Wobenzym – účinky a skúsenosti. Liek na posilnenie imunity

Wobenzym 800 balenieWobenzym je gastrorezistentný liek (liek odolný voči žalúdočnej šťave), ktorý sa vyrába už od roku 1960. Vznikol v Nemecku, kde dodnes patrí k najpredávanejším voľnopredajným liekom vôbec. Jeho účinky potvrdilo aj viac než 200 klinických štúdií.

Wobenzym je zmes enzýmov, ktoré majú množstvo pozitívnych účinkov na náš organizmus. Tieto účinné látky dokážu pri pravidelnom užívaní pozitívne podporovať imunitu, skrátiť dobu rekonvalescencie po operáciách, pomáhajú liečiť rôzne zápaly a vaginálne mykózy.

Okrem toho sa však užíva aj počas poúrazových stavov. Liek pomáha zmierňovať opuchy, podporuje rozpúšťanie zrazenín a urýchľuje hojenie rán.

Aké sú jeho ďalšie účinky? Čo obsahuje, ako sa dávkuje a užíva? Je Wobenzym vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy? Môžu ho užívať deti? Kde sa dá kúpiť za najlepšiu cenu? Všetko podstatné sa dozviete v našom podrobnom článku!

Účinky Wobenzynu

Wobenzym funguje na princípe stabilizovania imunologických funkcií organizmu. Príjem systemových enzýmov podporuje viaceré aspekty ľudského zdravia a zlepšuje kvalitu kardiovaskulárnej, lymfatickej, pohlavnej i pohybovej sústavy človeka.

 • liečba chronických a opakujúcich sa zápalov horných aj dolných dýchacích ciest, močového a pohlavného ústrojenstva, tráviacej trubice, oblasti nosa, krku a uší, zápaly kože a pod.
 • liečba lymfedémov (opuchov, ktoré sú spôsobené poruchou odtoku lymfy)
 • liečba fibrocystickej mastopatie (ochorenie prsníkov chronického charakteru, vyznačuje sa tvorbou dutín a väziva)
 • liečba zápalov povrchových žílreumatizmus mäkkých tkanív, reumatoidná artritída
 • liečba pokročilých štádií artrózy (degeneratívne choroby kĺbov)
 • liečba niekoľkonásobnej mozgomiešnej sklerózy
 • liečba potrombotického syndrómu dolných končatín (stavy po upchatí žíl dolných končatín krvnou zrazeninou)
 • podporná liečba pri užívaní antibiotík

Istota bezpečného nákupu? Objednajte si Wobenzym z lekárne Dr. Max!  Objednať teraz

Zloženie lieku

Wobenzym je komplex enzýmov rastlinného a živočíšneho pôvodu, u ktorých bol preukázaný pozitívny vplyv na množstvo procesov, ktoré prebiehajú v našom tele. Stovky chemických reakcií, ktoré zabezpečujú metabolické procesy v organizme, vyžadujú na svoj dokonalý priebeh veľké množstvo energie a taktiež aj účinný katalizátor. Týmto katalizátorom sú práve enzýmy. Ak by sme ich v tele nemali, chemické reakcie v organizme by vôbec neprebiehali.

Výhodou enzýmov je aj fakt, že sa v chemických reakciách “nestrácajú”. Telo ich vie využívať znova a znova. Každý z nich je jedinečný a podporuje priebeh inej reakcie. Kombinácia viacerých typov enzýmov vo Wobenzyme je predpokladom výbornej a systematickej podpory zdravia organizmu.

1 účinná tableta obsahuje:

 • Pancreatinum 100 mg
 • Papainum 60 mg
 • Bromelaina 45 mg
 • Lipasum 10 mg
 • Amylasum 10 mg
 • Trypsínum 24 mg
 • Chymotrypsínum 1 mg
 • Rutosidum trihydricum 50 mg
 • pomocné látky: monohydrát laktosy, kukuričný škrob, stearan horečnatý, kyselina stearová, čistená voda, koloidní bezvodný oxid kremičitý, mastek, sacharóza, uhličitan vápenatý, kopolymer kyseliny methakrylovej a methylmethakrylovej 1:1, dibutylftalát, šelak, oxid titaničitý, kaolin, ponceau 4R, povidon, makrogol 6000, žltý vosk, karnaubský vosk.

Cena Wobenzymu je pomerne vysoká

Cena produktu je síce pri najväčšom balení na prvý pohľad vysoká, zároveň však z hľadiska výhodnosti nákupu ide o najvýhodnejšie balenie na trhu.

Wobenzym 800 balenie a cena Wobenzym 200 balenie a cena Wobenzym 40 balenie a cena
 Wobenzym 800tb – 95,80€ Wobenzym 200tb – 32,45€ Wobenzym 40tb – 7,40€
cena 1 tbl: 0,12 € cena 1 tbl: 0,16 € cena 1 tbl: 0,19 €

kúpiť v e-shope kúpiť v e-shope

kúpiť v e-shope kúpiť v e-shope

kúpiť v e-shope kúpiť v e-shope

Cena jednotlivých balení Wobenzymu je platná v čase písania tohto článku.

Dávkovanie lieku

Pri dávkovaní Wobenzymu sa treba riadiť príbalovým letákom. Na začiatku liečby sa odporúča užívať 3×5 až 3×10 toboliek denne. Potom, čo príznaky ochorenia začnú ustupovať, sa denná dávka postupne znižuje, až na 3×3 tobolky denne.

Dávkovanie Wobenzym si naštudujte v nasledujúcej tabuľke:

Ochorenie Počiatočná dávka / tobolky denne* Znížená dávka (až do vymiznutia príznakov)* Doplňujúca informácia
zlomeniny, vykĺbenie, narazenie, podvrtnutie (poúrazové opuchy) 3×10 Po 7-10 dňoch 3×3 tobolky denne  
pooperačné stavy v chirurgií 3×10 Po 7-10 dňoch 3×5 až 3×3 tobolky denne  
lymfedémy 2×10 alebo 3×7 (4-5 týždňov) 3×5 až 3×3 tobolky denne (min. 8 týždňov)  
fibrocystická mastopatia 2×10 (6 týždňov)    
potrombotický syndróm 3×10 až 3×5 (5-6 týždňov)    
zápaly povrchových žíl 3×7 až 3×5 (2-3 týždne)    
reumatoidná artritída 3×5 (5-6 mesiacov)    
reumatizmus mäkkých tkanív 3×5 (3-4 týždne)    
artrózy 3×6 (5-6 týždňov)    
niekoľkonásobná mozgomiešna skleróza 3×10 (2 týždne) Potom dlhodobo 3×3 tobolky denne pri výskyte infekčného ochorenia, fyzickej záťaže, stresu, očkovania, slnenia dávku zvýšiť na 3×10 tob./deň
chronické a opakujúce sa zápaly (horných aj dolných dýchacích ciest, močového a pohlavného ústrojenstva, tráviacej trubice, oblasti nosa, krku a uší, zápaly kože a pod.) 3×5   až do ustúpenia príznakov

*Dávkovanie je vhodné konzultovať s lekárom, ktorý najlepšie zhodnotí stav vášho ochorenia

Wobenzym v tehotenstve a pri kojení

Užívanie Wobenzymu počas tehotenstva a dojčenia treba konzultovať s lekárom či lekárnikom. Na českých diskusných fórach sme dokonca narazili na diskusiu, kde sa rozoberá téma Wobenzym a otehotnenie.

Tzv. Systémová enzymoterapia je účinná pri liečbe zápalov pohlavného ústrojenstva a podľa informácií dostupných na internete pomáha aj pri opakovaných potratoch, ktoré vznikli ako dôsledok zvýšenej zrážanlivosti krvi, prípadne boli následkom imunologických komplikácií.

Objednať cenovo najvýhodnejšie balenie

Môžu ho užívať aj deti?

Wobenzym je vhodný aj pre deti, jeho užívanie však vždy konzultujte s detským lekárom. Ten zároveň určí aj dávkovanie (odporúča sa 1 tableta na 6 kg hmotnosti dieťaťa).

Užívanie Wobenzymu

Spôsob užívania je naozaj veľmi jednoduchý:

 • tablety treba užívať približne 30 min. pred jedlom
 • liek sa nemá rozpúšťať ani rozkúsať, prehĺtať je nutné celé tobolky
 • predpísanú dávku liekov je nutné zapiť ju aspoň 2,5 až 3 dcl vody

Nežiadúce účinky Wobenzymu

Veľké pozitívum lieku Wobenzyn je fakt, že jeho užívanie nevyvoláva výrazné vedľajšie účinky a to dokonca ani pri dlhodobom užívaní vyšších dávok lieku.

Výnimočne však možno pozorovať zmenu farby, zápachu či konzistencie stolice. Občas sa vyskytne i reakcia kože – kožná vyrážka, ktorá však mizne po vysadení lieku. Pri jednorázovom užití veľkej dávky lieku bolo pozorované nafukovanie či pocity nevoľnosti.

 Tieto príznaky môžete úspešne eliminovať jednoduchým trikom – dávku si rozdeľte na kôpky a užívajte ju postupne počas celého dňa.

Akýkoľvek výskyt nežiadúcich účinkov Wobenzymu odporúčame konzultovať s lekárom.

Príbalový leták

Kompletné informácie o zložení, účinku, dávkovaní, užívaní, vedľajších účinkoch či skladovaní nájdete aj v príbalovom letáku Wobenzym. Leták si pred prvým užívaním lieku poriadne preštudujte a pre prípad potreby ho uschovajte na neskoršie overenie informácií.

Skúsenosti s užívaním Wobenzymu

Skúsenosti s Wobenzym liekom možno nájsť na populárnych weboch Heureka.sk či zdravotnom portáli zdravie.sk.

Čo sa týka Heureky, pozitívne reakcie mnohonásobne prevažujú tie negatívne. Produkt odporúča až 91 % zákazníkov, ktorí ho vyskúšali, čo je z nášho pohľadu veľmi pozitívne. Nájdu sa však aj negatívne postrehy, popisujúce najmä nežiadúce účinky Wobenzym.Recenzie Wobenzym 800 na heureke
Aktualizované: 02/2018


Recenzie a skúsenosti s užívaním Wobenzymu

Ďalšie pozitívne recenzie si možno prečítať aj v online lekárni pilulka.sk. V ukážke vidíte aj odkaz na odbornú recenziu Wobenzym na webe polakova.sk

Skúsenosti s užívaním wobenzym

Wobenzym – účinky a skúsenosti. Liek na posilnenie imunity
4.3 (86.67%) 6

4 komentáre


 1. wobenzym uzivame cela rodina, nedame nan dopustit! detom v skolke zlepsuje imunitu a nie su tak casto chore a neberu ani antibiotika ako je rok dlhy

  Odpovedať

 2. Wobenzym som začala užívať pri problémoch s mykózou cca pred dvomi rokmi, odvtedy, radšej si aj zaklopem, klop klop, mám od týchto problémov pokoj, čo ma nesmierne teší, pretože nás ženy tieto problémy dokážu nenormálne skľučovať. 🙁

  Odpovedať

 3. S Wobenzymom som sa prvykrat stretla vtedy, ked som riesila opakovane zapaly mocoveho mechura. Odporucili mi ho v lekarni, vraj je to dlhodobo osvedceny liek, na ktory maju same pozitivne recenzie. Ano, je drahy, ale radsej investujem do niecoho, o com viem, ze je ucinne ako skusat desiatky produktov s nulovym efektom. Za mna mozem potvrdit, ze mi naozaj pomohol a preto ho odporucam aj vsetkym znamym.

  Jedine minus z mojho pohladu je davkovanie Wobenzymu. Moja stara mama ma problem s prehltanim tabliet a hoci sa po operacii chcela vdaka Wobenzymu dat rychlejsie dokopy, bohuzial ten pocet tabletiek nezvladla. Skoda, ze neexistuje sirup. Mozno by bol vhodnejsi aj pre deti.

  Odpovedať

 4. Wobenzym je fajn aj ako prevencia aj ako liečba zdravotných problémov, ja som dostala naň tip od kamarátky, ktorá ho užívala pri mykóze, poradila mi ho, keď ma tiež trápil tento istý problém a pomohol mi dostať sa z neho celkom rýchlo, čo mám radosť 🙂

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *