostalex, ale ak ho užívate ako prevenciu, pravdepodobnosť, že sa u vás takéto problémy vyskytnú je oveľa nižšia.

✅ Plodnosť

Výživový doplnok podporuje hormonálnu sústavu, súčasťou ktorej je aj hormón testosterón. Tento mužský pohlavný hormón je azda najdôležitejší vrámci mužskej potencie. Správna hladina testosterónu udržuje zdravú prostatu, zdravú úroveň libida a v neposlednom rade aj lepší sexuálny život. Plodnosť sa vďaka Prostalexu a vďaka zdravému životnému štýlu zachováva aj vo vyššom veku. Spermie sa obnovujú rýchlejšie, sú aktívnejšie, kvalitné a majú dlhšiu životnosť.

✅ Náladu

Zaujímavé je, že nielen Serenoa repens, ale aj Pŕhľava dvojdomá podporuje tvorbu sérotonínu v mozgu v adekvátnom množstve. Navyše, tým, že Saw palmetto a ďalšie pridané zložky regulujú hladinu hormónov, aj nervová sústava, s ktorou súvisí nálada, je relatívne ustálená. Muži nie sú precitlivený alebo výbušný, lepšie znášajú obdobie andropauzy (mužskej menopauzy). V neposlednom rade, aj celkovo lepší sexuálny život a hlavne lepší zdravotný stav, vám dobrú náladu bude istotne udržiavať.

✅ Zdravie

Koniec koncov, Prostalex obsahuje zmes, ktorá vplýva na celkové zdravie človeka. Podporuje imunitu, telo zbavuje nežiadúceho tuku, čistí cievy a krv, odplavuje toxíny cez lepšiu funkciu obličiek, podporuje vylučovaciu urino sústavu, reguluje nervovú sústavu, dodáva energiu a chuť naplno žiť. Vďaka žihľave a Serenoi plazivej podporuje aj rast vlasov, zabezpečuje silné vlasové korienky, čím zmierňuje ich vypadávanie.

Balenie a cena

Prostalex sú kapsule umiestnené v čiernej plastovej fľaštičke s modrou etiketou. Jedno balenie obsahuje 60 kusov a stojí 12,99 € a vyrába sa len v tejto jednej verzii. Jedno balenie, ktoré vám vydržia až 2 mesiace. Môžete si objednať aj viacero balení naraz, pričom ušetríte nejaké tie peniažky. Na výber máte:

 • Prostalex 1-balenie = počet kapsúl 60, za 12,99 €
 • Prostalex 2-balenia s počtom kapsúl 120 za 24,99 €
 • Prostalex 3-balenia s počtom kapsúl 180 za 35,99 €
 • Prostalex 4-balenia s počtom kapsúl 240 za 45,99 €

Je zjavné, že navýhodnejší variant je v prípade zakúpenia si 4 balení. V porovnaní s prvou možnosťou ušetríte skoro až 6 euro a navyše ak objednáte viac balení ako len jedno, nehradíte poštovné a balné.

Ako sa dávkuje a užíva?

Odporúča sa užívať 1-krát denne jednu tobolku so zapitím dostatočného množstva tekutiny, najlepšie čistej vody. Nie je závislé od potravy, takže si tobolku môžete dať kedykoľvek počas dňa, keď na ňu dostanete chuť. Dobré je si zaužívať pravidelný čas, kedy ich budete užívať, napr. ráno pred jedlom alebo spolu s jedlom, aby sa nestalo že v istom čase nebudete vaše telo pokryté účinkami. Prostalex je určený na dlhodobé užívanie. 

Vaše skúsenosti

Advance je síce overenou značkou, ktorá na trh neustále pridáva kvalitné výživové doplnky na rastlinnej báze, no účinky napísané na papieri nemusia byť aj účinkami v praxi. Ako je to teda podľa vašich skúseností? Na Heureka.sk sa toho veľa nenachádza a aj z toho málo, nemožno vydedukovať takmer nič. V tomto nás však zachraňujú ohlasy Čechov na Heureka.cz. Na tomto portály sme v uvedených príspevkov nenašli ani jednu negatívnu skúsenosť. S Prostalexom ste spokojní a preto ho aj radi užívate.

Recenzie a skúsenosti s užívaním Advance Prostalex na heureke

Recenzie Prostalex na heureke

Upozornenie

Výživový doplnok je rastlinného pôvodu, nenahrádza pestrú a rozmanitú stravu. Je potrebné aby ste si uvedomili, že nie je náhradou liekov na predpis. Maximálnu dennú dávku 1 kapsulu v žiadnom prípade neprekračujte, radšej užívajte dlhšie, ako krátko a vo veľkom množstve, aby sa nevyskytli problémy s užívaním. V žiadnom prípade nazpíjajte tobolky alkoholickým nápojom. Užívanie nie je viazané od príjmu potravy.

Prostalex a kontraindikácie

Prostalex sa dobre znáša aj s inými, bežnými liekmi, ALE! S niektorými liekmi to tak nie je a naopak, lieky si navzájom môžu škodiť. Ak užívate nejaké lieky na zväčšenú prostatu alebo na problémy s prostatou či s močením, o užívaní Prostalexu sa radšej poraďte so svojim lekárom. Neužívajte radšej ani súčasne s podobným výživovým doplnkom ako je tento.

Je Prostalex určený pre každého?

Kapsule obsahujú extrakty z rastlín, ktoré ako prevenciu alebo pri liečbe prírodného charakteru používajú aj ženy, ale tento produkt je určený len a len pre mužov. Ženy by sa mohli cítiť trochu ukrivdene, no spoločnosť Advance v mnohých iných produktoch myslia aj na tie. Nie je určený pre tých, ktorý podstupujú závažnú liečbu prostaty alebo majú problémy so štítnou žľazou.

Nežiaduce účinky

Prostalex je doplnok založený na rastlinnej báze, ktorý by v prípade správneho užívania nemal vykazovať žiadne negatívne vplyvy na organizmus. Môže sa vyskytnúť alergická reakcia, ktorá ak sa vyskytne, prestaňte kapsule užívať a prediskutujte užívanie so svojim lekárom. Pri prekročení odporúčanej dennej dávky sa môžu objaviť problémy s trávením. Ak sa chcete vyhnúť akýmkoľvek negatívnym účinkom, dodržujte kontraindikácie, dávkovanie a všímajte si svoj zdravotný stav a vplyv tela na Prostalex.

Najčastejšie otázky a odpovede

Môže sa Prostalex užívať dlhodobo?

Určite áno, dokonca sa to priam vyžaduje aby ste ho užívali dlhodobo, pretože účinky sa v tomto prípade ukážu až po dlhšom čase. Niektorí užívatelia tvrdia, že sa u nich objavili až po 2 mesiacoch. Ak ste však touto otázkou mysleli na negatívne účinky v prípade dlhodobého užívania, nemáte sa čoho obávať.

Kedy pocítim prvé účinky?

Na túto otázku sme z časti odpovedali pri otázke vyššie. Prvé účinky sa dostavujú u každého inak v inej oblasti a po inom časovom úseku. Nato aby ste pocítili účinok, je potrebné prípravok užívať dlhodobo. Väčšinou sa prvé prejavy ukážu po 3 týždňoch, no môže to trvať aj dlhšie.

Ako dlho mám Prostalex užívať?

Pokým sa vám váš zdravotný stav nezlepší a ešte aj dlho potom ako prevenciu na zabránenie opätovného výskytu problému. Samozrejme, ak vám vyhovuje a nijako neprekáža.

Kde sa dá kúpiť a kde je najlacnejší?

Prostalex je vďaka svojej popularite a neustálemu dopytu dostupný už nielen prostredníctvom internetu, ale aj v mnohých kamenných lekárňach. Kúpu mimo oficiálneho predajcu neodporúčame pretože podľa nášho prieskumu bol všade drahší. Najlacnejšie vás vyjde na oficiálnej stránke predajcu.

Existujú lepšie tabletky ako je Prostalex?

Jestvujú výživové produkty podobného zloženia s podobnými účinkami. To však, či sú lepšie alebo horšie ako tieto s presnosťou povedať nevieme, keďže každému vyhovuje niečo iné. Vieme však to, že Prostalex má svojich verných a dlhodobých odberateľov.

Prostalex alebo Prostanax?

Podobným produktom ako je Prostalex je aj Prostanax od Zerexu.

Sú síce veľmi podobné, no keď sa pozriete bližšie, nie zase až tak úplne. Oba produkty obsahujú Serenou plazivú, Pŕhľavu dvojdomú, ale Prostalex má týchto zložiek podstatne viac ako Prostanax. Ten obsahuje aj zinok na podporu plodnosti, ktorý Prostalexu od Advance chýba. Prostalex zase dipsonuje aj Beta-sitasterolom a Slivkou africkou. Cena oboch je do 20 € a počet kusov v jednej krabičke je 60 kusov. To ktorý je lepší, vyskúšate najlepšie na vlastnej koži.

Zhodnotenie v skratke

Plusy

 • voľnopredajný,
 • dostupnosť,
 • prírodný produkt bez vedľajších účinkov,
 • na podporu zdravej prostaty,
 • super cena,
 • pohodlné dávkovanie,
 • jedno balenie až na 2 mesiace,
 • pozitívne ohlasy.

Mínusy

 • nie je určení pre mužov, ktorí majú závažný problémy s prostatou a liečia sa už prostredníctvom liekov.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Prostadyne (Forte, Extra Forte) na zlepšenie prostaty – recenzia, skúsenosti, cena, kde kúpiťProstadyne (Forte, Extra Forte) na zlepšenie prostaty – recenzia, skúsenosti, cena, kde kúpiť

V tejto recenzii vám prezradíme všetky dôležité informácie o výživovom doplnku na podporu zdravia prostaty, Prostadyne.

Proerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenostiProerecta Long tabletky na potenciu – recenzia, účinky, cena, skúsenosti

Pokiaľ sa problém s erektilnou dysfunkciou objavuje častejšie ako je normálne, mali by ste ho začať riešiť čím skôr, napr. užívaním špeciálnych výživových doplnkov. Jedným z nich je aj...

Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?Proerecta shot – recenzia, skúsenosti, cena. Ako funguje?

Máte strach z toho, že vašu novú partnerku sklamete hneď prvýkrát? Vyskúšajte tekutú formu sexuálneho stimulátora, ktorý nesie názov Proerecta Shot.